Puiuti de Randunici 2008!! (297)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mimo, Zoze, multumesc. Voi incerca sa nu mai dorm cu el in pat, dar e pat inalt, de o persoana (nu ma intrebati cum dorm ), cum sa-l las singur? Tratamentul este unul mai neortodox, nu se recomanda in alaptat (nu exista studii suficiente...), trebuie sa ajung iar la dermatolog (care cred ca se si astepta, mama ei de gena atopica pe care cica as avea-o si eu...), sa vad ce zice... Zoze, sa vina consortul (AMR 10 zile cica), sa am pe cine ma baza noptile, desi e asa de obosit si el, are atata de lucru la serviciu, daca il mai stresez si cu noptile astea... Poate daca impun noi reguli in noua locatie le primeste mai bine Matei, ce ziceti?... Adica dormit in patut in apropierea mea... si interdictie la supt noaptea...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

... bau ... hai bre mimo cum sa ma ascund io ? aci sunt... beuturica la fel...mancare se gaseste mereu cate ceva, ca de musafiri n-am dus lipsa niciodata, asa ca "am carnatu'-n maneca" sa ma exprim "plastic" ....da' am intarziat, ca ce sa fac....gecko a dat comanda de oratanie cu pene la cina, si cum ea nu stie ca acea curticica a noastra e foarte....primitiva , singurele oratanii cu pene de le pot prinde sunt prepelitele ... asa ca da-i, si fugi, alerga-le
.......
eee, vad ca mai sunt "aspirante" la chefuiala ... poftiti va rog daca nu suferiti de claustrofobie ... da' ariel, daca olgu canta, nu mai bine tu dansezi, sa nu faceti acelasi lucru ?
rose zici ca vinisoru, zozelici ? adu, adu, ca mai bine sa ramana

pfuuu, gata si cu organizarea ... nu tre' sa mai sunati la interfon, am pus un pietroi la usa blocului, la apartament las deschis

mufi mic aflat pe drumul bun, spre insanatosire; nu ma lasa uraciosu de webshots sa vad toate pozele; nu stiu ce are; dar am vazut cum prinde el dragutul balonase ; e un barbatel rezistent, manca-l-ar mama , ca un picusor obosit, dar tot frumusel e
am citit ca iulia are febra mititica; sper sa fie ceva dintisori de vina si sa treaca repede repede
sanatate mamei tale gudinde (acum am aflat ca are asa probleme); sa dea Dumnezeu sa se refaca repede si bine
simo o sa fie bine, doar ca e neplacut , e adevarat; cand am nascut eu era o fata in salonul vecin care statuse luni intregi in spital cu cerclaj; din cate stiu a nascut un bebe sanatos, fara probleme, si ea a fost ok; ursu poate a mai "prins-o" acolo si stie (eu am stat vreo 3 saptamani in spital si cand am plecat ea inca era acolo; statea asa mult in spital, din cate mi-a zis, pentru ca acasa mai avea 2 copilasi micuti si saracutii ei nu intelegeau ca trebuie ca mamica lor sa stea mereu cuminte in pat; asa ca la spital putea sta cuminte, sa nu faca boroboate ); nu-ti va fi usor, sunt convinsa , insa tu ai copilasi cuminti si tare intelegatori, si vei trece usor si frumos peste perioada asta, si sa vezi dixtractie cand apare si samburica
gata, stop, ca "vorbesc" cam mult de 2 zile ... si ce e mult...

-----------------------------------------------------------------------------
"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

“Cand urci pe scara vietii, nu uita sa dai buna ziua la toata lumea, ca atunci cand vei cobori, sa aiba cine sa iti raspunda”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Vad ca plecarati toate la nani... ma duc si eu langa alintatu-alaptatu meu, care da semne de mucozauri... Ca si al mare are, de vineri, de la o petrecere de pici... era si cazul sa ia si piciul, nu? Ca nu aveam destule pe cap...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Vad ca plecarati toate la nani... ma duc si eu langa alintatu-alaptatu meu, care da semne de mucozauri... Ca si al mare are, de vineri, de la o petrecere de pici... era si cazul sa ia si piciul, nu? Ca nu aveam destule pe cap...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei


ochi frumosi de baietei brasoveni ... o vitamina C, o treaba , o chestie ...

