Burtici fericite de septembrie-octombrie (150)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

techila, dar sambata e Adormirea Maicii Domnului si, in mod normal, Mariile se sarbatoresc pe 8 septembrie cand e Nasterea Maicii Domnului. Cu alte cuvinte, nu ar fi rost de cadou decat pe 8 septembrie, dar e la latitudinea ta.

Geani 35+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monica si ce program ai pentru weekend ?
Deci luni bagam galeria aceea beton .....hai ca nu e asa mult..luni, marti si miercuri tii comoara in brate

Cea mai fericita 35 + cu
AMR 3 zile pana nu voi mai fi singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

cat tensiunea Monika?

eu am fost la cardiolog acu 2 saptamani si l-am intrebat, printre altele si daca e ok nasterea naturala in conditiile in care am istoric hipertensiv si a zis ca in principiu, atata timp cat se tine sub control cu medicatie hipertensiunea, pot sa fac ce vreau ... desigur ...ginecologul are ultimul cuvant

daci


34+ cu Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mai monicutz si plecai cu chiloteii dardaind ... pai e frumos? Pai nu era vorba ca atunci cand vor ei , cand considera ... ai ai ce iti fac ...



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Moni multumim ca te-ai gandit la noi!

Ma bucur ca te-a mai lasat acasa, unde te simti tu mai bine.

Dar te rugam si noi sa ai grija de tine! Si nu mai sta noptile pe aici sa vezi ce face lumea, nu te mai necaji, cum ai facut-o aseara...

Totul va fi bine si pe miercuri iti vei tine bebeul sanatos in brate!

Acuma fuga la patic!

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui gegea

techila, dar sambata e Adormirea Maicii Domnului si, in mod normal, Mariile se sarbatoresc pe 8 septembrie cand e Nasterea Maicii Domnului. Cu alte cuvinte, nu ar fi rost de cadou decat pe 8 septembrie, dar e la latitudinea ta.


Heiii doamna.....eu mi-s Marie si de cand ma stiu le-am serbat pe amandoua ......
Si de ziua marinei, cu vaporase pe Dunare la Braila, in august...si la toamna.
Dar stiu ca nu se tin peste tot la fel.....

Acum ma gandesc ca daca oul kinder cu surprize va fi fetita ...si va fi Maria...se va naste chiar in preajma acelei date,..in setembrie...yuhuuuuu...abia acum mi-a picat fisa

Cea mai fericita 35 + cu
AMR 3 zile pana nu voi mai fi singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

techila ai grija de tine maine!

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Asa, cat cititi despre mine, sa va zic si de Maria.
Cand am ajuns la Polizu era in fata o ambulanta cu incubator de bebe si imediat m-am gandit ca or fi venit sa-l ia pe bebu mic al ei sa-l duca la Grigore Alexandrescu. Pana la urma adusesera un bebitz de la alt spital.
Asa ca am sunat-o, nu mi-a raspuns imediat si a revenit ea la vreao 10 minute. A zis ca a nascut natural azi la 2 jumatate, pe bebe l-au bagat imediat la terapie intensiva pe oxigen ca nu respira singurel. Din pacate se pare cum ca si cu oxigen respira destul de greutz. SAnsele sunt rezervate. AU zis ca daca trece de noaptea aceasta il duc maine sau poimaine la Grigore Alexandrescu. A vorbit doctorul cu care a nascut deja cu cineva acolo.
A zis ca deja l-au si botezat. Maria mi-a parut trista, nah, nu stiu cum sa va spun, resemnata. NU am insistat pe detalii ca n-am vrut sa zgandar rana, va dati seama. Dar parca mi-a dat asa cumva de inteles ca bebitzu ar avea o problemutza cu care s-ar chinui, nu stiu, sper sa ma insel si sa fi fost doar o inchipuire a mea.
N-am mai urcat la ea ca deh... zicea ca era sotul ei la bebitz si vroia sa se duca si ea sa-l vada ca nu il vazuse. ZIcea ca i-a fost cam rau si a tot vomat ca a papat niste struguri dpa ce a nascut. Acum isi mai revenise.

Asa ca nopi sa ne in continuare pentru ei



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Fetelor,eu nu mai pot de somn...ne citim dimineata,v-am
Mai scot o agitata pt Iulika,poate dimineata e deja cu Bruce la piept
Monica,o sa fie bine,ai sa vezi...gandeste-te ce putin mai e si o sa iti tii puiul mult asteptat in brate
V-am lasat,noapte buna!

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 37+, cu -Razvan


_

The Big Day - 25 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

monica, take care !
Burtica tare ma omoara si pe mine, dar macar se relaxeaza stand in pat. Mai sunt cateva zile, ai mare mare grija de tine, noi suntem aici sa te sustinem si sa gandim pozitiv !
De Maria nu ne zici nimic ?

Geani 35+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei
Poze

Mergi la inceput