Burtici de prunci pretiosi Mar_Apr 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Buna dimineata -- in dimineata asta ma omoara mirosurile. Nu stiu unde sa ma mai ascund de ele, totul imi intoarce stomacul -- mirosuri de detergenti de afara, mirosuri de sapun, de deodorant de veceu, orice miroase cumplit... nu stiu ce sa mai fac, daca n-as fi in Romania m-as duce in spital, dar spitalele de aici, te apuca groaza. Cat am asteptat vacanta asta si acum numar zilele pana plecam inapoi...

O zi buna va doresc, fara greturi si alte probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna dimineata,

Multumesc fetelor care m-au indrumat sa adag la semnatura saptamanile de sarcina.
In afara de oboseala......nu pot sa zic ca am semne de sarcina prea mari. Greturi sunt dar destul de rare si usoare (parca vad ca dupa ce ma laud ca nu am greturi vine potopul)asa ca nu am de ce sa ma plang.
Obosita sunt f tare dar nu reusesc sa dorm. Fiecare zgomot, usa deschisa, pas in casa... orice.....ma trezeste si nici ca mai reusesc sa adorm. Sper sa imi revin cu somnul ca inainte nu pierdeam nici o ocazie de a dormi la pranz cu copilul. Acum nu mai pot si ma oftic.

Va pup.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Buna dimineata si de la mine!
Cristina bine ai venit la odisee! Sarcina usoara si bebe sanatos! Sa stii ca nici mie nu mi-a iesit testul de sarcina cu ambele liniute identice. Mereu cea de-a doua era mai palida.
Oana felicitari pt. burtica! Nu te stresa. Ce conteaza cat de mare e burticuta, esti foarte draguta. Imi pare rau pt. durerile de stomac

Mihaela7+ si Elena Maria (9 aug 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Neata'!Ma simt tare obosita desi dorm de rup.Fetele care sunt mai apropiate de varsta,cand faceti tt???Dar morfofetala???Am in continuare greata si sani beton.

mami de David Andrei 02.10.07 si 12 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Buna dimineata tuturor burticilor...
O zi frumoasa, usoara la servici si fara greturi...

Cristinica, bafta si iti tinem pumnii..dar eu zic ca intri in odisee ...si la mine a doua liniuta de pe test a fost slaba(maiam testul si acum), dar atata timp cat exista acolo, chiar daca e decolorata, e ok..

Anca
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Am si eu o mare dilema. Va rog sa ma ajutati ca sa stiu ce demersuri fac in continuare.
Tocmai am fost anuntati de catre conducere ca va trebui sa reducem cheltuilile cu salariile adica ficare om va trebui sa intre in concediu fara plata 5 zile/luna. Concediul asta fara plata se reflecta si pe cartea de munca adica apara ca o intrerupere a activitatii si a contributiilor catre stat. daca eu apar cu intreruperile astea, mai beneficiez de indemnizatia de crestere copil?
Imi este cam teama sa nu o dau in bara si sa raman fara indemnizatie.
va rog sa ma ajutati cu un raspuns ca trebuie sa fac valuri cat mai repede pe aici.

va pup

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliana_28

Am si eu o mare dilema. Va rog sa ma ajutati ca sa stiu ce demersuri fac in continuare.
Tocmai am fost anuntati de catre conducere ca va trebui sa reducem cheltuilile cu salariile adica ficare om va trebui sa intre in concediu fara plata 5 zile/luna. Concediul asta fara plata se reflecta si pe cartea de munca adica apara ca o intrerupere a activitatii si a contributiilor catre stat. daca eu apar cu intreruperile astea, mai beneficiez de indemnizatia de crestere copil?
Imi este cam teama sa nu o dau in bara si sa raman fara indemnizatie.
va rog sa ma ajutati cu un raspuns ca trebuie sa fac valuri cat mai repede pe aici.

va pup

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

7+



e cam cu cantec situatia ta...stiu ca trebuie sa fie 12 luni lucrate neintrerupt...dar nu poti intra in medical? sau sa discuti cu seful(daca esti in relatii bune) despre situatia ta?

intra si la 'Probleme legislative' si pune o intrebare acolo...lui Marius...el ne ajuta intotdeauna cand avem nelamuriri...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU: http://lumeafermecata.blogspot.com/

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Apropo, cele care deja au un bebe, puteti sa ma ajutati cu un raspuns? Daca de la 01 sept m-as angaja la inca o firma cu norma partiala, stiti cumva se iau in considerare pt concediul de ingrijire copil toate veniturile din ultimele 12 luni de munca? Ideea este ca la acest part time voi avea vechime doar 7 luni,iar la locul de munca actual am cativa ani, dar pana la urma este tot venitul meu pt care platesc impozite la stat. Stiti pe cineva care s-a confruntat cu problema asta? N-as vrea sa-mi platesc impozitele pt cele 7 luni si sa ma trezesc apoi ca nu-mi ia in considerare si acest venit....
Multumesc anticipat.

6 +


eu stiu ca e vorba de veniturile pe ultimele 12 luni...dar...iti recomand si tie, ca si Lilianei, sa intrati la 'Probleme legislative' si sa-l intrebati pe Marius...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU: http://lumeafermecata.blogspot.com/

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata burtici!

Bun venit noilor burtici!

Ella 57.5 kg am si eu la 1.65m. Oricum bebe sa fie sanatos ca eu oricum ma mandresc ca am burtica.

Ioana ma bucur ca totul e ok.

Symo eu nu ma pricep.

Denisa la mine s-au oprit scurgerile cand am facut 10 sapt si sper sa nu se mai intoarca vreodata. Deci, le-am avut de la 6 la 10 sapt.

Freedelia pupici sa treaca greturile.

Mihalea

Mami Oana eu o sa fac TT doar in sapt 15-18.

O zi buna sa aveti!


Oana 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

BUNA.MA PRIMITI SI PE MINE IN CLUBUL VOSTRU? SUNT O MAMICA DE MARTIE 2010.SUNTEM ACUM IN 9 SAPTAMANI SI 5 ZILE.

Mergi la inceput