Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata si de la noi
de azi trec iar la scris la teza
va pupic

alina a inceput sa urce scarile singurica
dar a avut ceva dureri de cap si putina febra
offfffffffff
micuta
sper sa o ajutam cu rugaciunile noastre
doamne ajuta!

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Ma iertati ca intru asa tarziu sa urez si eu
La Multi Ani celor care si-au sarbatorit ziua
de nume , de Sf . Maria.
Ioana , felicitari pentru vestea cea buna .Sa ai o sarcina usoara.
Cami , multa sanatate Alinei si tuturor celor care au nevoie.
Georgic drag ce vesti ne mai dai despre Alexia?
Magditu , zia Mery , sa-ti traiasca nepoteii si asteptam
vesti bune de la tine.
Mada scumpa mea , tu ce mai faci?
Livsy ce frumos ai povestit. Si eu sunt indragostita de zona .
Prietenii nostri din Iasi au fost cei care ne-au aratat locuri minunate, iar cu ajutorul Domnului speram sa ajungem in Bucovina in Septembrie.
Anadomnica , ne este tare dor de tine .
”Construieste-ti in minte o imagine a reusitei tale. Pastreaza aceasta imagine cu tenacitate, nu ii permite sa dispara. Mintea ta va cauta modalitati de a dezvolta aceasta imagine ... Si nu-ti imagina nici un fel de obstacole.“Norman Vincent PealeDoamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

da ce e linistea aceasta in zona????????
eu scriu la teza da mai trag cu un ochiiiiiiiii
si nimicccccccc

hai la apellllll


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Cami, aici sunt, la apel spor la teza si multa sanatate Alinei - e o mare bucurie sa aflu ca face progrese.Doamne ajuta in continuare.

Livsy, bine ai venit. foarte frumos ai povestit despre locurile prin care ai fost si multumesc de noul capitol.

Luca2008 tu ce mai faci, draguta?

caciantoni , cum mai esti, draga mea?

tuturor numai ganduri bune si o saptmana frumoasa.

Cu Dumnezeu in gand


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

mara- dragamea, multumesc pde intrebare.... cu mila si ajutorul lui Dumnezeu, sunt bine....si optimista...astept cu rabdare (uneori mi-o mai pierd) sa dobandesc darul mult dorit, dar faca-se voia Domnului...cand va randui El va veni si bebe....pana atunci:RABDARE, RABDARE SI IAR RABDARE....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jujuka spune:

salutare fetele mele dragi,am terminat cu smotrul,ne-am mutat inapoi in casuta noastra iar marti am plecat su sotul la sovata.e super.m-am interesat un pic cum e cu tratamentul,e un pic costisitor,dar am inteles ca merita.trebuie neaparat 10 sedinte.
eu va pup pe toate si va doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

jujuka felicitari de mutare .... si doamne ajuta cu tratamentul ... fa-l cat de scump ti s-ar parea daca ai incredere va avea si efecte ...

luca bine ai revenit pe la noi

mara mercic de cuvinte ...

ana ma bucur sa aud ca iti place galatiul .... orasul copilariei si adolescentei mele

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

buna fetelor! ce faceti?cum a-ti petrecut sarbatoarea sf. Marii? pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Dragele mele bine v-am regasit.
Cami draga mea multumesc de intrebare sunt aici dar am fost ocupata zilele acestea si n-am mai dat semne de viata. Ma bucur ca Alina este mai bine bunul Dumnezeu este mare si se va indura si de ea s-o ridice din patul de suferinta.

Ioanact FELICITARI din tot sufletul. Maicuta Domnului sa te ocrotesca in aceste in aceste noua luni sa nasti un copil sanatos. Doamne ajuta!

Livsy multumim pentru noul capitol, foarte frumos ai povestit Maicuta Domnului sa te ocroteasca.

MaraAnisia multumesc de intrebare draga mea sunt destul de bine desi uneori slabesc in credita si asta ma supara dar Bunul Dumnezeu ne ajuta intotdeauna.

