INSEMINARE(41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutza27 spune:

saluti

viss-gandeste-te ca totulo sa fie bine.Fii optimista.
iti tin pumnii sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micomic spune:

speranta, te rog trece-ma si pe mine la aspirante.
micomic - 1 IA nereusit iun 2009 cu pr. Ancar, pregatire pt un nou IA, incercare cu naturiste

multumesc,
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Speranta ...tocmai tu sa gandesti asa?Si eu stiam ca se pozitiveaza mai greu in ziua 10
Soricica cand incerci vreun test?
Danutza imi pare sincer rau,dar trebuie sa perseverezi
Si pt Viss, Anda, Ella,Micomic sa dea D-nu sa avem noroc.
Fetelor azi m-a intepaat tare ovarul stg ,la care am ovylat si simtiam o durere sagetare- de la san in jos pana la ovar.M-am dus la toaleta, m-am uitat pe chilot si am vazut o pata groasa alba .Oare am eliminat ovulul???????? E de rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Va rog treceti-ma si pe mine la aspirante 1IA,Sibiu-Chicea,pe ciclu natural in 8.08.09,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza27 spune:

buna

ilary draga-as vrea sa pot scrie mai multe dar pt mine totul este nou.Pentru prima data fac stimulare , pentru prima data fac inseminarea-toate acestea sunt noi pt mine.
Eu abia duminica incep tratamentul pt stimulare - 3 pastile de clomifen timp de 5 zile dupa care urmeaza o injectie de pregnyl.
Asta ar fi unul dintre motivele pt care nu scriu prea des.
Iar alt motiv este faptul ca serviciul nu imi permite sa stau foarte mult pe internet.
Sper doar ca nu te-am suparat cu ceva.

va pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza27 spune:

aaaaaa

Am si eu o intrebare?Cum va-ti simti daca un prieten apropiat va stie problema si dorinta foarte mare pe care o aveti de a avea un si va spune ca e insarcinata si dupa vreo 2 zile va anunta ca o sa aibe si gemeni?

Mie asta mi s-a intamplat azi.Nu pot sa spun ca nu m-am bucurat dar am avut si un sentiment de .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

neata fetelor. inainte de a pleca la munte m-am gandit sa mai fac un test. primul facut miercuri,test barza banda mi-a aratat o a 2-a liniuta palida. ei bine, asta de la 6 dim.- barza caseta, nu mi-a aratat nici o liniuta. habar nu mia am sunt in ceata. ieri seara pe la 10 dupa ce am mancat niste alune in ciocolata, mi-a venit sa vars.si am adormit cu senzatie de greata. iar azi e testul negativ..nu mai inteleg nimic. sunt in ceata. astept sa-mi vina ciclul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

am scris gresit , vroiam sa scriu ca nu mi-a aratat decat o liniuta...e ciudat.chiar nu ma asteptam. credeam ca va fi o linie mai intensa ca s-o ambalez s-o arat sotului de ziua lui.nu-i mai arat nimic. si, e si mai comic, ca, cred ca intuieste ceva, ptr ca m-a vazut ieri cand imi venea sa vars, de vreo 2-3 ori, eram cat pe ce..habar n-am.va scriu marti cand ma intorc de la munte, dc mi-a venit ciclul sau nu,sa elucidam misterul,ca acum e prea tarziu, nu mai am cand sa fac beta..va pup, va tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutalore spune:

salutare fetelor!
dupa o pauza de internet iata-ma
sa va zic pe scurt cite ceva de mine....
*extrauterina ovariana in febr 2007in urma careia mi-am pierdut o trompa si ovarul sting....
*apoi pauza un an...
*histerosalpingografie....trompa dreapta permeabila...
*monitorizari luni de zile....
*folicul imatur (crestea pina la 15mm si in ziua 11a ovulam)
*tratament cu clostilbegyt o jumatate de pastila (martie ,mai si iulie) folicul ajunge la dimensiuni normale
*mai si iulie 2009 inseminare,test negativ
si acum am ajuns in punctul in care sunt azi
am o intrebare pentru voi
sunt in ziua 2 de ciclu si dr mi-a recomandat ca in ziua 4a sa imi fac un nou set de analize hormonale (fsh,lh si prolactina).nu sunt influentate analizele astea de tratamentul cu closti,pregnyl si duphaston luate luna asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutalore spune:

vreau si eu pe lista aspirantelor

Mergi la inceput