Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (170)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Neatza fetelor,

Va multumesc pentru raspunsuri.
Matei parca suge din ce in ce mai mult. Zilele astea se pregatesc vreo 2 dintisori sa iasa iar unul a spartieri si parca sta la san mai mult decat cand era mic (acu' e mare rau,..)
Insa asta nu inseamna ca nu papa solide...mananca de sparge. Lapticul e doar asa...moft. Si nici de sete nu e: ieri a baut 200ml de suc de portocala + vreo 100 ml apa...daca nu mai bine plus laptic la greu...

Il voi lasa pe el sa aleaga momentul potrivit...oricum nu cred ca asa fi avut puterea sa fac altfel. Iar dupa gura lumii nu prea m-am luat niciodata, asa ca... important e sa fie bine pt el.

Felicitari Thea si Ania!!!

Frumoasa petrecere Claudina. Giuliana, imi pare bine ca ti-a placut la petrecerea de mot... Abia astept si eu!

Felicitari Sebi!

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

buna dimineata
m-am delectat cu frumoasele poze de la petrecerea de mot a lui Razvanel....f frumos...abia astept si eu...astazi vom avea si noi petrecerea...sunt f curioasa ce va alege...
Parintii vostri isi mai amintesc ce ati ales? Se potriveste ceva cu ceea ce ati devenit? (eu imi voi nota ca sa nu uit )
1. Dati paine la bebei?
2. Veti face ROR (varianta de la stat) sau Priorix (cu plata)?
3. Infanrixul 5 nu se gaseste in farmacii.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

300, sora ta a facut liceul de arte din Valcea?

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)




da :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:



Am reusit sa o culc pe Alexia,de vreo 2 zile n-a mai vrut somn dimineata asa ca a dormit doar o data pe zi vreo 2ore jumate,3.Azi vad ca iar doarme dimineata.

Intrebare:Mai sunt bbei care beau lapte de mai multe ori pe zi??Alexia nici acum nu renunta la bibe de somn,ziua si seara:la 11 bibe ,la 17 bibe,plus cele de dimineata si seara inainte de culcare.Ce sa fac?Altfel nu vrea sa doarma,de mancat mananca .nush cat ca n-am masurat.

Claudinaa..am vazut ce frumos e Razvanel,si ce bine s-a simtit,o gramada de cadouri.Noi ieri am petrecut in familie...multa mancare si multe neamuri

Lumio imbratisare mare si calda si de la mine

Babytza cum te-ai sarbatorit??

Bitza

Ania,Edi,Sebi felicitari ptr progrese!!!

Ramo,Xor,Alexa

LA MULTI ANI ELLY!!!!!

Laura, Andy (07.04.2002) &Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata fetelor.
Am o durere ingrozitoare de capatana....de ieri ma chinuie...o sa il schimb ca ma dispera Nu m-am petrecut, eu mi-o serbez mereu in septembrie. Am facut o vizita nasilor si cam atat. Am vrut sa fac un gratar cu familia inainte dar ma durea atat de tare capul ca nu am mai avut chef de nimik.

Am intrat sa felicit boboceii de azi si pe sarbatorita zilei si poate revin diseara.

La multi ani Elly !!!! Multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi !!!!

La multe lunite , Edwin de denisa , Gruia de Nerantula , Amalia de sabinel , Sasha de Carla , Vesna de Octavia !!!!!!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Laura, te imbratisez si eu cu drag!!
Si ca sa-ti raspund si la intrebare, da! Hunii beau lapte cam asa:

- 150ml dimineata la 08.00
- 210ml seara la 22.00 (in conditiile in care la 21.00 papa 200gr de ceva, fructe, legume)
- cel putin 1 data pe noapte, cate 150ml. De regula Edi papa de 2 ori pe noapte, cate 150ml. Apa nu, deci nu ii e sete si la ce cantitate bea, e clar foame sau... nevoie de lapte??
Robi vad ca de 3 zile nu se mai trezeste noaptea sa pape. Dar cred ca e doar o faza...

iar seara fara bibe nu adorm orice as face. oricat ar fi mancat inainte. si cer bibele chiar daca sunt satui, se vede ca nici nu-l beau dintr-o suflare ca de obicei, dar tot nu renunta la el... deocamdata eu nu-mi fac probleme, cred ca au inca nevoie de mult laptic, nu as vrea sa le scot mesele de lapte de dimineata sau seara, dar vad ca nici nu as putea....

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Xor noi facem varianta de stat .

Laura si noi bem dimineata la 7-7.30 laptic si seara la culcare. Astea doua mese sunt zilnic. Mai vrea uneori si la nani de la 4 sa bea un biberon si mai are uneori cate un dor de lapte si noaptea. Asa ca nu te panica. E normal .
Valentina inca mai bea dimineata lapte. A baut dimineata la pranz si seara pana la varsta de 2,5 ani si apoi a ramas pana la 3 si ceva cu lapte dimineata si seara.

Claudina am vazut puiul mic si frumos Se vede ca v-ati distrat

nausica felicitari Aniei. Mie nu mi se par rasuflate chestiile reusitele bebeilor. Indiferent cand o fac (ma refer la varsta), e emotionant cand se intampla ceva pentru prima oara !!!!

Ma bag si la Sebi sa il vad


Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Piersicutza

Giuliana ma bucur ca petrecerea a fost reusita !!!!!
Imi place ce au ales pustii mici de pe tava Mari artisti in devenire avem noi aici !!!!

Claudina multumim de pampers nou

anamona felicitari pentru Thea !!!!

Alyyyy e mortal grasunelul

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Fetele , Valentina vomita intr-o veselie de dimineata. febra nu are deloc. Ce as putea sa ii dau ? I-am dat deja un metoclopramid si dupa juma de ora l-a dat afara si pe asta.....

Edit : mi-a raspuns dr la telefon. Luam metoclopramid si Debridat + regim.

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Am intrat putin sa urez MULTE LUNITE SI NUMAI BINE IN VIATA pentru boboceii zilei de 16: Mihai Edwin de Denisa.g, Gruia de Nerantula, Amalia Stefania de Sabinel, Sasha Luca de Ratonelu, Vesna de Octavia75.
Multumesc din suflet fetelor pentru urari: Claudinna, Bitza, Babytza, Luminita, Andy.p. Sincer, nu ma asteptam sa va amintiti de mine... deh, abia am venit printre voi...
Inca o data va multumesc, mi-ati facut o surpriza tare frumoasa.
Luminita, imi cer mii de scuze ca am uitat sa-ti urez la multi ani de Sf. Maria, si doar spusesesi ca esti Maria.
Cu intarziere iti doresc LA MULTI ANI si sa ai parte in viata numai de clipe senine, multa sanatate si noroc, alaturi de cei dragi tie. si un munte de -ici.

Mamica de Bianca Maria

Mergi la inceput