Cris bunul Dumnezeu sa te ajute sa treci peste starile de suparare si sa fii mai optimista. Eu cand spun Tatal Nostru si zic "faca-se voia Ta" ma gandesc ca Dumnezeu vrea ca toti oamenii sa aiba copii ca doar EL a dat porunca primilor oameni sa se inmulteasca si sa stapaneasca pamantul. Deci sa nu ne inchipuim ca alta ar fi voia Domnului. Imi amintesc despre o predica de Adormirea Maicii Domnului a unui parinte de la manastirea la care merg eu cu ocazia acestei sarbatori care spunea ca Dumnezeu ne incearca pe cei care nu avem copii asa cum i-a incercat pe Sf Parinti si ca rasplata a rugaciunii lor au avut-o pe Maicuta Domnului. Asta a fost cu multi ani in urma eram in primul an de casatorie si imi doream copii si atunci desi nu ma gandeam ca sa astept atat dar asta a fost voia Tatalui ceresc. Daca mi-as aminti tot timpul aceste cuvinte as fi mai optimista dar uit si eu dar ma bucur si ii multumesc Domnului ca am intalnit aici aceste fete inimoase si care imi dau sperante cand citesc ce-au scris si vad ca unele raman gravidute.

Fetelor am fost ieri la o manastire si am gasit de cumparat BRAUL MAICII DOMNULUI. Eu am de anul trecut de la Cami dar ma gandeam daca vreti careva dintre voi sa-mi spuneti ca am cumparat 5 si vi le trimit numai sa-mi scrieti pe pm adresa voastra.

Va pup pe toate bunul Dumnezeu sa ne ajute.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

deorece luca, a intrebat de micuta alexia , imi permit sa va postez ultimul email transmis de prietena mea catre toti cei implicati in ajutorarea Alexiei ; am primit mai multe email-uri , unele sunt f greu de citit de persoanele sensibile , de acee ca sa nu intristez fetele gravidute de pe topic , va rog cine vrea sa citeasca toata istorioara , sa-mi scrie pe PM

Buna ziua,


In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru ceea ce ati facut si faceti pentru fetita mea.

Sincer va spun, n-am crezut ca mai exista, in aceste vremuri in care parca nimic nu mai conteaza decat munca si viata personala, atatia oameni cu suflet bun care ne-au ajutat financiar sau, daca nu financiar macar cu o vorba buna, o rugaciune sau un sfat.

Faptul ca atatia oameni au fost alaturi de noi si s-au rugat pentru Alex a ajutat-o mult. De cand este la spitalul Necker - Paris, i-a mers din ce in ce mai bine.

Acum 2 saptamani au internat-o la reanimare, era in coma de grad 5, cu 2 shunt-uri ce-i drenau lichidul cefalo-rahidian – unul intern si unul extern, un tub pentru respiratie asistata de aparat, o sonda nazogastrica prin care se alimenta, un catéter prin care ii erau introduse solutiile perfuzabile si o sonda urinara. A iesit din coma dupa numai cateva zile in care au tinut-o sedata si incet-incet si-a revenit. Acum are doar un shunt extern ce-i dreneaza ambii ventriculi si sonda nazogastrica si au mutat-o de la reanimare intr-un salon, unde este in continuare tinuta permanent sub observatie.

Mai are inca infectia de la ureche, speram insa sa se rezolve pana la momentul operatiei. Din pacate, din cauza tumorii nu vede si nu poate vorbi, dar de cateva zile cand plange pronunta clar un ¨maaa¨! Pare ciudat sa te bucuri de plansul unui copil, dar noi suntem fericiti pentru ca este constienta si simte durerea.

Medicii sunt rezervati in a da vreun prognostic, dar sunt optimisti si multumiti de evolutia ei si au programat-o pentru operatie pe 21 August.

Ne este teama, dar avem incredere si credinta ca Dumnezeu o s-o ajute sa treaca cu bine peste operatie, asa cum a ajutat-o si pana acum.

Avem incredere si in medicii acestui spital, care reusesc atat de bine s-o tina stabila si ne dorim ca ei sa reuseasca sa-i scoata cat mai mult din tumoare si ca recuperarea fetei sa fie totala.

Stiu ca si voi o veti pastra in gandurile voastre si va veti ruga pentru ea si va multumesc pentru asta.



Cu drag,

Andreea Toma

nu stiu cum este alex acum , nu am vazut-o in ultima perioada , de cand este in franta , insa cand era in IOB(Institutul Oncologic Bucuresti) , era f grav ,au facut o multime de greseli pe sanatatea fetitei, au adus-o in stare de coma , si totusi aceasta copila e inspre bine; io cred cu tarie ca numai Sf Nectarie , si DD i-au dat putere , si au fost langa ea , atunci cand doctorii spunea ca poate muri in orice clipa ..sa-i ajute Dumnezeu , sa o insanatoseasca Sf Nectarie , caci ea este pt mine , dovada vie ca , dincolo de medici , credinta e peste orice


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Ajutati-o pe Alexia www.alexiatoma.ro
Multumesc

Mergi la inceput