Sezatoarea canadiana (152)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Neata, nu pot sa spun decit ca intr-adevar a fost o surpriza totala ptr amindoua. Nu au banuit nimic. Diana era tare mirata cind i-a spus nenea de la usa ca ea nu are nici o rezervare facuta (deja isi facea probleme ca a sunat la alt restaurant) iar Simona (dupa ce a plimbat-o Ana prin jurul rest , ca sa se asigure ca nu sunt prea devreme)a fost intr-adevar surprinsa.

Noi (eu Monica si oana) am ajuns un pic mai devreme si am legat baloanele, scris nume pe felicitari, apoi a aparut si ange cu tortul (meserias) si florile, si am fost gata de venirea fetelor.

Diana
iti zic din nou la multi ani, sa fii sanatoasa si draguta asa cum te stim noi intotdeauna.Merci de sampanie, a fost f buna.

Diana fetelor, are o burtica maaaare, cred ca nu mai are mult. Simona, dupa parerea mea, e tipul de graviduta sexi de la spate, ii remarci burta numai cind se intoarce. Asa o perna pe burta.

Eu m-am simtit f bine,de abia ne-am despartit la 11 seara.

Cristina a venit cu Anca si Victor, copii f.f cuminti.

Merci Roxana (de super organizarea de la distanta) Monica (de tot efortul depus) camelia (idem), cristina (ptr alegerea tortului) si tuturor fetelor care au participat.

S-au facut poze multe si reusite dar sa asteptam fetele sa le descarce.

Oricum la despartire am hotarit sa mai ne intilnim odata dupa ce vine si Roxana acasa.
Un weekend placut, e superb afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Nu pot spune decit ca: A fost un babyshower perfect!
Avem doua gravidute f.frumoase si in mare forma Cred ca am reusit sa le facem o surpiza
Organizarea a fost perfecta (locala Monica, Cami, Dana, Cristina si virtuala, Roxana ), restautantul super, baloane, cadouri, flori, mincarea buna, tortul si sampania minunate , iar participantele
Fug acum (am fost deja la tenis si mergem la piscina). Am facut multe poze, sper sa le descarc cit mai repede.

Un weekend minunat va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Bon! Ca eu am compus toata ziua in cap mesaje despre cum a fost ieri, nici unul nu-i destul de bun pentru ce-am eu de spus!

Pe urma am avut musafiri si-am plutit in piscina, asa ca n-am ajuns la nici o concluzie cu mesajul perfect despre ziua de ieri si iata-ma, ma holb in monitor si, evident, nu-mi gasesc cuvintele.

Ce-i drept, are Ana o melitza, nu va povestesc, jos palaria, ca mi-a povestit ea mie cite-n luna si-n stele, de n-am avut timp sa ma intreb cum de TOCMAI pe ea a gasit-o condusul pina in West Island!!!!! TREBUIA sa-mi dau seama, dar nu m-am prins.
Drept ca ati avut acoperirea perfecta, Diana in inocenta ei aniversara - La multi Ani, again! (si sa nu-mi mai zici IN VIATA TA citi ani ani, ca ma faci cu capul :) - care ne-a invitat la cupa de sampanie...
Ba inca am fost asa de pe luna ca, pe cind am intrebat de rezervare si ala ne-a indrumat spre masa cu baloane, eu mi-am zis ca si-asta-i cazut in cap, viseaza baloane, na!!!

Una peste alta, o surpriza me-se-ri-a-sa, e super, cum mai ziceam si alta data, sa ai prieteni, fie ei si virtuali (Desi, in cazul meu personal, din toate "surprinzatoarele" de ieri, singura "virtuala" e Codruta - putem sa o aducem cu forta la intilnirea aia pe care o facem dupa ce vine Rox? :)) (Iar intilnirea o facem de preferinta a doua zi dupa ce vine Rox, ca alfel riscam s-o facem in curte la Cite' de la Sante' :)), ca Diana cred ca n-o sa mai fie two in one pe-atunci... but do not worry, Diana, te urmez indeaproape, asa sa stii (drac' m-a pus sa ma urc pe cintar azi, am trei kile mai mult decit la ultima vizita la doctor, si nu fac public cite aveam deja!!!!

Gata, ca deja deraiez de emotie, am ajuns acasa cu baloane plutitoare si cadouri (wow, ma tot gindesc ce mic e spatiul ala de pe albumul foto in care trebuie sa-i punem amprenta... daca minuta o sa-i fie asa mica ea cam cit o sa fie de mare???), m-am mai pozat o tura cu ele si i-am facut capul mare lui Colegu' si intr-un final am reusit sa adorm... dupa o seara mai mult decit deosebita. Multumesc!

Simonna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorelai

Citat:
citat din mesajul lui mikiion

Bun, si cum a fost?
mai lasa-le ca nu s-au trezit din betie. sau o fi nascut careva de emotie, mai stii. si eu sint curioasa, am stat pina la 11 pe net, doar doar scrie careva.


La 11 n-ajunsesem acasa Si n-am luat decat un pahar de sampanie la bord !

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +35s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Si eu ma gandesc la mesajul ala perfect de ieri seara si nu-mi iese nimic. Recunosc ca nu sunt buna la capitolul multumiri dar pot sa va spun ca iubesc surprizele (cine mai asteapta noua luni sa vada ce iese din oul cu surprize ???) iar cea de aseara a fost una speciala.