-----------------------------------------------------------------------------
"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

“Cand urci pe scara vietii, nu uita sa dai buna ziua la toata lumea, ca atunci cand vei cobori, sa aiba cine sa iti raspunda”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

gata am terminat si eu de calcat...

mimo f misto,mi-au dat lacrimile cand am citit ce surpriza ti-a facut teo...

bubu lui andru nu0i place pepenele galben..dar mai nou ii plac f mult prunele...

sovi un mare pt tunsulica cumintel..andru in veci nu ar sta asa cuminte sa-i bazaie ceva in cap..si puiutza mica si sa mai stea in burtica..l-am vazut si pe charlie chaplin e un dulce

gecko ..am avut formatia completa gecko,mimo si lianacu ocazia asta am aflat si cine-i tanara duoamnaun pt ea...si io girl ma bag si eu la party..iote-ma coafata,aranjata,imbaiata,acu'nu vreau decat putina si un pahar de ,o ca doar e petrecere...si multa ciripeala[:@]..aduc si eu un vinisor cum poftiti cum doriti sau o tuiculita,o afinata sau o zmeurata..
nicoleta multa bafta in cautarea apartamentului

luny vad ca ti-a plecat socrela...l-am vazut pe mufarina ,poza de iubire e frumoasa rauuuuu iar el e un scump desi se vede ca nu-i in apele lui..

off mai naty...doamne ajuta sa fie bine si multa sanatate..de la ce naiba o avea febra?

barosanel pt canin...

gudinde si multa sanatate mamei...

iote ca aparu si olteanca mea..lipseai din gasca vesela...mimo m-am prapadit CURAJOS= cuvant compus din + jos (pe jos adica, langa fotoliu fata sunteti nebune rau ..










RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

inca una si chiar ... ca am avut o seara de...nu "pronunt" de care...am tone de calcat (evident ) si vreau sa le dau gata, ca deja ma streseaza, arat ca din intoarcerea mortilor vii ... si daca apareti vreuna la usa n-as vrea sa va am pe constiinta, poate apuc sa pun 2 felii de castraveti pe ochi
ce ziceam ? ... ahaaaa, vazui ca zoze lesina? vazui bine? ... ntz ntz ntz.... n-ar trebui sa "rada" ciob de oala sparta , da' tot zic: ai bre grija de dumneata, mai baga o vitamina, un somn

-----------------------------------------------------------------------------
"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

“Cand urci pe scara vietii, nu uita sa dai buna ziua la toata lumea, ca atunci cand vei cobori, sa aiba cine sa iti raspunda”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

ete ce ma enervati voi ca ma provocati ... am salvat link-uri sa ma delectez cu un par balai si ochi de cicoare maine dimineata...
ramo imbaiata, parfumata zici? eee, si ce crezi ca asa nu poti calca la rufe ... treci aci de m-ajuta, ca altfel e inghesuiala mai mare, n-avem loc de maldarele de rufe
mmmm....cuscraaaaaaaaaaa ...nimic, nimic? nicio aparitie cu o vorbulita, un cuvintel ? hai, ca oferta zboara, trece limbarita acus acus .... aaaaaaa, shttt, gata stiu ... a avut succes achizitia de azi

-----------------------------------------------------------------------------
"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

“Cand urci pe scara vietii, nu uita sa dai buna ziua la toata lumea, ca atunci cand vei cobori, sa aiba cine sa iti raspunda”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

nu pot sa le vad..imi arata eroare....

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui lianam

ete ce ma enervati voi ca ma provocati ... am salvat link-uri sa ma delectez cu un par balai si ochi de cicoare maine dimineata...
ramo imbaiata, parfumata zici? eee, si ce crezi ca asa nu poti calca la rufe ... treci aci de m-ajuta, ca altfel e inghesuiala mai mare, n-avem loc de maldarele de rufe
mmmm....cuscraaaaaaaaaaa ...nimic, nimic? nicio aparitie cu o vorbulita, un cuvintel ? hai, ca oferta zboara, trece limbarita acus acus .... aaaaaaa, shttt, gata stiu ... a avut succes achizitia de azi

-----------------------------------------------------------------------------
"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

“Cand urci pe scara vietii, nu uita sa dai buna ziua la toata lumea, ca atunci cand vei cobori, sa aiba cine sa iti raspunda”

viu viu ca doar sunt incinsa pardon fierul e incins,acu'o clipita terminai si eu..si sa vezi ce vitezomanca sunt mai ales ca ne bate la usa petrecerea



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput