Burtici fericite de septembrie-octombrie (150)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Pai am plecat cu chilotii dardaind la ideea ca ma tine in spital si ca e weekend, si e naspa.
DA, clar cum hotaraste ea acum, ce sa mai. MI-a promis ca e altceva acum, nu are de ce sa imi fie frica, totul o sa fie bine. Daca m-o lasa si natural, apai zic sarumana si nu mai comentez



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

LA MUUULTI ANI FERICITI SI SANATOSI, MIMIKA!!![S][S]

gegea, asa e, stiu si eu, dar daca suntem invitati la petrecere si toata lumea vine cu cado....trebuie sa urmam turma...

ai vazut monica ca pana la urma nu e chiar asa negru...lucrurile nu stau chiar rau, doctoresa te vrea acolo ca sa stea cu ochii pe tine...ceea ce e ok

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (35+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare
AMR maxim 12 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Buna seara si de la mine
Incep cu MIMIKA,MULTA SANATATE,FERICIRE SI TOT CE ITI DORESTI ALATURI DE PUIUTI SI SOT
MONICA,ma bucur ca totul e bine deocamdata,sper sa-ti treaca si in spital zilele repede si sa iti ti puiutu in brate
ELLENUTA,condoleante pt bunica
MARIAI felicitari pt bebita gras si sa de-a D-zeu sa fie totul bine si sa ajungeti sanatosi acasa
IULIKA mai ai un picut si iti printisorul in brate,ce bucurie si emotii trebuie sa ai
AIDA,LUTO,RALUK multumim ca ne tineti la curent cu Iulika
Bine ati revenit fetele care au scris azi
TECHILA ai de umblat maine nu gluma
Eu azi m-am trezit la ora17,cu doua pauze de mancat si binenteles ca pana la 3-4 nu ma ia somnu
Bebelicu meu e bine,sughite,se intinde si ii mai da lui masa cate un picior de are impresia ca il scapa
Ma confrunt cu o pocnitura la sold de zici ca mi se rup oasele,azi am scapat de arsuri si sper sa fie totul bine
Va dulcic si sunt aici sa astept vesti de la IULIKA

33+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Tre sa ajung la 5000 de mesaje pana nasc
Da ma cam omoara contractiile astea, nu mai pot sa stau in nici un fel. Mare minune daca ajung eu pana miercuri...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Monica multumim din nou

Deci ne rugam in continuare pentru bebeul Mariei sa fie sanatos!



Doamne ajuta sa se termine totul cu bine!

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui gegea

techila, dar sambata e Adormirea Maicii Domnului si, in mod normal, Mariile se sarbatoresc pe 8 septembrie cand e Nasterea Maicii Domnului. Cu alte cuvinte, nu ar fi rost de cadou decat pe 8 septembrie, dar e la latitudinea ta.


Heiii doamna.....eu mi-s Marie si de cand ma stiu le-am serbat pe amandoua ......
Si de ziua marinei, cu vaporase pe Dunare la Braila, in august...si la toamna.
Dar stiu ca nu se tin peste tot la fel.....

Acum ma gandesc ca daca oul kinder cu surprize va fi fetita ...si va fi Maria...se va naste chiar in preajma acelei date,..in setembrie...yuhuuuuu...abia acum mi-a picat fisa

Cea mai fericita 35 + cu
AMR 3 zile pana nu voi mai fi singura


Ok, doamna Marie, asa stiu eu ca e din pct de vedere religios, oriunde, dar asta nu inseamna ca nu iti respect dorinta si obiceiul de a fi sarbatorita la dublu.

Monica, multumim frumos pt vesti! Ne rugam in continuare pt Maria si bebelus!

Pot pleca cat de cat linistita la nani, de iulika auzim oricum mai incolo.
Va pup, noapte buna !

Geani 35+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Monica, zi si mie ce tensiune ai avut de era ingrijorata d-na dr

noapte buna fetelor ... nu mai rezist

daci


34+ cu Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Madalina uite, pe tine te-am putea pune in tura de noapte de paza la nasteri! Imi pare rau ca mai ai dureri, dar uite ca nu mai e asa mult!

Moni intr-adevar, asta nu tine de problemele tale, am citit ca daca ramai graviduta la mai putin de 1 an parca de la ultima nastere, bebe se va naste mai devreme.

Tot imi repet in minte ce super ca miercuri o sa-ti tii puiul in brate e mai putin de o saptamana! Dar apoi incerc sa o zic cat mai rar, sa nu iti creasca tensiunea de emotii

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

SI stiti de ce ma ofitc?? Ca m-am apucat ca toanta si am bagat lama pe picioare sa fiu gigia... in loc sa-l las sa-l iau calumea pt miercuri . Bine ca n-am umblat la inutila si am lasat-o cum era ca nu crescuse rau



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Spune-o mai rar te rog raluk
Mama lor de emoticoane ca aste ade aici nu-mi exprima starea. VOi va dati seama ca mai sunt 5 zile???? Imi vine sa plang si sa rad.
Da poate se razgandeste si ma mai lasa...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput