Burtici fericite de septembrie-octombrie (143)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

vai monica, nu vrei sa socializezi deloc cu alte mame....pai ea stia....ca are un cupchil...cezariana se face, natural e demodat...daca vroiai, sigur iti si recomanda un dr ca al tau nu e bun...auzi, cine a mai pomenit....sa scoti copilul mai devreme....ptiu drace

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (35+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare
AMR maxim 15 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Gravida cum sunt sa stiti ca eu chiar mi-as dori asa ceva



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 34+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Si din categoria "asa-i romanu'.." am fost jos sa-mi iau chipsuri. Si m-a bagat in seama o vecina cu bebe mic de vreo 3-4 luni, ca marog cat mai ai, unde nasti... bla bla. Si cum vrei sa nasti, io zic natural evident. Vaaaaaaaai, da ce faci asa pe curajoasa??? CU cezariana scapi imediat, nu te doare nimic. Da de ce sa-l scoti asa repede? ZIc, pai ca nah, a mai fost, am patit bla bla. EI mai lasa-l pana la 38-39 ca e pacat. Zic asta hotaraste doctora mea, nici eu si nici altcineva, daca lui ii e mai bine afara atunci il scot cand trebuie . Si i-am urat o seara placuta.
Vai ce ma enerveaza lumea asta bagacioasa!!! STatea in fata blocului cu bebe in carucior, ea pe o naveta intoarsa si infuleca seminte .



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 34+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



pai ce, nu stie ea mai bine decat doctorita ta???

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

M-am intors cu tolba plina, reduceri din plin peste tot, numa' la farmacii nu baga si astia promotii cu reduceri de 50-70 %, aici nu reusesc sa-i fentez deloc, desi niste ponturi bune tot am prins, cum gasesc timp, va comunic si voua.

Numai vesti bune de la Techila, asta preconizam si eu, ca unul din bebei apasa pe un organ, nimic mai grav de atat, insa altfel e cand iti spune medicul toate astea, conteaza pentru cerebel enorm.

Despre testul "no stres" poftiti aici informatii: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1810.

Mai trec pe la voi, dar sa mai fac rost de ceva timp.

Kawaichan pana la urma cum a fost cu acel cutremur, ca pe la noi s-a dat ca stire de stire?

Ionika sa speram ca nici la tine nu va avea efect luna plina.......

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Moni ce vedem acuma seara? Nimic??? ce nashpa e fara friends...


cum adica fara FRIENDS?????


Vrei sa spui ca s-a terminat????/ Zi si mie cum ca niciodata nu am vazut ultimul episod

Aide ma, tu vorbesti serios??? EU imi luasem chipsuri si asteptam sa se faca ora 9...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 34+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

tequilla, pai mi-a zis, ca ea tot la Polizu, ca daca vreau ma duce la al ei ca de a mea n-a auzit...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 34+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Vad ca merge link-ul cu testul non stres, dau altul, de pe alt site, sper sa mearga: http://www.babyonline.ro/Sarcina/Teste-in-sarcina/Testul-de-stres-al-contractiilor-sau-testul-non-stres-NTS.html?a=3530/117499


Si: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1810

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

techila arata bine si cred ca te vei simti excelent modificand cifra zilnic!

Moni ce vedem acuma seara? Nimic??? ce nashpa e fara friends...

Uve eu imi amintesc ce regim a trebuit sa tin pentru ficat vreun an dupa operatia de colecist. Aveam voie fructe, aveam voie legume. De gatit doar in aburi si apa. Pe cat posibil fara carne, fara grasimi animale, fara oua. (deci ca proteine ramaneau doar iaurturile slabe, laptele slab si branza slaba) Cand chiar vrei carne, numai de pui sau peste, si doar in apa. Supici de legume. Fara rantashuri, de fapt fara prajeli, era normal, si fara sosuri, maioneze.

Dar eu vedeam dupa ce nu ma simt bine. De atunci nu mai pot suporta mirosul de ficat gatit. Si am citit dupa cativa ani ca cei bolnavi de ficat nu au voie sa pape ficateii congelati/decongelati, ca nu stiu ce chestie nu o pot digera. Deci doar daca e taiat proaspat puiul au voie... Si m-a distrat ca nu intelesesem pana atunci... Inca mancam carne si o data mi s-a facut pofta de pate. La cat mi-a fost de rau dupa... n-am mai incercat in veci. Deci daca dupa ceva mancare nu te simti bine, elimin-o. Mai sunt atatea altele pe care le poti incerca...



30+




Multumesc, Raluk! Eu oricum mancam mai mult legume si fructe, dar din pacate mai scap la sarmale si mancare gatita...o sa fac tot posibilul sa elimin treburile astea. Dar, de exemplu, mi se pare ca si dupa ce mananc pepene, prune, castraveti si rosii raman cu o senzatie nasoala...si astea chiar imi plac!

31+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

tequilla, pai mi-a zis, ca ea tot la Polizu, ca daca vreau ma duce la al ei ca de a mea n-a auzit...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 34+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata





Eu am o prietena care e dermatolog rezident acum si acum un an, in ultimul an de facultate, se face si stagiul de ginecologie. Asa ca tinea mortis cand a aflat ca sunt insarcinata sa fac cezariana, ca Doamne fere' sa ma trezesc la batranete ca fac prolaps uterin-adica in asa hal o sa mi se lase muschii incat o sa imi adun "inutila" de pe jos.
Ma distra intr-un fel, asa sunt oamenii a tot cunoscatori si binevoitori cu sfaturile brrrrr

31+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Bebita mea imi impinge coastele in sus, cred ca isi face pedichiura pe grilaj!

31+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput