Burtici fericite de septembrie-octombrie (146)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



helllooo

dar greu va mai prinde omu' din urma .. mai fetelor dar voi nu va ganditi ca-s batrana si am un ditai pepenele la purtator si mi=e greu sa fug prin atatea capitole ....

lucia da, sapt asta schimbul 2 .. si vineri, sambata si duminica de la 10-20 .. frumos, nu? deh daca mi-a trebuit concediu .. acum recuperez.

monicutza da, la munca eram .. si acum ma pregatesc s-o tai catre job. multumim ptr floricica ptr eva .. sa ne luam de mana cu sotii ca si al meu face la fel ... imi pare rau ca treci prin greutatile astea .. sprijinul lui e foarte important si ar trebui sa se gandeasca mai mult la familia lui decat la job .. chiar nu stiu ce o fi in neregula cu barbatii astia .. dar, sunt sigura ca dupa ce vine bb si o sa-l vada, o sa se topeasca si o sa acorde mai mult timp familiei!

giani hai ca mai e un picut!

adela asa avea si eva la 37s .. 3500 si a ajuns la 41s3z (cand am facut ceza) la 4420g ..

crocodana un sfat de la baba .. un carucior usor si sa fie si usor de manevrat .. sa incapa in lift (daca stai la bloc) ..

miha nu prea mai merg la tacalie, merg intre blocuri la armata .. e un parc mic mic dar cu muklte leagane si tobogane.





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 32+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Raluk, ca mi-am adus aminte, ma intrebai de ceaiul ala, ce contine....habar n-am, eu inghit ca pelicanu, toate sunt cu etichetele in germana, si eu nu stiu o boaba mi le-a numerotat verisoara, si mi-a scris indicatiile pe o hartiuta...

36+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 4 SAPTAMANI!

nunta





si eu uitasem ca am intrebat. Oricum, sigur stiu ei nemtii ceva

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Din cate tin minte,ph-ul era 8....in rest n-am stiut ce inseamna celelalte valori.
Atat mi-a zis,sa repet maine analiza si sa-i duc rezultatul
Raluk,ms o sa caut pe mail

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 36+, cu -Razvan


_

The Big Day - 25 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna dimineata!!Desi eu sunt treaza de ceva timp..Aseara am luat somn destul de devreme..Si ieri chiar am lenevit toata ziua..Am avut si cosmaruri..O noapte secs o noapte cosmaruri..

Eu am fost si la moaså( cred ultima datå)..Mai am timp pe 26 august dar eu stiu pana atunci....Bine ca pot så ma duc oricand daca simt nevoia..Asa e pe ultima suta de metri te duci fara programare in caz de..Eu stiu pt o analiza o ascultare de inima o masurare..

Azi am vb de birth plan..Si i-am zis tot ce vreau si asa....Mi-a zis ca pot så am si pe hartiuta ceea ce vreau in cazul in care eu nu voi putea fi asa lucida atunci..Cu ceea ce vreau si asa..Eu zic ca e super

M-a masurat ..oki..Am ascultat inimioara..oki..Ne-am uitat pe 'desfasurator' din urma si a ajuns la concluzia ca a fost o sarcina foarte usoara totul absolut normal in limitele absolut normale..Cica asa fac ele la ultimele sedinte..se uita in urma ce probleme si ce chestii au intervenit daca au intervenit..

AA si imi repeta så intreb acolo la spital cat mai multe cu alaptatul cum så il tin si bla bla a zis så le folosesc foarte mult pt ca imi va fi foarte folositor..

Cam asta e..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 37+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Elle servici usor . Uau, si mie mi-e frica de copil prea mare... cred ca daca la 37 sapt imi spune ca e asa mare, ma apuc de sarit intr-un picior toata ziua

Fetelor, eu am un catalog de la premaman de vreo doua luni. Si tot vreau sa-l rasfoiesc, dar nu reusesc, ca ma apuca ori bocitul de emotii (cat sunt de frumosi bebelusii din catalog), ori nerabdarea si dorul fata de al meu, ca abia astept sa-l tin in brate si sa fie sanatos . Si mai mult de 10 pagini nu reusesc sa vad, hainute, ceva mobila... o, si o sa vreau si o fetita, chiar daca acuma mi-am dorit baietel! Sunt asa scumpice

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Buna dimineata !

Melania, poftim http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/13974/Retete-Montignac-Musaca-de-vinete/ spor la treaba si pofta buna !

Geani 35+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei
In sfarsit, poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Iulika faina vizita la moasa... deci ea crede ca te vede doar in 26? Super . Tu cum mai esti cu contractiile, sau cu durerile de mijloc?

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Raluk mami eu recunosc fiecare descriere care ai facut-o cu privire la durerile mai ales incepand cu såpt in care esti si tu..Deci am trecut si eu prin fiecare..Vor fi schimbari de acum..dar iti spun ca iti vei da seama daca e ceva care nu e normal..


Monica nu ma pricep la cuvinte dar iti trimit o imbratisare de aici din nord

Selene mami mai lipseste tu ca am din astea am destule..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 37+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Iulika faina vizita la moasa... deci ea crede ca te vede doar in 26? Super . Tu cum mai esti cu contractiile, sau cu durerile de mijloc?

30+


Sunt acolo durerile..si normale daca ne uitam la semnaturå..Desi azi cu toate alea parca sunt mai vioaie pt ca acum ma gandeam så imi scot sotul la o pizza..ieri daca imi spunea ceva de miscat din caså cred ca il bateam

Poate ca m-am obisnuit si cu durerile astea ca na zilele trecute erau noi..Acum sunt ca si normale..Dar nu va ganditi ca as putea såri intr-un picior sau as face podul si nici de mers prea mult nu pot ca ma trage burtica in jos..

Asa ca merg la o pizza si revin iarasi la lenevealå..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 37+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Geani, ms mult
Pe mine m-au luat niste dureri de burta ca la ciclu si ma dor picioarele,mi le simt greoaie...simptome din astea am eu in primele 2 zile cand sunt pe rosu.
Va zic ceva,dar sa nu aruncati cu rosiimi-as dori tare mult sa ma apuce durerile ori sa se intample ceva si sa fiu nevoita sa ma opereze de urgenta. Eu va garantez ca o sa-mi creasca atat de tare tensiunea in 24-25 incat nush daca ma vor putea baga in operatie.
Data trecuta a fost fff bine,am mers la control si in nici o ora eram pe masa...n-am avut timp sa am emotii ca deja eram si scapata. De-ar putea fi asa si acum.....
Ufff,ma duc la bucatarie....

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 36+, cu -Razvan


_

The Big Day - 25 august

Mergi la inceput