Am simtit oarecum, pe langa semnificatia petrecerii, cea de baby shower, ca intr-un fel mi-am primit "botezul" de la gasca de pe sezatoare (nu stiu cate dintre voi stiu despre obiceiul asta mai ales cele care ati facut sport de performanta), ca fac acum parte oficial din echipa canadezelor si ca ... nu mai scapati de mine nici daca vreti.

Despre surprins, ce sa mai zic, n-am raspuns intentionat la urarile de La MUlti Ani de ieri ca am zis ca n-as vrea sa stie chiar toata lumea ca ma sarbatoresc azi, si ca as vrea sa fac si eu cinste la intalnire cu un pahar de sampanie si o praji, ca de mult nu mi-am sarbatorit ziua in cadru extins si mi-ar placea sa-mi cante si mie cineva Multi Ani Traiasca !
Si cand ajung la restaurant se uita ala de la intrare pe toate rezervarile, ii repet numele, ii zic ca e pentru 8 persoane, el tot ridica din umeri, pana la urma imi zice, "a, sunteti pentru aniversare " si-mi arata o masa cu baloane asa mai departe, zic, nu domne, eu am rezervat azi dimineata, ce aniversare, dar cand ma uit mai bine le vad pe fete
Si de unde sa banui eu toata pregatirea asta intensa, cand eu am aruncat pastila cu restaurantul de-abia marti ca mi-era frica sa nu nasc si sa nu va vad inainte.
Si fetele mele s-au pregatit serios pentru toata seara asta frumoasa de unde nu-mi mai venea sa plec (nici la baie nu m-am dus ca sa nu pierd nici un moment ) si cand am ajuns acasa si am desfacut cadoul si am citit felicitarea cu mesajul ala de-ti merge la inima si cu semnaturile fetelor, era sa arunc restul plicului ca am crezut ca sunt numai chitante si m-am gandit cum cred fetele astea ca o sa ma duc sa schimb cadoul de la ele ? Si daca aveam o suta de ursuleti la fel si o suta de albume, tot nu le-as fi schimbat pe astea !

Baloanele au fost fericirea lui Victor de dimineata care ne-a trantit o "baonul nu e cuminte" ca sta pe sus prin casa si nu vine la el, iar sotul a fost la fel de impresionat de gestul vostru si tot imi zice sa intru pe forum odata si sa scriu !

In concluzie, va pentru petrecerea de ieri, participantele au fost minunate si chiar si cele absente ati fost in inima si in gandurile mele !

P.S. Nu cred ca mai ajung la intalnirea cu Roxana, desi mult mi-as dori, din cate stiu ea se intoarce pe 6, deci o duminica, cel mai devreme ne-am intalni pe 11, la stadiul in care sunt (burta imensa, simt deja ca il/o tin in brate cand sunt asezata) sper sa prind macar 1 septembrie. Dar nu se stie ce planuri are bebelusul, daca ii place la intalnirile cu sezatoarea poate mai sta la caldurica pentru tura viitoare.

Apropo, eu pe cine sun sa anunt evenimentul sau cel putin inceputul ca sa scoateti agitatele ? Ca nu ma vad atat de calma precum mqqm sa intru pe forum intre contractii sau cand mi s-o rupe apa.

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +35s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Ziua de azi am petrecut-o la Fete des Enfants a Montreal, in parcul Jean Drapeau, am fost acolo de dimineata la 9 si Victor a fost foarte incantat de toate activitatile, daca nu aveti nimic programat maine merita sa mergeti, toate activitatile sunt gratuite se plateste doar parcarea.

Am uitat sa felicit Mariile si Marinii de pe sezatoare ! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de familii ! Frumoasa zi am avut !

Astept cu interes pozele de la intalnire, trebuie sa-mi printez cel putin una pentru albumul lui bebe !

Pe curand,

Diana

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +35s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Fetelor ma bucur ca v-ati simtit minunat.
Eu aseara la 10.30 inca eram la servici asa ca numai teleportata puteam sa va vad, desi locatia ar fo fost super pentru mine fiind la doar 10 minute de casa.


si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacanada2005 spune:

La multi ani, Maru ( Mariana)!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Diana La multi ani!
La multi ani tuturor Mariilor!


si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui codritu

Fetelor ma bucur ca v-ati simtit minunat.
Eu aseara la 10.30 inca eram la servici asa ca numai teleportata puteam sa va vad, desi locatia ar fo fost super pentru mine fiind la doar 10 minute de casa.


si


Of, parca imi aduc aminte de serviciul meu, cu ture de seara ... Dar sa stii ca ne-am gandit la tine, ca nu am reusit sa ne intalnim, cum a zis si Simonna, data viitoare te iau fetele cu forta, sau schimbi shift-ul sau "appel malade"

Dupa cum vedeti eu inca sunt pe aici, asteptam poze sa-i arat si sotului ca nu ma crede cat a fost de frumos. Dar cred ca Oanagabriela a avut o zi plina, la fel si Monicutza, poate luni.
Pana atunci am pus pe cont o poza a bebelusului din burtica, facuta in Ro, ca deh a fost si el in vacanta nu numai noi astia "de-afara"

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +35s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput