Burtici fericite de septembrie-octombrie (143)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Kawaichan felicitari pentru vestile bune.
Techila bine ca totul este bine. Cred ca deja esti nerabdatoare sa vina data de 25 ca sa poti sa iti vezi printisorii.
Eu am maine programare la doctor, ca sa vada daca totul este bine dupace saptamana trecuta am tot avut contractii, din acelea nedureroase. Si acum mai am dar nu mai mault de 7 pe zi. Sper sa fie totul bine, sa imi dea vesti bune.

29+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Fetelor azi cand am fost in oras mi-am luat si eu un pantalonas de trening dinacela 3/4....de la reduceri masive....si acum am vrut sa-l iau pe mine sa merg la paine imbracata ca o floricica si am descoperit ca are o gaura

Offff...ce dezamagire....

Cea mai fericita 35 + cu
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Fetelor azi cand am fost in oras mi-am luat si eu un pantalonas de trening dinacela 3/4....de la reduceri masive....si acum am vrut sa-l iau pe mine sa merg la paine imbracata ca o floricica si am descoperit ca are o gaura

Offff...ce dezamagire....

Cea mai fericita 35 + cu
AMR 5 SAPTAMANI



pai poate asa e modelul, cu gaura. auzi, dar unde e gaura?????

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (35+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Mai fetelor ma bucur ca azi au fost vesti bune.

Techila daca bebeii sunt asa de mari nu ai de ce sa iti faci griji. Sa apara cand vrei tu.

Mihaela, ma bucur ca ai venit cu vesti bune de la dr.

Ionika sa dea DD sa fie totul ok si la tine si sa mai stea in burtica macar putin bebe.

Monica ma bucur ca ti-ai mai revenit. Asa imi aduc eu aminte de tine.

Titi multa bafta maine la dr.

V-am . O seara placuta. Eu ies putin la plimbare si nu cred ca voi mai fi in stare sa mai intru la intoarcere.

Monica 28+ in curand mami de Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

NU prea aveti suflu in seara asta.

Luci, Ionikai i-au facut testul non stress adica i-au pus un fel de aparat pe burtica ce masoara bataile inimii fetale timp de jumatate de ora. In acest timp ele trebuie sa fie intre 120 si 160 parca normal. DAca scad sau cresc peste aceste valori, mai ales de mai multe ori, atunci indica o problema. Cum a zis ea tahicardie. Daca nu ma insel astea inseamna batai neregulate peste 160 bpm.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 34+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

mi-am trecut amereu la semnatura


Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (35+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare
AMR maxim 15 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Techila, ditamai pestii ai la purtator - hai ca se poate, nu mai este mult!!!

Daca transaminazele imi ies mari, as putea tine regim, ceva? Habar nu am, eu pana acum nu am avut probleme cu ficatul si pana la proba contrara sper sa nici nu am, dar asa..preventiv macar. Mi-e teama mai mult pentru bebe, mai am aproape doua saptamani pana la eco de trim. 3.
A inceput si mie sa imi fie rau dupa masa, e mai mult greata decat arsura, dar e muuult mai bine decat in primul trimestru-dar iarasi sper sa nu fie legat de ficat...
Testul de stress se face oricum, sau doar daca sunt probleme?





31+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Si din categoria "asa-i romanu'.." am fost jos sa-mi iau chipsuri. Si m-a bagat in seama o vecina cu bebe mic de vreo 3-4 luni, ca marog cat mai ai, unde nasti... bla bla. Si cum vrei sa nasti, io zic natural evident. Vaaaaaaaai, da ce faci asa pe curajoasa??? CU cezariana scapi imediat, nu te doare nimic. Da de ce sa-l scoti asa repede? ZIc, pai ca nah, a mai fost, am patit bla bla. EI mai lasa-l pana la 38-39 ca e pacat. Zic asta hotaraste doctora mea, nici eu si nici altcineva, daca lui ii e mai bine afara atunci il scot cand trebuie . Si i-am urat o seara placuta.
Vai ce ma enerveaza lumea asta bagacioasa!!! STatea in fata blocului cu bebe in carucior, ea pe o naveta intoarsa si infuleca seminte .



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 34+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

tequilla, sa-ti traiasca amereu ' Daai si tu ceva de baut ??



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 34+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

techila arata bine si cred ca te vei simti excelent modificand cifra zilnic!

Moni ce vedem acuma seara? Nimic??? ce nashpa e fara friends...

Uve eu imi amintesc ce regim a trebuit sa tin pentru ficat vreun an dupa operatia de colecist. Aveam voie fructe, aveam voie legume. De gatit doar in aburi si apa. Pe cat posibil fara carne, fara grasimi animale, fara oua. (deci ca proteine ramaneau doar iaurturile slabe, laptele slab si branza slaba) Cand chiar vrei carne, numai de pui sau peste, si doar in apa. Supici de legume. Fara rantashuri, de fapt fara prajeli, era normal, si fara sosuri, maioneze.

Dar eu vedeam dupa ce nu ma simt bine. De atunci nu mai pot suporta mirosul de ficat gatit. Si am citit dupa cativa ani ca cei bolnavi de ficat nu au voie sa pape ficateii congelati/decongelati, ca nu stiu ce chestie nu o pot digera. Deci doar daca e taiat proaspat puiul au voie... Si m-a distrat ca nu intelesesem pana atunci... Inca mancam carne si o data mi s-a facut pofta de pate. La cat mi-a fost de rau dupa... n-am mai incercat in veci. Deci daca dupa ceva mancare nu te simti bine, elimin-o. Mai sunt atatea altele pe care le poti incerca...



30+

Mergi la inceput