Sezatoarea canadiana (152)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

ieri am facut-o in Greyhound!


Shoot, ca rid de cinci minute... Ma bate copilul la cap sa ma car de la computer, asa ca scanam, nu citeam, mesajele si pe asta mi-au cazut ochii cind am deschis pagina... :)) Maru, sarmina, you made my day!

E ok pt diseara, see you at 6:30. Ana, vrei sa vii la mine si sa te locomotez eu? Altcineva? CGE? Ange? Hai ca zau e super-aproape restaurantul! Sunati-ma, da`daca nu-s acasa si vorbiti cu Radu ziceti-i sa scrie mesajul ca altfel uitya sa-mi spuna!

Pusi, am plecat dupa rechizite.

Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Multumesc de sugestii Am fost pe la Maxi, Loblows, Corbeil, Canadian Tire si n-am vazut nimic care sa-mi placa. Trebuie sa ajung la Wal-mart, inteleg ca si la Sears.

Oana, de unde l-ati luat pe Braun? Au venit si ei duminica trecuta din Ro. Trebuie sa continuam inca 2 luni si un pic tratamentul si nadajduiesc sa dea roade ca pana acum nu funct 100%

Lorelaim, noi suntem astia deci, deduc, ne trebuie nectar si nu doar suc. Problema este ca trebuie sa aiba mereu citrice (la indicatia med) si nu stiu cum pot obtine nectar din citrice ...

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Diana, am vazut ca ati avut o vacanta frumoasa in Ro si imprejurimi. Burtica ce face?

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975
...nu stiu cum pot obtine nectar din citrice ...


iei portocala, o cureti de coaja si o bagi desfacuta feliute in blender. Mai adaugi ce vrei tu (alte fructe, putin suc, lapte, miere, in orice combinatie vrei, faci cateva teste) si blenduiesti tot. Ideea este ca asa nu se pierde/arunca fibra din portocala/citrica, ci ramane impreuna cu sucul. O sa fie mai gros nectarul (cum zicea lorelaim ), il mai poti subtia, indulci... cum ii place soricelului
Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonna

Citat:
citat din mesajul lui maru

ieri am facut-o in Greyhound!


Shoot, ca rid de cinci minute... Ma bate copilul la cap sa ma car de la computer, asa ca scanam, nu citeam, mesajele si pe asta mi-au cazut ochii cind am deschis pagina... :)) Maru, sarmina, you made my day!

E ok pt diseara, see you at 6:30. Ana, vrei sa vii la mine si sa te locomotez eu? Altcineva? CGE? Ange? Hai ca zau e super-aproape restaurantul! Sunati-ma, da`daca nu-s acasa si vorbiti cu Radu ziceti-i sa scrie mesajul ca altfel uitya sa-mi spuna!

Pusi, am plecat dupa rechizite.

Simonna

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985


Vin cu placere; de fapt stai ca te sun acusi); da' te transport eu (imi place sa circul spre vest

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Ica eu am luat storcatorul de fructe (edit: scrisesem "storcatorul de fuste" ) de la Centre du Rasoir. Nu ma intreba de ce de acolo, ca barbata-miu l-a luat ca i-a placut . Blenderul parca de la Canadian Tire, si parca Braun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacanada2005 spune:

Mai fetelor, a lucrat (sau lucreaza) vreuna dintre voi la Mr Coffee? Nu stiu de ce, dar parca am citit odata de cineva care lucra la ei si nu mai stiu daca pe forumul asta sau pe altul. Ma intereseaza sa cumpar un coffee maker "grind & brew" de la ei si nu stiu cum sa-i gasesc. Daca..."am visat"...scuze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonna

Citat:
citat din mesajul lui maru

ieri am facut-o in Greyhound!


Shoot, ca rid de cinci minute... Ma bate copilul la cap sa ma car de la computer, asa ca scanam, nu citeam, mesajele si pe asta mi-au cazut ochii cind am deschis pagina... :)) Maru, sarmina, you made my day!

Simonna

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985


razi tu, razi, dar e o tehnica complicata sa te pisi in Greyhound!
Ca altceva, ce sufletul meu sa fac in Greyhound, in afara de sforait, verificat familion prin telefon, citit, uitat pe geam si eventual injurat soferul, umplut frigiderul lui si al mamei lui cu carne pentru un secol?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicutza_bb

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975
...nu stiu cum pot obtine nectar din citrice ...


iei portocala, o cureti de coaja si o bagi desfacuta feliute in blender. Mai adaugi ce vrei tu (alte fructe, putin suc, lapte, miere, in orice combinatie vrei, faci cateva teste) si blenduiesti tot. Ideea este ca asa nu se pierde/arunca fibra din portocala/citrica, ci ramane impreuna cu sucul. O sa fie mai gros nectarul (cum zicea lorelaim ), il mai poti subtia, indulci... cum ii place soricelului
Sanatate multa

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic


Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."





Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Pitilache, La multi ani pentru Seba!

daiopri

dana ma bucur ca ti-au placut pozele

olga tu ziceai de plaja? eu sper sa ajungem si maine si poimaine, daca nu plecam in alta parte, dar mie imi e tare comod acolo cu copiii

noi ne mutam cu sediul firmei intr-o saptamana, azi e zi de 'curatenie', intr-o ora incepe party de ramas bun; partea proasta e ca noul sediu e departe rau de mine (younge cu eglinton), cred ca o sa mi se dubleze timpul de commute (poate asa reusesc si eu sa ma duc sa-mi iau carnet)

weekend placut




Mergi la inceput