INSEMINARE(41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns peta spune:

salut, am facut si eu pe 9 august a doua oara inseminare (prima nereusita) dupa tratament cu puregon. Pana acum am facut tratament cu ova-mit timp de 4 luni + o inseminare si...nimic.
Micomic - pe mine m-au trecut de la ova-mit la puregon fiindca mi s-a spus ca puregonul produce ovule mai de calitate decat ova-mitul, acum nu stiu ce sa zic...puregonul este si muuult mai scump. Eu si cu ova-mit aveam ovulatie ok, dar din pacate niciun rezultat. Iau si tratament pt insulina ca si mie mi s-a spus ca ea e de vina pentru lipsa ovulatiei si ovare polichistice.
Bafta multa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
Gata fete noi si dragi..sunteti pe listuta

Si nu uitati : pana ce nu vedeti sange sunteti INSARCINATE...conteza sa fiti optimiste si sa nu mai cautati semne .


In 2009 voi fii graviduta! 2010 voi fii o fericita mamica!...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:


Buna

am nevoie de niste sfaturi...M-am gandit sa imi refac analizele hormonale, doar ca dupa ce am calculat nu mai stiu cum trebuie sa procedez...
Ziua 1 CM - 16 august (dimineata).Analizele hormonale se fac in z3, z14 zi z21, doar ca zilele Z14 si Z21 sunt niste sambete...si nu am gasit nici o clinica privata care sa recolteze sambata...
Voi cum ati procedat? sau nu ati avut ghinionul mei

Multumesc tare mult



In 2009 voi fii graviduta! 2010 voi fii o fericita mamica!...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Buna fetelor,
Asa cum am scris la pag.2si nu ati raspuns ,si eu am avut ceva dureri vineri si am scurgere alba..........................maine sunt ziua 10 de la IA.
Anda , Ella deja incep sa-mi gasesc de lucru a.i.sa nu am timp sa ma gandesc la rezultat.Acu ma simt k
Peta bine ai venit si tu,esti odata cu noi.
Speranta cum esti?Ce mai fac fetele ntr. din concediu?Oare viss..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

llary, scurgerea alba nu are cum sa contina embrionul...stai linistita. Colul e inchis. Si daca e sa se elimine se face la ciclu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
Ilary, mie doctorita mi-a dat utrogestan dim si seara...din acest motiv, nu mi-am dat seama daca am avut vreo scurgere sau nu..Imi pare rau ca nu ti-am raspuns...
Eu cred ca luna asta voi fii pe banca de rezerve.Dr Anca Gherasie este in CO...Ma gandeam sa iau niste planute, ceva ceaiuri..asa sa nu ma plictisesc
intradevar este liniste la noi, dar vor veni fetele cu vesti bune si sa vezi agitatie si bucurie...

eu prima iA am facut-o pe Ciclu Natural..ma gandeam sa incerc si eu o stimulare. Voi cum ati procedat?V-a recomandat dr sau nu? cate pastilute ati luat?




In 2009 voi fii graviduta! 2010 voi fii o fericita mamica!...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Speranta Si eu tot pe natural le-am facut. Ma rog la ultima m-am stimulat eu cu branca & zmeur dupa capul meu.
Dar pastilute/ injectii dau doctorii in functie de ce ai, analize hormonale etc
Mie Dracea mi-a spus ca daca nu iese luna asta sa iau Ovamit in zilele 3-7 de CM cate o pastiluta. Dar nu lua fara recomandarea medicului , asa e cel mai bine. La injectii (Puregon, Menopur etc) e f periculos sa iei fara analize hormonale si fara o dozare adecvata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

fetelor cat costa o fiola de puregon 100UI si se gaseste usor??
mie asta mi-a dat pt stimulare pe care o s-o incep la urmatorul ciclu ca acu dr e in conc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

Buna Ilary, noi chiar am facut IA in acelasi timp ca si eu maine sunt tot in ziua 10. Tu unde ai facut IA? Eu nu cred ca mai rezist si imi fac maine un test...
speranta2008- cred ca cel mai bine intrebi medicul, probabil o sa-ti recomande sa faci cu o zi inainte, vinerea... Stimulare trebuie neaparat cu monitorizare si la recomadare medicului. Daca tu ovulezi natural si mai faci si stimulare poti sa ajungi la hiperstimulare. Eu am facut la recomandarea medicului fiindca altfel nu ovulam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

anna_ivan- puregonul de 100 ui e cam 180-200 lei fiola. Ce doza zilnica trebuie sa faci? Cred ca ar fi mai ieftin si mai usor sa-ti iei un puregon pen cu o fiola de 300 UI (care costa cam 450 ron, deci iesi mai ieftin)...

Mergi la inceput