Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (170)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

babytza, imi pare rau ca te doare capul! ai luat ceva?
sanatate multa si Valentinei!

Razvan bea lapte numai seara si dimineata, de ceva timp, nu mai stiu exact de cand. oricum, in momentul in care am inlocuit masa de lapte cu asha-zisele solide, inlocuita a fost!
am observat ca nu e neaparat fan biberon. biberonul este doar un instrument cu care se hraneste. nu il tine mai mult decat ii trebuie lapte, nu-l cere...
suntem in plin proces de inlocuire a biberonului. dimineata ne descurcam destul de bine, insa seara am cam intarziat cu masa, ca deh, pe la 20-20.30 el deja vrea sa doarma dupa alergatura de peste zi si nu-i mai pot da cu lingurita, apelez tot la biberon si-l hranesc semiadormit

noaptea iar nu mai bea de pe la 9 -10 luni, cam de cand nu se mai trezeste pana dimineata. cand am vazut ca nu cere cu regularitate, mi-am dat seama ca nu are nevoie si noaptea, asha ca am renuntat sa-i mai dau, desi mi-a fost greu. aveam mereu impresia ca nu bea lapte cat trebuie

as vrea sa manance numai treaz, sa renuntam la hranirea in somn sau in semiadormit si va trebui sa ma mobilizez, sa-l pregatesc mai devreme pentru masa de seara, mai ales ca ziua se scurteaza si intram mai devreme in casa.
dimineata ii dau lapte cu biscuiti si am scos biscuitii din fructele de la gustare
seara as fi vrut sa-i dau fie simplu, fie cu orez/gris, daca voi avea timp sa prepar, deci sa-i dau cu lingurita, pana cand va invata sa bea din ceasca fara erori. acum inca experimenteaza, ca supa i-o dau o parte cu lingurita, o parte cu ceasca

dar, fiecare copil are programul lui, fiecare mamica are conceptia ei despre alimentatie. atata timp cat ambii sunt fericiti cu stilul de viata, cat copilul mananca ce trebuie si cat are nevoie, cred ca este ideal

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Xor, petrecere frumoasa si sa ne spui ce alege piciul!!

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

LA MULTI ANI!!!boboceilor nascuti intr-o zi de 16!!!
LA MULTI ANI!!!Ely sa fii sanatoasa, fericita si implinita alaturi de cei dragi!!!

Claudinna fff frumoase pozele.Ce tare seamana Razvanel cu tine!!!
Laura legat de lapte Andrei bea asa dimineata 200 ml inainte sa doarma la pranz 150 ml altfel nu doarme si seara inainte de culcare 230 ml.Poate ca e prea mult nu stiu dar am vazut ca si alti bobocei beau destul de mult.
Babytza multa sanatate Valentinei.
Azi Andrei a repetat figura cu un somn pe zi dar recunosc poate si din cauza noastra ca am fost plecati in Metro dupa cumparaturi.Acum doarme saracutu era rupt de somn.
Multumim pt urarile de concediu.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Elly la multi ani frumosi si din partea mea

Laura si sora mea tot pe la 3 ani da semne ca s-ar intarca de biberon.

Irina stiu cazuri de copii mai měci care s-au intarcat, chiar cu urlete. Legat de pompa: ajuta si pompatul in gol: cu timpul corpul se obisnuieste cu ea. Important e sa respecti ritmul alert de supt. Daca vrei, mai vorbim in private despre ce-ai mai putea face sa mentii laptele.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Xor noi suntem pe varianta de stat deci vom face ROR ma rog eu nu prea vreau sa il fac deloc dar nu stiu exact daca se poate.As vrea sa fac doar celalalt vaccin de 1 an si atat.
Legat de paine da eu ii dau cam de pe la 9 luni jumate, Andrei e fan paine ii place la nebunie.Ciorbica o papa cu painica in ea e mancarea lui preferataDaca dati cu rosii asta e eu sunt sincera si daca ii dau ii dau si asta e.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

LA MULTI ANI!!!boboceilor nascuti intr-o zi de 16!!!
LA MULTI ANI!!!Ely sa fii sanatoasa, fericita si implinita alaturi de cei dragi!!!

Claudinna fff frumoase pozele.Ce tare seamana Razvanel cu tine!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR


chiar seamana??
ma umflai in pene!

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

DJ Razvan

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Claudinna sincer seamana fff tare la voi se potriveste zicala ca baiatul seamana cu mama.Asa cum seamana Razvanel cu tine asa credeam eu ca va semana Andrei cu mine dar din pacate la noi e invers el seamana tare cu taicasudeh asta e a preluat mai multe gene oltenesti

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

babytza poti incerca si hepatoběl V de la farmacie, eu il iau in loc de metoclopramid care-mi da ameteli crunte. Rau nu-i face, e pulbere tasata din plante.

dya si eu mai incerc paine in ciorba, iaurt, uneori mananca, alteori nu. Nu stiu, de ce vrei rosii?

xor eu sunt pe pentaxim. Marti merg la medic, mi se pare ca tuseste micuta, asa ca as vrea sa am o mica discutie si despre vaccin.


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

si eu ii pun paine in ciorbita
mai nou ii dau dimineata unt pe paine sau branzica fagaras pe paine si musca din felie, deocamdata numai miez
oricum, este f incanat!
nu exagerez cu painea si nu-i dau in fiecare zi, ca asha mi se pare mie ca e bine, sau uneori ii dau supa simpla...dupa chef

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput