Cum ati scapat de stafilococul auriu?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anioana

Citat:
citat din mesajul lui ginye55

Si baietelului meu i-a gasit stafilococ auriu in nas. Ni s-a recomandat picaturi in nas cu antibiotic, o solutie pe baza de ciprofloxacina. Azi am inceput tratamentul. O sa vedem rezultatele in timp.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut


ginye55, solutia se gaseste ca atare la farmacie (cum se numeste) sau trebuie preparata ? Multumesc !


Eu am luat "alcon ciloxan, solutie ciprofloxacina". Am scapat de stafilococ.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Anioana Anei i-a trecut de la bactroban, furunculele au dat inapoi in 2 zile si nici nu au mai aparut. I-am dat insa si stafilococcinum ch 30, acum nu stiu sigur de la care a trecut, insa impreuna au functionat f bine. Ciprofloxacina am luat si noi, Ciplox unguent, si ii dadeam, dar nu prea a dat rezultate in cazul Anei. O sa-i mai fac un exudat sa vad daca mai e ceva, sper sa nu apara iar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

si noi am avut in nas stafilococ auriu meticilino-rezistent luat din maternitate.
ne-a trecut numai cu Bactroban unguent nazal, pe care l-am primit din Dubai, la noi nu se gaseste, iar in vest iti trebuie reteta sa-l iei de la farmacie.
cu ulei de musetel am incercat anterior Bactrobanului, insa degeaba.



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leniaa spune:

bine v-am regasit!Acum o saptamana am descoperit ca baietelul meu de 1 ani are stafilococ auriu in nas. Am citit despre bactroban.. si l-am cautat .. nu se gaseste. Dar am gasit solutie ciprofloxacina si stafilococcinum ch. 30. Probabil ca picaturile au instructiuni,inca nu le-am primit, le-am comandat de la o farmacie din bucuresti, dar stafilococcinum ch 30 cum se administeaza? Baietelul meu, Octavian, are 1 ani. Va multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Bactroban se gaseste (si) in Austria, spre ex. Dar iti trebuie reteta (desi noua ne-au luat niste cunoscuti si fara, dintr-o localitate mai mica...). Cred ca merge si cu reteta din Ro. Si trebuie stiut ca este scump, 17 euro, 3 grame.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leniaa spune:

Imi cer scuze, am gresit vasta copilului. Are 11 ani. Am, luat solutia alcon ciloxan, dar scrie ca e pentru urechi si ochi. Se pune si in nas? pentru ca pe prospect nu scrie. eu i-am pus cate 3 picaturi in fiecre nara si scrie ca se administreaza seara si dimineata... am intrebat farmacista. Este bine? sau trebuiesc mai multe si mai des? si va rog sa-mi raspundeti cum se administreaza stafilococcinum ch. 30. Am facut comanda de 5 tuburi. Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leniaa spune:

Te rog mayaione, spune-mi cum i-ai administrat fetitei tale tratamentul. Pana fac rost de bactroban, ii pun ciprofloxacina picaturi in nas si astept comanda de stafilococcinum ch 30. Sunt derutata pentru scrie ca sunt indicate doar pt. urechi si ochi. daca te ajuta adresa mea de mes, dorobantu@yahoo.com, pentru a comunica mai usor, iti multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Si fetitei mele i-a iesit stafilococ auriu in nasuc. Nu am primit nicio recomandare pentru ca nu ne face probleme.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Lenia pai bactrobanul este nazal sau crema pt uz extern. 5 zile ii pui pe cel nazal de trei ori pe zi in nasuc, iar la exterior daca are ceva dai cu cel extern si eventual pui leucoplast peste. Stafilococcinum a luat tot dupa o schema data de homeopat, o zi stafilococcinum, o zi mercurius solubilis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morarasradu spune:

Buna seara!Am niste bubite pe maini parca ar fii niste besici si mi s a spart si din ea a curs un lichid alb asa.Am fost la o clinica si mi a luat monstra si mi a venit rezultatul ca am Stafilococ Auriu il am de ceva timp si imi mai apare pe frunte o pata rosie plus pe obraji cate o pata rosie.am fost la diverse cabinete de Dermatologie dar nici un rezultat!Nici nu stiu ce sa mai fac.Am luat o crema se cheama TRIDERM si vad ca la 2-3 zile imi dispar apoi iar imi reapar nush ce sa ma mai fac..Va rog sa imi dati un sfat ceva daca se poate.Va multumesc

Mergi la inceput