Sezatoarea canadiana (152)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Haha, altele, mushte bete cu neuron muribund, cazute-n plasa!

Bravo, Montreal, frumos! Astept cu nerabdare poze!

Habar n-aveti voi cele ne-dushate in sarcina (aka shower, baby shower) ce emotionant e gestul si cum ramane in "istorie". E faptul ca atata lume isi ia din timp sa se gandeasca special la tine si numai pt un minut. eu trec zilnic pe langa locul cu pricina si le zambesc in gand fetelor. Nu sughite nimeni?

Simonna, Diana, nasteri usoare si copilasi sanatosi si fericiti va dorim si noi astia atasati lui pepitzel.

mamaana, ce-au crescut fetitele si ce frumoase sunt!

daiopri, ai niste flacai, o mandrete. De fapt doua. Nu stiu cum i-ai proiectat, ca sunt atat de diferiti, zici ca nici nu-s frati. Aia e sursa ta de optimism!

Diana, vazut poza. Prognostic: 80% baiat? Edit, uituca rau sunt: La multi ani!


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Felicitari intregii echipe de fete extraordinare pentru mission accomplished!!! Si ma bucur tare mult ca "surprinsele" s-au simtit bine!

Si sigur ca mai repetam intalnirea pana sa nasteti!!! Diana promiti sa nu nasti pana pe 4 septembrie??? Eu ma intorc pe 2, asa ca sunt disponibila vineri 4 sept. Cine se mai baga??? Am inteles ca v-ati simtit bine la restaurantul propus de Diana, putem s-o facem tot acolo (e si mai aproape de spitalul Dianei in cazul in care e vreo urgenta, btw, si eu tot acolo am nascut).

Nu ma ajuta nimeni cu informatii despre mutarea la alta scoala??? Simo, la voi cum a fost? Ati anuntat voi scoala veche sau nu a fost nevoie?

O duminica frumosa!!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ce bine imi pare ca a reusit surpriza!!!!! Si ce regret mutarea asta rapida din Montreal care m-a impiedicat sa fiu cu voi.
Imi pare bine ca v-ati simtit grozav si ca ati fost luate prin surprindere. Multumesc si fetelor organizatoare care ne-au tinut locul nostru ( al virtualelor) si ati facut sa iasa totul grozav.
Asteptam poze!!!!!


La Multi Ani!!!! Diana si nastere usoara.

La Multi Ani Mariilor!!!


Noi am inceput sa exploram imprejurimile orasului ca sa mai scapam de caldura. Nu am aer conditionat aici si nici nu pot sa instalez pe cel din Montreal pt. ca geamurile sunt prea inguste . Si nu ma asteptam oricum sa avem 38 de grade resimtite la mijlocul lui august.

Am gasit si doua gradinite private care au loc, nu foarte aproape de mine .....Dar sunt nou noute si cred ca se vor transforma la 7 cad la un moment dat....Ca aici asa se practica.....Asa ca Marc incepe de pe 31 august.

In rest de luni sunt singura la servici (m-au aruncat asa singura in gura lupului si au plecat in vacanta) asa ca timp mai putin pentru forum. Ma revansez eu in toamna

Nelia nu mergea linkul pentru ca erai logata cand l-ai trimis. Delogheaza-te si trimite-l prin mail. Si o sa vad daca ma pricep. S-ar putea sa fie ceva diferit de un job de vara, ci ceva ceva gen stagiu platit. Dar poate te lamuresc oricum. Astia ma tot cheama, federalii, la interviuri prin Montreal pentru un post de agent nu stiu de care....... Nu ca m-as fi bagat la asa ceva ca ar insemna sa fi facut masterul de pomana....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

ziua buna tuturor
Simona,Diana sa va fie de bine,sa fiti sanatoase si sa aduceti pe lume bebei sanatosi si voiosi asa ca voi.v-am spus ca ma pregatesc sa raman gravida ca tare as vrea sa am si eu o asa surpriza
Maia mea la 11,30 era in pragul usii ma astepta saracutza sa-i aduc tort dela cu cercei oranj.

Roxana,sa ma pui in capul listei pt 4 sept.

La multi ani Mariilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Diana, si noi am fost ieri la La Ronde, am vazut multimea de copii si parinti la Fete des enfants. Daca aduceam vorba vineri , poate ne mai vedeam ieri si cu familiile.

Copiii mei au avut un blast ieri, le-am cumparat un pass flash cu care nu mai stai la nici o coada la raiduri, si ca atare s-au dat in tot ce este posibil. Ba chiar seara au fost si "catapultati" de la vreo 80 metrii. Asta a costat extra dar ptr mine sa-mi fi dat bani si nu m-as fi urcat in asa ceva.
Acum citiva ani am avut pass de vara si m-am dat in toate raidurile extreme, inclusiv in Florida la Disney. Ieri am urcat doar intr-unul singur si mi-a fost atit de frica... inima imi batea ingrozitor, miinile mi s-au inclestat pe minerul de fier si in gind ma rugam numai sa se termine mai repede. Nu am fost capabila sa tin ochii deschisi. raidul te dadea peste cap de vreo 4 ori, apoi te mai rasucea de vreo 2... in fine s-a terminat. Am declarat ca este ultima oara cind ma mai urc in asa ceva si in gindul meu am realizat ca am imbatrinit si ca nu mai este de mine.
Ma bucur ca copiii mei sunt curajosi, Sorin a facut armata la parasutisti,a stat linga chioscul de "catapultare" o ora in speranta ca cineva nu se va prezenta la rezervare (era plin ptr toata seara) si in final au reusit sa se catapulteze.

