Cum ati scapat de stafilococul auriu?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

As vrea si eu sa stiu ce analiza trebuie sa-i fac sa vad daca a scapat intr-adevar de stafilococ. Daca nu mai apar bube sa-i recoltez puroiul, de unde recoltez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Poate ca din sange, ceva? Sau un loc apropiat ultimei eruptii? Sau poate ca disparut definitiv.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearljam spune:

Am avut aceeasi problema si tot la Cantacuzino am rezolvat-o, am facut antibiograma, am luat antibiotice dar autovaccinul a fost solutia. Sanatate multa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Cam asa ne-a sfatuit si pediatra, ori facem vaccinul standard + cantastim, ori asteptam sa reapara si facem autovaccinul + cantastim. Am inteles ca trebuie neaparat sa aibe ceva cu puroi pt autovaccin, altfel nu au de unde recolta. Ma dispera gandul sa astept sa-i apara iar ceva. Acum pare ok, nu mai are nimic. L-as face si pe cel standard dar ma gandesc ca daca nu merge, o intep degeaba, sunt vreo 23 de injectii, apoi iar ii fac 23 cu autovaccinul. Nu mai stiu ce decizie sa iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Asteryaro, daca mai intri la subiect, sotului tau i-a dat numai staphyloccocinum sau si altceva? Ana a inceput schema homeopata dar ia o zi mercurius solubilis si o zi stapholococcinum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia2008 spune:

Si eu am avut probleme cu stafilococul auriu si am fost la dr.Pavel Chirila, care mi-a recomandat un tratament homeopat printre care si Staphylococcin ch 15, Calcarea si Alumina. Toate le-am luat dupa o schema saptamanala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

i-am pus picaturi in nas
floxal parca
i-a trecut

eu cred ca tratamentul homeopat nu are sanse mari de reusita


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Natalia a functionat la tine schema?
Sirimie eu am zis sa incerc macar nu are efecte adverse, o sa vad intr-o luna doua daca a mers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

La noi au descoperit Stafilococul auriu hemolitic la toata familia localizat in nas si faringe. Din fericire nici unul din noi,nici macar cel mic, nu avem nici un simtom.Nu ne apar furuncuri sau ulcioare. Numai ca atunci cand racesc cei mici de obicei fac rinita sau rinofaringita si secretiile nazale sunt verzi-galbui.

Noi am cautat impreuna cu medicul nostru acest vaccin anti-stafilococcic la Cantacuzino Institut si ni s-a spus ca nu se mai fabrica. Asta se intampla acum 2 ani...de atunci am lasat balta cautarile mai ales pentru ca nu avem probleme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belobia spune:

n-ati facut o antibiograma dupa secretia respectiva unde a iesit stafilococul. eu stiam ca oxacilina era eficienta. luati totusi un antibotic, ca eu nu prea ma incredere in tratamentele homeopate.

Mergi la inceput