Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

SLAVIT SA FIE DOMNUL!

dragutelor si cipicah....sinaxarul de azi....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/august/august18.htm

georgia- emotionanta postarea ta...Bunul Dumnezeu, Maicuta Domnului si Sf. Nectarie sa o ocroteasca pe Alexia....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

sotul meu a povestit despre alexia si despre alina in parohie aici la noi ... aceste doua marturii ale existentei lui Dumnezeu ne intaresc si ne fac mai buni ...

si noua ne ziceau medicii ca moare alina in fiecare zi de spitalizare ... asa ca atat stiu ei sa faca ... pacat ....

rugaciunile noastre colective sunt ffffffff importante

livsy te rog trece si numele ELENA intre cei bolnavi ... caci si elena carstea sufera o interventie grea

doamne ajuta!

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_xy spune:

Buna ziua si o saptamana binecuvantata tuturor! Reusesc sa intru si eu pe net dupa cateva zile mai aglomerate. Am facut baita la fetita, a mancat, acum asculta pricesne si o lasa pe mami un pic la calculator. Multumim tuturor pentru urarile de bine, iar tie Livsy iti multumim pentru prima pagina. Daca nu cerem prea mult, am vrea sa ramanem si la aspirante, daca vrea Dumnezeu, noi ne dorim ca Mariuca noastra sa aiba un fratior sau o surioara. Spuneam ca am avut cateva zile mai pline pentru ca sambata am reusit sa botezam fetita, avea 3 saptamani si 3 kg in ziua botezului cea mai mica finuta a nanei, cu toate ca ea are cativa fini. Iar duminica am avut scoaterea din mir. Maria, darul mult dorit de mami si tati, este o scumpa, mananca, doarme, a inceput sa studieze mediul inconjurator, o mai supara colicii dar se calmeaza cu Bonisan… cand e treaza doar cu gurita dupa tzitzi umbla, imi vine s-o pap toata si vorbesc non stop cu ea. Cred ca incep s-o plictisesc deja Vrea sa felicit si eu proaspata graviduta, Ioanact, sarcina usoara, nastere la termen si un copil sanatos sa va dea Dumnezeu. Iar celorlalte fete care isi doresc o minune in viata lor, sa nu-si piarda speranta, credinta si rugaciunea cu siguranta vor face ca visul sa devina realitate mai devreme sau mai tarziu. Sa traiti cat de curand toate, fericirea ce o simt eu in fiecare clipa cand ma uit la Mariuca. Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna tuturor, dragele mele si cipicah,

Daniela_xy, ma bucur ca ai putut trece sa ne poveststi putin despre Maria! Te-am trecut si la aspirante, din nou! Sa dea Dumnezeu ca in curand, atunci cand este bine pentru voi, sa primiti si surioara/fratiorul pe care il doriti pentru Mariuca! Te mai asteptam pe la noi!!!!

Caciantoni, iti multumim pentru tot ce faci pentru noi, pentru toate postarile tale si pentru toata ravna ta! Dumnezeu sa-ti rasplateasca!

Cami, , am facut ce m-ai rugat, acum cateva zile .
Bafta multa la teza si ma bucur din inima pentru vestile bune despre Alina! Transimite-i te rog din partea noastra ca luna noiembrie este o luna ff buna pentru nunta, cel putin asta este parerea mea Sa ii dea Dumnezeu sanatate in continuare!

Sandaa, multumesc ca de obicei pentru cuvintele frumoase!! Mi-a placut foarte mult ceeace ne-ai povestit, faptul ca ai avut curajul, deschiderea sa ne impartasesti acele lucruri din viata ta. Esti de admirat! Sper ca va veni Darul mult dorit cat mai curand si durerea din trecut va fi stearsa! Sa iti ajute Dumnezeu!

Mara Anisia, asemenea, multumesc pentru cuvintele frumoase!, pe care sunt sigura ca voi le meritati mai mult decat mine!!! Sa iti ajute Dumnezeu! Fii binecuvantata!

Cineva dintre voi, Sandaa cred, mi-a facut o urare foarte frumoasa, sa iti ajute sau sa te ocroteasca Maicuta Domnului, mi-au placut mult aceste cuvinte si inseamna mult pentru mine, cu atat mai mult cu cat in acest post mi-am dorit sa ma apropii de Maicuta Domnului mai mult decat pana acum.