Mi-e imi era teama si numai uitindu-ma la ei.
Am incheiat seara la focurile de artificii, au aniversat inchiderea si 25 de ani de existenta, un spectacol superb.

Azi nu am reusit sa ma dau jos din pat inainte de 10 si ma simt de parca sunt batuta.Ma duc acum sa zac la plaja.

Mai revin ca astept si eu pozele cu nerabdare.
Ma bucur inca odata ca le-am facut o mare surpriza gravidutelor noastre.
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitilache

Felicitari intregii echipe de fete extraordinare pentru mission accomplished!!! Si ma bucur tare mult ca "surprinsele" s-au simtit bine!

Si sigur ca mai repetam intalnirea pana sa nasteti!!! Diana promiti sa nu nasti pana pe 4 septembrie??? Eu ma intorc pe 2, asa ca sunt disponibila vineri 4 sept. Cine se mai baga??? Am inteles ca v-ati simtit bine la restaurantul propus de Diana, putem s-o facem tot acolo (e si mai aproape de spitalul Dianei in cazul in care e vreo urgenta, btw, si eu tot acolo am nascut).

Nu ma ajuta nimeni cu informatii despre mutarea la alta scoala??? Simo, la voi cum a fost? Ati anuntat voi scoala veche sau nu a fost nevoie?

O duminica frumosa!!

"Less is more" - Mies van der Rohe



Roxana , noi cind ne-am mutat si am fost obligati sa schimbam scoala copiilor am anuntat numai scoala veche. Ei au transferat dosarul la scoala noua si am fost apoi contactati de scoala noua ptr info despre autobuz, assurance maladie, etc.

Acum la noi ambele scoli faceau parte dina celasi comision scolar, ambele in primara la public. Nu am retinut daca tu il muti de la public la privat. S-ar putea in cazul asta sa nu fie aceeasi procedura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Buna fetelor

Incep prin a ura un LA MULTI ANI sarbatoritilor, SEBA, DIANA, MARU si binentelos tuturor Mariilor

Fetelr, sunteti minunate, sarcina usoara in continuare la burticute, organizatoarelor, asteptam poze

Noi in 5 septembrie serbam aniversarea casatoriei, asa ca daca o fii sa alegem Montrealul ca destinatie de mini vacanta, venim si noi in 4, adica macar eu, poate si Steph, mai vorbim, ca ne-ar place tare mult

din cauza neuronului obosit nu mai stiu ce am citit in ultimele saptamani, asa ca va dau un pupic virtual la toate si la pitici

noi am petrecut ultima saptamana la piscina, profitand din plin de vara asta tarzie, din pacate Steph are febra mare de aseara si sunt tare plouata si nedormina

revin mai tarziu cu povestea cu masina

inca o data pupic

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Gravidutelor, mi-au placut mult mesajele voastre... sa va fie de bine
Incarc acum pozele si puteti gasi linkul pe contul comun. A doua parte vine de la Oana. Simo sa zici care nu iti place, sa o scot.

La multi ani Mariilor, Marinilor, Marioarelor. Maru si

Ieri am alergat prin oras la cheltuit bani si m-am intors acasa asa pleostita de caldura, cu tot a/c tot a fost prea mult (creierul meu era inca sub influenta sampaniei... v-am zis eu de ce nu beau alcolice). Acum ne pregatim de o piscina si plaja la nasii lui Aylin.

Diana hai ca iti trimit acum mobilul meu pe pm, imi poti da un sms sau un tel. cand te apuca sa nasti. Chiar, la ce spital ziceai ca nasti?

Ne mai auzim sapt. viitoare.

sezutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

mQQm ai dreptate cu emotiile, dar sa stii ca sunt si de partea cealalta, a organizatorilor! Eu nu am fost dusata, desi sincer mi-ar fi placut!, dar in schimb cand am plecat in Canada m-au surprizat colegii si au venit toti la aeroport in miezul noptii desi ne luasem deja la revedere cu o zi inainte. Asa ca nu mi-au dat nimic de banuit. Emotii mari, intr-adevar, si atunci. Eu iubesc sa fac surprize, cand a plecat cumnata-mea in State, i-am zis ca eu cand o sa ma duc la ea in vizita ii sun direct la usa, nu ma anunt dinainte. Si asa am facut, dupa vreo cativa ani!!!

Dana, multumesc pentru raspuns, de la publica la privata e vorba. Cine mai are info, mai spuneti-mi si mie.

Pucku multumesc de urari. Si tie sarcina usoara in continuare!.

Monicutza multumesc pentru poze. Sunt extraordinare!!! Gravidutele radiaza, intr-adevar, si restul fetelor la fel. Se vede ca lumea s-a simtit bine! Iar tortul arata meserias tare, asortat cu Simona, ha!

Sa va fie de bine petrecerea si de abia astept sa ne vedem pe 4 sept! Pana acum s-a anuntat ange si Pucku, in afara de Simo, Diana (daca nu naste pana atunci!) si cu mine! Avem insa timp sa mai lungim lista!

O duminica frumoasa in continuare!


"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Nu v-ar placea sa inchiriem un chalet pe 04 septembrie pentru intilnire doua zile, undeva spre Mont Tremblant, tinind cont ca luni e zi libera; poate mai avem noroc de vreme buna;

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput