Burtici fericite de septembrie-octombrie (153)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

mai uameni buni....ziceti-mi si mie ce sa fac ca sa scap de mancarimile de pe burta....imi vine sa mai urc pe pereti...nu mai pot......e o suferinta crunta...si din cauza ca e burta fffff intinsa nici nu simt ca ma scarpin, am gasit o oarecare solutie si ma scarpin cu un cutit de plastic ca are dinti finuti....nu mai pot.....

a, si nu merge cu nici un fel de creme sau uleiuri pe care le am in casa

aveti mila de o biata.....de mine

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (36+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare
AMR maxim 10 zile


Eroina noastra pe nume Obelixa simtea exact acelasi lucru si spunea ca ii vine sa ia o perie sarama
dar ai vazut ce a iesit ieri daca a suporat ?
Da-i in continuare cu cutitasul

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata

imi pare rau ca va dezamagesc insa azi, in mod normal, nu se ureaza "La multi ani" ... pentru ca este Adormirea Maicii Domnului (ziua cand a murit). astazi se fac pomeni si se imparte ..

se ureaza LMA numai de Sf Maria mica pe 8 septembrie, cand e Nasterea Maicii Domnului ..

scuze daca v-am suparat .. dar si eu stiu de la un preot. pana anul trecut, uram si eu LMA ...

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 33+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco


ai aparut, vrajitoareo? tocmai vorbeam de tine

auzi mah , incearca sa lansezi bila in asa fel incat sa le lasi pe celelalte sa se sparga singure. Tu trebuie sa te folosesti de bilele care iti vin , nu sa te lupti cu ele



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Eu voi naste la Municipal dar la alt doctor. Eu stiu ca se da 300 de euro doctorului chirurg, 100 de euro (sau chiar 3 milioane) dr anestezist, 1 milion dr neonatolog+spaga zilnica la asistente (daca vrei sa fii tratata ok). Eu asa voi da. Sarcina usoara



Citat:
citat din mesajul lui b_carmen

Buna burticute si mamicute ! numele meu e Carmen sunt o burticuta de noiembrie, dar mai intru si pe aici sa arunc un ochi ca e tare frumos pe la voi! Felicitari celor care isi tin deja bebeii in brate sa le traiasca si sa fie asa cum vor ele (sanatosi, norocosi si fericiti).
Acum o ontrebare, poate am mai mult noroc cu voi : e cineva la Dr. Diana Secara ( Municipal) sau stie cineva ce preturi se practica la Municipal ( eu sunt cam paranoia si deja am intrat in fibrilatie cu nasterea, ma tot gandesc si calculez)
Multumesc antipipat si va


+ 27



Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 35+

AMR 3-4 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


imi pare rau ca va dezamagesc insa azi, in mod normal, nu se ureaza "La multi ani" ... pentru ca este Adormirea Maicii Domnului (ziua cand a murit). astazi se fac pomeni si se imparte ..
ce tare ce inseamna sa stei bine cu religia



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

techiluta draga, te inteleg, ca si mie mi s-a intins la fel, luceste pe acolo pe unde a crapat si ma mananca, e adevarat ca nu chiar asa insuportabil, dar in afara de a ma da cu crema, nu stiu alt remediu si tu cereai altceva decat cremele si uleiurile din casa. hai ca maie putin, rezista !!!!

aida, mama, nu ma duce capul , da nu-i bai ca nu ma supar, cand ma plictisesc il las balta si gasesc altu. tactica am priceput-o, dar stii tu "teoria ca teoria, dar practica ne omoara".

anco 35+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

da, adica sa suport....
hai ca plec sa imi iau ceva de mancare si alte lucruri trebuincioase in casa....si poate inca un set de cutite, nu de alta dar le scap pe jos (si va dati seama ca acolo raman daca sotz nu e acasa). sa fiti cuminti pana ma intorc, ca vin repede.
a, si prietena mea a facut cozonac de casa (care cred ca se compara ca minunile lumii...cine l-o fi inventat) si mie mi-a rezervat unul intreg...ma duc sa il ridic

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (36+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare
AMR maxim 10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


imi pare rau ca va dezamagesc insa azi, in mod normal, nu se ureaza "La multi ani" ... pentru ca este Adormirea Maicii Domnului (ziua cand a murit). astazi se fac pomeni si se imparte ..
ce tare ce inseamna sa stei bine cu religia



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


asa mi-a zis si mie o prietena la care m-am dus ieri cu flori pentru azi...dar asta e, eu de cand ma stiu consider sf maria in august, in septembrie nici nu o mai bag inseama si parca se zice ca in august e sf maria mare , iar in sept sf maria mica.
eu asa am invatat asa fac, si daca cuiva nu-i place, s-ar putea sa nu-i mai zic deloc.

anco 35+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Techila, imi pare rau de suferintele tale, dar remediu chiar nu stiu....dar nu mai rezisti tu 10 zile pt boraceii tai..?

Elle, pe mine ma iertati, dar fiind de alta religie, zic si eu ce zic altii in plus, stiu ca Lucia zicea ca ei ii place sa fie sarbatorita de doua ori (si cui nu i-ar placea ), asa ca orice motiv de veselie si sarbatoare e binevenit...

37+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 3 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ellenuta stiu si eu aceasta varianta numai ca de cand eram mica mergeam pe 15 august pe faleza Dunarii la ziua Marinei, ma indragosteam iremediabil de toti marinarii imbracati in alb ...atat de frumos....cascam gura la toate vapoarele si apoi aveam masa festiva in familie pentru mine.
Si daca asa m-am obisnuit asa o tin si acum.....(dar fara marinari )
Nu se supara nimeni, stai linistita

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput