Sezatoarea canadiana (152)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Asa-i ca o sa radetzi daca va spun ca SI aseara am adormit INAINTE de ora 7 !
Am intrat dis-de-dimineatza sa spun
La Multzi Ani cu multa sanatate si noroc tuturor celor care poarta numele Maria, Marioara, Mariana si... Marian! si Sf Maria sa va ocroteasca si sa va ajute in tot ceea ce facetzi
Maru -
Ica - de aceea am si scris de consti ... ca retzinusem eu ca si voi suntetzi, ca si noi, cu aceeasi probl... Eu, cand am utilizat portocala am si despielitzat-o (de pielea aceea subtzirica, alba care acopera feliutzele de porto). Dar, cu mana pe inima itzi spun, ca daca ii dai Chritinutzei MIERE si POLEN in ORICE tip de nectar de fructe (capsuni cu banana si piersicaö caspsuni cu banana si mar, piersica cu mar si portocala, para cu mar si portocala, etc) in mod sigur o sa fie OK (cel putzin la Gabisor mierea si polenul functzio fara probl). Daca doresti scrie-mi pe e-mail si itzi spun toate "retzetele" pe care le-am "inventat"/"experimentat" eu... Eu folo un blender mic manual http://en.wikipedia.org/wiki/Immersion_blender. E fff usor de intretzinut - se spala sub jet de apa imediat ce l-ai scos din nectar. Fructul il pasez intr-un recipient cilindric de plastic transparent care a "venit" in cutia blenderul-ului...
Monicutza - tu ai incercat Rhodiola Rosea? Sa-i dea bunul Dumnezeu sanatate Anei (care a scris de RR aici la noi la Sezatoare) - ca eu zilnic, dis-de-dimineatza iau RR si ma simt realmente "in forma"! Uite aici niste info: http://en.wikipedia.org/wiki/Rhodiola_rosea Daca doresti mai multe info potzi sa-mi scri si itzi trimit tot ce mi-am scos eu. Multa sanatate!
Miki - itzi doresc multa-multa bafta la noul servici si sa va simtzitzi bine in QC, sa va acomodatzi usor si repede

Uite - ACUM - chiar ca ma duc sa vad pozele

Un weekend fain sa avetzi... ca la noi PLOUA... si... am avut TUNETE SI FULGERE, POTOP SI GRINDINA! WOW - asa ceva nu am vazut eu in Stockholm de mai bine de 3 ani si 9 luni de cand stau aici... Cand a fost furtuna, sotzul i-a zis Gabrielei: "Uite, puiu-tati, asa ploua in Canada " (in mod NORMAL noi aici avem DRIZZLE http://en.wikipedia.org/wiki/Drizzle combinat cu "ploaie mocaneasca"). Bineintzeles ca temp a scazut la 12...14 grade Adio VARA , bine-ai-venit TOAMNA ... insa fara culorile splendide pe care le ofera toamna canadiana (nu pot sa uit frumusetzea toamnei canadiene... imi este asa de dor de CASA...)



Pe 15 august se incheie votarea publica la concursul Ratusca din viata mea:
pag 10 -http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=9

lore1 "doua ratuse fac acrobatie pe genunchii mei..."
lore2 "...o ratusca a cazut si a ramas doar una..."

Multzumesc frumos tuturor celor care ne-au votat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Bun, si cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE DE MARIA, MARIN SI DERIVATELE ACESTORA!!!!

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikiion

Bun, si cum a fost?
mai lasa-le ca nu s-au trezit din betie. sau o fi nascut careva de emotie, mai stii. si eu sint curioasa, am stat pina la 11 pe net, doar doar scrie careva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

si eu sunt cu stacana de cafea in bot...doar-doar ...

LA MULTI ANI MARIILOR!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

'Neata... ... a fost suuuuper... dar le las pe fete sa va povesteasca.
Sunt zombie, m-am intors acasa la 10:30, am lasat o mare parte din fete la resto, deci probabil sunt obosite astazi (si eu sunt obosita dar m-au trezit tzancii la 7:30 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Cum sa fie , planul, organizarea a functionat perfect, pe cind am ajuns tronau buchete uriase de flori si baloane, toata lumea prezenta, doua gravidute fete superrr-faine, un tort yummi ; am plecat (cu regret ) din resto pe la 10.30H aproximativ;


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Alo, Montrealu', nu v-ati trezit inca dupa petrecere? De cand astept un semn ceva, primul lucru cand m-am trezit a fost sa verific mesajele pe sezatoare... ti-ai gasit, dezamagire totala, asa ca am plecat sa ma plimb in oras... de abia acum vad ceva foarte vag... Ma bucur ca v-ati simtit bine cu toatele, dar acum asteptam detaliile si pozele, multe bine-nteles!!!



"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Vroiam sa intru sa va pacalesc ca nu ne-am intalnit.

A fost frumos, Simona si Diana radiaza ca burtici pe ultima suta de metri,terapia reusita, sampania buna, mancarea tot asa, copii cuminti ca cik le-a placut restaurantul, pager care n-a sunat.

Un weekend placut,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Neata, nu pot sa spun decit ca intr-adevar a fost o surpriza totala ptr amindoua. Nu au banuit nimic. Diana era trae mirata cind i-a spus nenea de la usa ca ea nu are nici o rezervare facuta (deja isi facea probleme ca a sunat la alt restaurant) iar Simona (dupa ce a plimbat-o Ana prin jurul rest , ca sa se asigure ca nu sunt prea devreme)a fost intr-adevar surprinsa.

Noi (eu Monica si oana) am ajuns un pic mai devreme si am legat baloanele, scris nume pe felicitari, apoi a aparut si ange cu tortul (meserias) si florile, si am fost gata de venirea fetelor.

Diana
iti zic din nou la multi ani, sa fii sanatoasa si draguta asa cum te stim noi intotdeauna.Merci de sampanie, a fost f buna.

Diana, fetelor are o burtica maaaare, cred ca nu mai are mult. Simona, dupa parerea mea, e tipul de graviduta sexi de la spate, ii remarci burta numai cind se intoarce. Asa o perna pe burta.

Eu m-am simtit f bine,de abia ne-am despartit la 11 seara.

Merci Rovxana (de super organizare) Monica (de tot efortul depus) camelia (idem) si tuturor fetelor care au participat.

Mergi la inceput