INSEMINARE(41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Viss oare nu era testul stricat?ca mai sunt cazuri
Danutza draga chiar am scris ca sapt.asta prietena nmea m-a anuntat ca e gravida dupa 1 incercare.La fel si o cunostinta buna.M-am bucurat pt ele dar aveam in suflet sentimentul uite cum uniinu se chinuie deloc si altii....Le-am considerat ca niste semne pozitive si pt mine.
E normal sa existe o stringere de inima ,avand in vedere ca noi incercam de mult si avem probleme,dar in clar ne bucuram pt ele.Eu sunt o persoana care pt orice reusita personala am muncit mult, asa ca si in acest sens nu ma dezic.
Stiu ca trebuie sa gandesc pozitiv ca sa reusesc asa ca nu las gandurile negre sa ma napadeasca,dar nu va zic cu cata greutate.
Nu ati rasp la intrebarea pusa intr-un mail anterior ,aceea cu scurgerea!Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna

Misiune indeplinita..daca doriti si alte modificari, da-ti un semn si

albinutalore - eu am pus tot ce ai scris, daca vrei sa pun o var. mai scurta, te rog scrie-mi

Ilary - eu testul l-am facut in z14... Stiam ca in Z10 liniutele apar mai greu, dar nu auzisem de cazuri de Z14...
Oricum, la mine nu mai conteaza, declar z1...


nu sunt trista, chiar prea linistita la cate asteptari am avut...dar sunt impacata, o iau de la capat.
Dr mea este in CO, probabil nu voi face luna aceasta, fiindca am calculat si voi ovula si dr este in CO...

Asta e ...

Amir10- ti-am trimis PM.




In 2009 voi fii graviduta! 2010 voi fii o fericita mamica!...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

vreau si eu la aspirante o sa fac IUI in sept la med life la Dragos Albu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna dimineata

Anna Ivan - Bine ai venit ! Iti doresc sa fugi repede la Odisee.

va doresc o saptamana minunata!




In 2009 voi fii graviduta! 2010 voi fii o fericita mamica!...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutalore spune:

multam fain speranta2008....
nu conteaza asa mult lista aspirantelor...e o lista de asteptare si de sperante.
imi doresc ca toate sa fim cit mai repede pe lista reusitelor IA si gravidutelor!
si inca ceva....nu stie nimeni cit influenteaza tratamentul hormnal analizele hormonale din ziua 3a?
va pup dragelor si sa bucurati-va de vara,soare si pasari ciripitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

As vrea si eu pe lista, va rog. Am facut si eu IAS pe 7 august la Dacia Medical Center.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Neatza,
Si eu vreau pe lista
1 FIV la Giulesti in 2007, sotul operatie de varicocel in 2008 la CMU cu Cauni, 2 inseminari pe natural la Gynera in 2009(mai & august), cu dr Dracea. Asteptam rezultatul de la a doua inseminare, Doamne ajuta!

Fetelor: llary, anda & co voi simtiti ceva? eu in wk m-am tot analizat si m-au durut si sanii si burtica dar deee...o fi de la progesteron...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Ella, la mine asta a fost prima inseminare si sunt cam dezamagita pentru ca am toate simptomele de CM si au aparut la 4 zile dupa inseminare, adica vinerea am facut inseminarea iar pe marti in saptamana urmatoare au aparut durerile de burta care au devenit tot mai accentuate incat vinerea cand am avut 1 saptamana de la inseminare am crezut ca-mi si vine CM asa ma durea de tare burtica. Acum m-au mai lasat putin dar tot ma supara ceva pe acolo.Pe vineri ar trebui sa fac testul de sange ca e ziua 14 dar nu stiu daca mai are sens. sanii ma dor dar nu tare.

O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Nici eu nu stiu ce sa zic. Eu am un ciclu de 30-31 de zile, ar trebui sa-mi vina pe 27-28. Eu zic ca e prea devreme sa am dureri premenstruale... la mine au aparut dupa 6-7 zile de la inseminare.
Cred ca iar imi fac sperante aiurea...offf.
Cred ca in z12 (joi) fac un test de sarcina. Macar sa stim o treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micomic spune:

buna fetelor,

azi am fost la Cezara Bucur si mi-a placut. mi-a confirmat din nou ce aveam, ovare micropolichistice. Fara ovulatie de foarte multa vreme desi am CM. mi-a explicat cum ca insulina e cea care e vinovata si ca trebuie sa o luam incet prin stimulare.

Dankutza, poti sa-mi spui inca o data tu ce ai luat pentru stimulare ovariana? cezara mi-a propus doua variante, una incet progresiv cu ovomit si una cu puregon mai puternica.

pup

Mergi la inceput