Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(45)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Maria Cristiana bebe de Mihaelacg si
Maria Natalia bebe de Alina.n si

Ilincutoo nu fac mama mancaruri sofisticate eu, asta-i domeniul Gigelicai, fac o ciorbita de pui si mancarica cu multa ceapa si carnita de porc

A venit ieri fratele din Spania (mama a plecat cu sora in vacanta acolo) si mi-a adus niste lucrusoare superbe, cumparate de mama, nu f multe si majoritatea sunt 3m , da sunt fff frumoase

26+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelacg

fetelor, saru` mana de urari

ceva juristi avem printre noi?
novus parca. mai e cineva.
din 10 martie 2009, mami fericita de
pozici noi cu fata lu` tati
http://community.webshots.com/album/564158204pFLAbF?start=36


Draga mea imi pare rau in primul rand pt ca e dreptul tau si nu il poti obtine, dar din pacate nu sunt jurist eu doar cu finantele
dar pun o intrebare la colegul meu si vad ce imi zice, ok ?

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Fetelor care ii hraniti exclusiv cu lapte praf ajutati-ma si pe mine. a facut kk de vreo 3 ori stimulat cu termometru, si(scuzati detaliile) avea o consistenta asemanatoare cu plastelina dupa ce ai vrecat-o bine in mana(daca mai tzineti minte de cand erati mici). adica isi pastra forma. e normal?

of, cred ca trebuie sa incep macar sucul de mere sa scap si eu de stresul asta cu kk


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ilinca - merci de linkhihihi si al meu e lipit cu ochii de mine daca cant, iar daca il iau si la dans ii ajunge gura pana la urechi

hai mah Gina pe bune nu ai de ce sa te superi. suntem noi mai carcotashe dar sunt convinsa ca nu a vrut nimeni sa iti transmita un mesaj negativ tie personal. imi pare tare rau ca nishte comentarii te-au facut sa te simti aiurea.

monvas - m-ai alintat ca si fetele de la aspirante

o sa citesc si eu deshi deja din cate ati povestit sunt articole de bun-simtz in mare. si eu sunt convinsa ca nu fuge laptele asa ushor, doar daca faci ceva greseli. eu stiu ce am greshit: bb se alinta des la san si adormea mancand dupa nici 1 minut, in felul asta nu golea sanul si eu am facut din ce in ce mai putin, iar el de cate ori ma vedea cerea ce stia el ca am eu mai bun. poate daca nu aveam perioada colicilor in care i-ash fi dat si de un milion de ori pe zi sa manance doar sa il vad o ora linishtit....


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_30 spune:

LA MULTI ANI Maria Cristiana .Multa sanatate si sa cresti mare .Miha nici eu mi-am luat salariul de care vb,desi avem avizul de la ministerul muncii dar cica nu si de la finante.Deci punem cruce.Nu te supara,asta e ROMANIA.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Poohy, felicitari pt botez !!!!

Ina Preda, fara suparari, da ??!! eu nu stiu cum e cu alaptatul mixt si de aceea nu m-am bagat, de exemplu de azi o sa incep sa-i dau cate o lingurita de cereale in prima faza, apoi legume si ultimele fructe pt ca eu din sept deci cand face 6 luni o sa merg la birou si as vrea sa scot macar o masa pt ca sa nu vin din 2 in 2 ore acasa

Si nu uita sa vorbesti cu sotul pt munte !!!

Gina, nu o mai lua ca pe ceva personal , da?! ca nu e cazul

Saby, s-a notat !!! imi plac oamenii hotarati

Aris, te-am notat si pe tine cu dublura ta

Petrean, felicitari ca ai alaptat pana acum si ca te descurci fara ajutor cu 3 copii !!! de munte v-ati mai gandit ? haideti si voi !!!!

Diseara centralizam lista din nou !!

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_30 spune:

Inapreda,am pus pe contul comun o carte cu diversificare.Poate te ajuta.Noi am inceput cu legume si fructe ,iar seara un bibe cu cereale .Noaptea am razboi cu terorista.Ea tot la 3 ore vrea si mami nu. .o iau la leganat pe picioare si adoarme.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelacg

fetelor, saru` mana de urari

eu is suparata rau, ba chiar am tras o burta de plans.
eu inca nu am luat acel salariu mediu dat de institutie pt nastere.
am facut cerere, dir a direc tionat-o catre RU, Ru a trimis-o fara rezolutie la salarizare. a stat 3 luni la salarizare, s-a intors bla RU, si primeste urm rez" nu exista cadru legal". noi avem ccm care prevede acest salar.dar cica \acest ccm este actionat in instanta, si este mort si ingropat. faza e ca de ex. banii se hrana ca si suma se ia cf acestui ccm c are-i "mort". am explicat ca daca-i "mort" asta, ramane CCMN-ul. le-am zis ca am sa Scriu la MINISTERUL MUNCII, FAMILIEI......
una peste alta mi s-a spus ca nu conteaza unde scriu, acesti bani nu-i voi primi, si ca sa am grija, sa nu uit unde ma intorc.
cu alte cuvinte, mi s-a spus ca de la obraz ca daca fac"scandal", voi fdi data afara cand ma intorc.

is pachet de nervi.
nu ma las, tb sa vad de unde o iau.
ceva juristi avem printre noi?
novus parca. mai e cineva.
nu-mi vine sa cred.
desi e dreptul meu nu tb sa-l cer ca voi fi data afara.

din 10 martie 2009, mami fericita de
pozici noi cu fata lu` tati
http://community.webshots.com/album/564158204pFLAbF?start=36

Eu am patit ceva asemanator Mi s-a raspuns simplu:"Primaria nu acorda acest salariu!"(eram considerata salariata primariei daca eram asistenta personala a lui Bogdan)Tot prin lege acest salariu poate sa-l obtina unul din parinti,astfel am cerut o hrtie ca nu mi-au acordat si a depus dotul cererea la care a adaugat pe langa certificatul de nastere al fetii si minunea de la primarie...in trei zile aveam banutii on mana.O idee


oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:



La multi ani!



Maria Cristiana,
bebe de Mihaelacg
Maria Natalia,
bebe de Alina.n



oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu m-am luptat cu sefii mei..si in final mi-au dat bani doar pt un copil:((ca am formulat cerera asa.."subsemnata..solicit acordarea unui salar ..in temeiul legii.."era clar...ca,,,,conform legii..trebuie sa-mi dea 2..nu?si ei s-au luat de asta..si cu un salar am ramas Iar pentru andrei..nu am primit..si sincer..am obosit sa ma cert cu ei...ca...sincer..nu am nervi..pentru niste nesimtiti...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput