Burtici fericite de septembrie-octombrie (141)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

ai... mi-e lene si sa rad

Lucia mai stii ca tu gasisesi alea pe perinitele de la picioare, ca o manusa fara degete. Apoi eu ieri parca am vazut alea de veneau numai pe calcai. Si am zis ca daca mai gasim niste degetare impreuna toate astea ar face de-o soseta???

au aparut pe ecran degetarele

nu mai pot...

29+


SOSETA COMPLETA......ca sa nu zic complecta

Cea mai fericita 35 + cu
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Anco,acelasi lucru am intrebat si eu aici acu' vreo luna...si de atunci imi pierd noptile ca nebuna la laptope un joc,f fain de altfel,dar daca tot nu ai intrat in mreaja lui,nici nu intra

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 36+, cu -Razvan


_

AMR - 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29


Luto unde esti..?Dormi??


nu dar sunt constipata si la propriu si la figurat.....
am cateva zile de cand nu am iesit afara si am bagat si kiwi, si prune si miere si cafea....nu mai stiu ce sa mai fac ca ma doare si burta si simt asa o presiune.....
Dimineata am sa merg sa caut ceva naturist la farmacii ca nu mai tine
Si mi-e asa de foame ....continuu.....
Lichide beau cam 4 litri pe zi....
Abia ma dau jos din pat sa ma duc la baie cand simt eu ceva asa.....dar nu iese nimic

Pup si eu Techiluta la inchiderea zilelor ei si imbratisez toate fetele dragi de care ma simt atat de apropiata.

Am vazut ca au venit si sefii ca sa-i aduca lu' Aida steluta si abia astept sa o vad.

Iulicuta e la ea in patut ...

deci TOTUL E SUB CONTROL....

Cea mai fericita 35 + cu
AMR 5 SAPTAMANI


daca te incalzeste cu ceva....de vreo saptamana, poate 2 si eu am aceeasi problema, desi torn in mine cereale....mancaruri gatite....asta e...ultima luna de sarcina. zic saru' mana ca am fost pana acum om normal. incearca si tu sa prestezi o ciorbita de balarii (adica mai fara carnita)...la mine asta cu ciorba mai merge oarecum asa....spor!!

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (35+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Tre sa spargi niste bile colorate...si tooot spargi la ele pana te dor ochii
Ma bag la somn ca nu mai rezist,ne citim maine dimineata la cafeaca sapt ce s-a incheiat numai o data am baut...so,maine am voie iar. Mi-am propus sa beau cafea doar de maxim 2 ori/sapt ( si si atunci,cu muuuult lapte). Am eu un pitic pe creier care-mi baga idei cum ca bebe al meu are o greutate mica si asta din cauza cafeleiomul cand n-are de lucru isi face,nu?
Gata,plec, ca m-am intins ca o placinta..noapte buna

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 36+, cu -Razvan


_

AMR - 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Techila am in fata ochilor imaginea aceea pusa de Diana....cu copilul si restul organelor si intestinele sugrumate si ele pe undeva...offff....cred ca sta cu cotul pe intestinul meu si de aceea nu circula .....ce trebuie sa circule pe acolo.....

Cea mai fericita 35 + cu
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Buna seara si bun regasit

Ma bucur ca sunteti toate aici desi nu toate f f vesele. Dar mi-ati amintit de povestea cu imparatul care a cerut inteleptilor curtii sa-i faca un singur cadou care: "sa ma inveseleasca atunci cand sunt trist si sa ma tempereze cand sunt prea vesel". Dupa multe sfatuiri, inteleptii i-au adus cadou un inel. Pe inel scria: "esti vesel sau nefericit, va trece".
Pentru voi toate un inel cu "esti trist -> va trece"

Techila - La Multi Ani si tot ce-i bun - sper ca nu sunt chiar ultima cu urarile
Iulika, felicitari pentru nepotel si ai grija de burtica
Aida, sper ca esti mai bine acuma
Daciana - vaz ca ai rezolvat cu pastilele - sa zici totusi daca mai trebe... poate gasim cumva.

Gata cu vacanta, am reusit sa pun poze la semnatura din cateva din locurile pe unde am bantuit. Gata si cu cititul, sunt la zi si ne auzim maine. Va pup pe toate, gasca vesela si minunata.


monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

anco lasa zuma , zau asa , ca si asa esti nervoasa , mai zuma iti trebuie + ca o sa renunti la noi ...
luto si eu sunt si zau ca nici eu nu mai stiu ce sa fac



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Lucia toata viata am fost constipata, exact cum zici tu. (in liceu aveam scaun o data la doua saptamani... apoi m-am reglat la o saptamana)

Si papam doar fructe si legume, si lapte batut (deci probiotice), si fibre (din tarate si alte cereale integrale), si apa multa.

Gaseam cateodata remedii pentru perioade scurte. De exemplu, cand am inceput sa pun in salate ulei, m-a ajutat putin, ca eu nu foloseam deloc grasimi, si poate de aia nu mergea usor..

Dar cel mai bine si pe perioada indelungata m-am reglat inainte de sarcina cu pastile de chlorella, pe care eu le luam pentru a elimina mercurul din organism, pentru a scapa de anticorpii mei tiroidieni.

Cand am ramas insarcinata, am oprit tot ce luam, chiar daca chlorella asta e ok in sarcina, dar am avut si 2 luni de greturi, ca numai la pilule nu-mi mai statea capul.

Mi-am amintit de ele saptamana trecuta, si pentru ca eram constipata, si pentru ca eram cu gandul la anemia mea. Si am inceput sa iau doar una pe zi (desi doza minima cred ca e 2, si de acolo in sus...). Ei, te anunt ca nu ma mai chinui. Ca nu ma intereseaza atata sa fie zilnic, cat ma intereseaza sa nu ma fortez, sa nu ma chinui.

Si in plus e ca un multi-mineral. Pe langa ce apare pe google in primele pagini, poti sa mai citesti www.naturalnews.com/026147_chlorella_cancer_blood.html" target="_blank"> aici. Si un raport complet despre www.chlorellafactor.com/" target="_blank"> chlorella si spirulina

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Noapte buna Mary

Cea mai fericita 35 + cu
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

m-a palit o foame...d-aia grava...si ma doare spatele si nu pot cobori sa imi iau mancare (si mi-e si lene), pe sotz mi-e mila sa il trezesc saracu....am gasit o punga de alune de pamant si o cutie cu bomboane de ciocolata d-alea naspa....

raluk, am dat pe filmul ala....nu pricep...macar il privesc asa pe nicholas cage...desi acum e cam uratel

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (35+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare

Mergi la inceput