Ioanact, concediu placut! Sa va intoarceti cu bine si sa ne povestesti aventurile in 4! Te asteptam!

Georgia, emotionanta postarea ta! Doamne ajuta micutei Alexia, sa fie sanatoasa sa isi bucure parintii! Te mai asteptam cu vesti despre ea Si te asteptam cu vesti in general! M-am bucurat foarte mult sa vad ce ne-ai scris! Tu cum mai esti? Vreo nadejde sa pleci in vacanta vara asta sau munca, munca si iar munca? Te si te asteptam cu vesti!

Anita75, te salut si pe tine! Asteptam vesti frumoase!

Deeva, unde ai disparut? Te si te asteptam

Va las, sper sa revin diseara, Dumnezeu sa va aiba in paza!
TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

sara buna fete si Cipicah,

mvb mare dar ii si rabdarea, fie ca sa devi cat mai curand mama.

livsy bine ai venit din frumosul tau concediu! Multumim ca ne-ai deschis un nou capitol.

cris25 vad ca ai inceput sa ai piedici la rugaciune... asta insamna ca te afli pe drumu' bun.

iris23 Domnu' ne scoate din deznadejde cand nici nu banuim. Si eu tot la biserica imi gasesc linistea si mi se limpezesc mintile. Acolo aflu raspunsuri la intrebari inca nerostite.
Sa va povestesc o imtamplare la Sarbatoarea Adormirii Maicii Domnului. Sambata dimineata am fost la liturghie sa multumesc Fecioarei Preacurate pentru cat de mult ma iubeste. Cum stateam eu in scaun vad o femeie ca vine sa cumpere lumanari. Da' lumanari mici si ieftine nu mai erau, numa' din cele mari cu 3 lei bucata. Fara sa-si ascunda nemultumirea, femeia o cumparat o lumanare mare. Nici nu o apucat sa o aprinda bine si sa o aseze in suport, ca lumanarea o cazut jos stingandu-se. Atunci am inteles ca Domnu' i-o refuzat jertfa... fi'nca femeii i-o parut rau de bani. Nu stiu daca biata credincioasa o priceput ceva, da' eu am inteles ca Tata Ceresc primeste orice sacrificiu cat de mic da' sa fie facut din inima. Asta facem si noi cand ne rugam pentru om strain... un mic sacrificiu pe care il vede Cine trebuie si ne aflam rasplata buna.

happymum te asteptam si pe tine sa gati curatenia ca sa vi mai des pe topic.

jujuka bine ai revenit la noi. Domnu' sa-ti binecuvanteze casa noua si sa ti-o umple de copii. Si eu am fost la Sovata anu' trecut. De atunci nu mai am dureri menstruale severe.

georgia c Doamne, ce tratamente complicate, eu n-am intales nimic din procedurile la care ii supusa Alexia... da' am priceput ca rugaciunea ii face bine si cu ajutor de la Domnu' are progrese. Poate reusesti sa afli cine o va opera ca sa pomenim si numele doctorilor pe data de 21.

daniela xy pentru Mariuca si pentru tine.

Toti imi sunteti in gand, Maica Precesta sa va ocroteasca cu Sfant Acoperamant al Ei.

Vad ca-i jumatate la unspr'ece. Noapte buna!

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

si eu am trecut sa va spun noapte buna

antonia a adormit si eu vreau sa mai lucrez o ora

pupici si doamne ajuta!

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

SLAVIT SA FIE DOMNUL!

dragutelor si cipicah....sinaxarul de azi....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/august/august19.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna dimineata

Fete dragi, am si o intrebare: sf Maslu se tine si miercurea la Manastirea Radu Voda-Bucuresti? As vrea tare mult sa ma duc...
multumesc



In 2009 voi fii graviduta! 2010 voi fii o fericita mamica!...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

speranta2008

da , la manastire la Radu Voda , Sf Maslu este in fiecare miercure si vineri (daca nu este sarbatoare )



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Ajutati-o pe Alexia www.alexiatoma.ro
Multumesc

Mergi la inceput