Burtici de prunci pretiosi Mar_Apr 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Dayanara ai rezolvat problema de ieri?(aia cu micii)

11+
Eu si bebe il iubim pe tati !Si impreuna cu mami emanam energii pozitive!Gratis!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Fetelor, m-ati linistit...credeam ca doar eu am burtica mare...ca toata ziua ma uit in oglinda si incerc sa ma gandesc cum a fost la prima sarcina...Atunci eram studenta si in luna a 5-a nu stia nimeni ca sunt , iar acum in luna a treia , toata lumea poate sa vada...chiar si copiii isi dau seama...

Noi si bebeii sa fim sanatoase, ca in rest...nu conteaza rautaciosii

Anca
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

ellanik, m-ai facut sa rad...bataitza?!

Maria 8+
Mami de Sammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Denisa, eu mor de foame....as manca orice. Aseara am mancat niste sunculita impanata, putin afumata...yam-yam.
M-am mai calmat, nu mai am starile alea de stres si panica, Dumnezeu stie mai bine ce-i de facut.

6 +


Symo, sa stii ca si eu am niste idei culinare foarte ...nastrusnice pentru o graviduta...Asta pentru ca nu imi este rau de la mancare..
De asta povestesc cu atata pofta orice reteta ...


Anca
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

Fetelor,m-am intalnit cu o prietena care mi-a spus ca a citit ca s-ar fi prelungit durata concediului pentru sarcina si lauzie la 156 de zile.Stiti ceva despre asa ceva?A mai auzit cineva despre asa ceva? Spunea ca ar fi fost aprobata legea in iunie,anul acesta.

Maria 8+
Mami de Sammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Ellanik, nu da bataitza...c-a fost tare buna.......

6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Samaria, legea a trecut de un pas, urmeaza in toamna sa se voteze...cred ca vom prinde cele 156 zile.

6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selina-d spune:

Msymo dupa ce zice ecograful vreo 5 saptamani si 4 zile. De la UM e cu o saptamana mai mult.

Dayanara tot baietel am si eu. Pe moment super crizat. Sper sa nu ne tina mult. Sa vedem ce surpriza avem acum - eu cred ca e fetita, dar tati tot baietel ar vrea. Sanatos sa fie. Vinerea viitoare ma duc iar la medic si la eco, dar maine sun sa vad cum stau cu analizele de tiroida.

Si eu am un colacel pe burta care nu are nimic de a face cu sarcina. Ca sa nu mai zic ca seara sunt asa de balonata ca am ditamai burtoiu

Mami si Victor (31.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Denisa, or trece si scurgerile.

Ella ce faci?Cand ai morfofetala? Te-ai hotarat la DT sau TT?


Multumesc fetele de incurajari cu burtica.Eu dupa ce am slabit 6 kg in primele 2 luni, de vreo 2 saptamani ma mentin la 57.5-57.8 depinde cat mananc. Dimineata aveam 57.7.
Si la manacaruri nu ma bag ca iar mi s-a aplecat de la carne. Tocmai ce am mancat ma bine vreo cateva zile.

Oana 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Selina, de ce nu-ti pui si tu semnaturica...sa apara saptamanile?

6 +

Mergi la inceput