FIV 238

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor ce e cu monotonia asta? Sunteti plecate in vacanta? Sau v-a molesit caldura?
Veteranelor ce mai faceti?

fivoasele si puii de fivoase!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Kora eu sunt pe aici si chiar daca nu am scris am citit tot ce s-a scris, tu cm esti? Ai stabilit data transferului?
Catalina cum esti, totul ok?
Ioana nu ai terminat cu amenajatul la noua locatie?
Fetelor va urez bafta si va tin pumnii ca totul sa fie asa cum va doriti voi




28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Si eu am o plictisela chiar nu am cu cine vorbi si acuma cind trebuie sa mai stau la pat e cam nasol....de vineri pina azi cred ca i-mi ajunge,mai stau azi de maine ma scol deja din pat.Cred ca ajunge,nu?
Fetelor nu mai sunteti pe aici,nu mai vine nimeni la apel sau va saliati cafeluta de dimineata.



Citat:
citat din mesajul lui KoraPop

Fetelor ce e cu monotonia asta? Sunteti plecate in vacanta? Sau v-a molesit caldura?
Veteranelor ce mai faceti?

fivoasele si puii de fivoase!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)



Looana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Salutare fetelor
Bine ai revenit Kora ai forte proaspete si sperante noi. In toamna asta inumeri bobocii. Spor.
Loona parca tu spuneai ca iti curge sange pe nas? Ei, eu zic ca de la tratamentul asta hormonal mai ales ca tu ai facut si tratament cu subst ce contin Bhcg, deci manisfestari ca in sarcina. Si eu am o durere de cap de parca am baut toata seara.
Va citesc dar eu nu prea scriu. Maine am punctia, acum am 4 foliculi pe partea stanga, mai nou au crescut si 5 foliculi pe partea dreapta. Dr a plecat in concediu, si ne-am dus la altul nou care mi se pare mai neexperimentat, vroia sa asteptam sa creasca si foliculii de pe partea dreapta, deci inca vre-o 4 zile. Am asteptat ieri o gramada pe la clinica sa dea tel sa vb cu dr meu initial care e in concediu si bine-nteles are tel inchis. Eu i-am zis sotului ca daca asteapta pierde tot, ca am pe stanga foliculi de 21, 19, 17, 15 si un endometru de aproape 12 iar pe dreapta cei noi abia sunt de 9 pana la 10. Pana la urma s-a hotarat dupa vre-o 2 ore sa imi faca injectia de blocare si sa imi faca punctia joi. Asa ca maine dimineata la ora 7 la spital cu sotul din dotare iar la 8:30 programa pt punctie. Am emotii, am durere de durta si de sani si nu mai pot sta cam in nici o pozitie si emotii pentru maine. Acum eu nu stiu cand imi fac trasferul, presupun ca luni?! Abia astept sa ma vad cu burtica. Asa ca in septembrie e luna mea in care o sa fiu o proaspta graviduta fericita.
Eu nu prea intru ca sunt si eu cu stresul meu si va mai incarc si pe voi.
Pupici burticilor si viitoarelor burtici. Doamne ajuta-ne!

In septembrie voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Sa fie asa cum spui tu Camelly cu singele,azi nu am mai avut decit am nasul foarte tare uscat,in schimb am durere de burta si mult mai tare in comparatie cu zilele trecute,simt ca parca mi-ar veni ciclu....o fi de la Bravaactid(predalon) care l-am facut aseara.Azi find ziua a-6 de ET,cred ca ma culc poate ma linistec cu durerile astea.....
Camelly bafta multa la tratament si iasa embrioni buni.
La toate fetele bafta multa si rezultate bune ca toamna asta e toamna noastra cu embrioni lipiciosi.

Looana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Looana, acum in a 6-a zi o fi de la embrion care se culcuseste in endometru, sau poate deja s-a culcusit. Atunci dupa ET sunt posibile reactii ale tratamentului. Bine faci ca bagi somn, trece si durerea si timpul mai repede. Sa fie cu ochisori.

In septembrie voi fi 

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Betty pup, multumesc de raspuns. Si eu am inceput cu sangerari roze, asa vreo 3 zile, apoi au urmat dureri ce nu am mai avut vreodata care nu au trecut cu med. normale pt dureri de CM, vreo 2 zile si sangerare abundenta si cu cheaguri. In total 7 zile, eu am CM 3 zile.
Cred ca totusi a fost. Am facut asa multe teste si toate negative. Nu am de ce sa cred ca a fost gresit, mai ales ca a iesit cu urina de pranz in primele 4 minute. Pupici tie si la baietei, esti o norocoasa.

Castelana fericita imi esti tare draga. Intr.adevar ceva nu se incadreaza si este ca medicul la 2 zile dupa ET-ul meu a plecat in vacanta. El este singurul medic de la clinica. Poate totusi daca era acolo imi faceau un beta, poate....Acum e tarziu. Dar cred ca urmatorul fiv tot acolo il voi face. Pentru ca mi.au raspuns la intrebari si pentru ca eram disperata ca din 8 ovocite am avut doar 2 embrioni si am fost la clinica si am vb 1 ora cu embiologul si ne.a explicat tot de multe ori, pana cand am fost pe deplin convinsa ca va fi bine. Au fost si anumite chestii care nu mi.au placut, adica nu mi.au facut analizele de estradiol si progesteron, s.a ghidat numai dupa ECO, la eco final 12 foliculi, dupa punctie 8 ovocite, a doua zi doar 2 embrioni. Pentru ca doar 3 au fost mature. Poate tratamentul cu gonal simplu nu a fost cel bun pentru mine. Si totusi il voi repeta aici. La clinica mare si faimoasa cu analize la 3 zile, si 7 embrioni din care doar 2 au ajuns la Z3 nu au fost in stare sa imi zica ce s-a intamplat cu ceilalti. Sper sa nu imi para rau.

Fireyes pup si iti tin pumnii ca data viitoare sa fie cu succes.

Kora bine ai revenit cu forte proaspete. Am emotii pt tine in sept.

Loana Da Doamne sa fie embrionasul care isi face culcus. FIi pozitva si eu zic sa faci zilnic plimbari usoare scurte ca sa se plimbe sangele bine.

Carmelly bafta la punctie. Endo e super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Claudia, si eu sunt incantata de vitrificare si de transfer pe ciclu natural. Aici nu am citit insa de stimularea cu clomid. Numai ca nu se face la toate clinicile. Sper totusi sa nu fie nevoie sa ajung acolo. si bafta. Cand incepi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Blanche nu stiu inca:) in curand:)). clinica la care esti tu face vitrificare? tu cati embrio ai avut de data asta? ce protocol? ai avut de congelat?
La mine pt ca am dhea ridicat semn de usor pcos de cauza adrenala, iau dexamethasona 0.5. medicul meu zice ca nu e neparat necesara dar eu am vrut sa iau pt ca am citit ca e buna si in autoimune issues. Dar am o pb, corticosteroizii slabesc sistemul imun si mi-a revenit candida, ma deranjeaza asta destul de tare. Dauneaza infectia cu Candida la ivf, din cate stiti voi? ce sa fac sa intrerup dexamethasona?
Avalon, poti sa ma ajuti? tu ai mai luat dexa, ai avut pb de genu asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

ah, ok, am citit acum de embrionii tai ce i-ai scris Castelanei.

dar cum ai inceput inhibarea, ai avut protocol lung sau scurt?

Mergi la inceput