Burtici fericite de septembrie-octombrie (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Anco, asa mai rar barbat sa fie el asa de tipicar cu curatenia. La mine mama e asa, cand vine la noi numai de vina imi baga daca mai sunt lucruri imprastiate prin casa sau vase nespalate.
Roxxy, elenuta, sanatate multa puiutilor. Si al meu a avut afte in gura acum o luna. A debutat cu febra mare, initial dr a spus ca e amigdalita, l-a trecut pe antibiotic dar nu i-am dat decat 2 zile pt ca nu-l lua asa ca am renuntat mai ales ca am mai fost odata la el si atunci mi-a spus ca e stomatita aftoasa. Lui i-a fost mai bine dupa vreo 3-4 zile desi medicul mi-a spus ca poate dura si 14 zile. I-am dat spray hexoralette de 2/zi si l-am invatat sa se clateasca cu apa cu bicarbonat. Cica si ceaiul de salvie e bun, tot asa pt clatit gurita. Si el se trezea noaptea plangea si spunea mami doare gura, vreau medicamente. Mi se rupea sufletul cand spunea asa si nu puteam sa fac nimic sa-l ajut.

31+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Girls, mi-am pus niste poze noi, la semnatura! Intr-una e si coautoru´ la unguroaica ( nu medicul, de hasbant zic)


Baby
35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80

Sunt si eu pe aici, dar fara chef de vorba prea mare. Sunt nedormita de f f f multe ore. Matei este bolnav si am trecut prin niste momente f grele incepand cu ziua de luni.
A facut faringita acuta (totul e viral, luat din parc) si pe langa asta a facut si stomatita aftoasa (adica i s-a umplut gura de afte f f dureroase). Alaltaseara a plans timp de 12 ore in continuu (nici macar nu eram in Bucuresti si habar nu aveam ce are). Tinea mana in gura si noi credeam ca-i mai iese vreo maseluta. Am ajuns la spital cu el (undeva pe la tara ) si pe urma am plecat d eurgenta in Bucuresti. A avut vreo 10 ore in care nici apa nu a pus in gura. Eram convinsa ca ajungem la perfuzii in spital. Insa Dzeu ne-a ajutat si azi puiul meu se simte binisor, desi are 2 zile de cand nu a papat nimic.

Elle, imi pare rau sa aud ca ai probleme cu Eva. Din pacate stiu ce inseamna sa stai prin spitale cu copilul, cu branula in mana. Va doresc multa, multa sanatate!

Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 33+

AMR 5-6 SAPTAMANI



Pupam Matei sa se faca bine ca tare rau e sa ai bubita in gurita

Daca ziceti ca e epidemie pe aici atunci il mai las doua saptamani la mama, ca am primit aseara niste poze si asa verde si frumos e totul acolo in curte ca zici ca e rai.

Maria
Alex (6 mai 2004) si BB nou 28+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

mare 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Girls, mi-am pus niste poze noi, la semnatura! Intr-una e si coautoru´ la unguroaica ( nu medicul, de hasbant zic)

Baby

35+ Natalia


mie imi cere sa intru in contul meu photobucket (pe care nu-l am ), ca sa vad pozele

35+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 5 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola fetelor,
Am intrat si noi sa recuperam si vad ca ati scris 3 capitole de cand nu v-am citit. In ritmul asta pe cand recuperez iarasi sunt in urma.

La multi ani cu intarziere ionika.

Am schimbat si noi semnatura!!!!!!!!!!

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Girls, mi-am pus niste poze noi, la semnatura! Intr-una e si coautoru´ la unguroaica ( nu medicul, de hasbant zic)

Baby

35+ Natalia


mie imi cere sa intru in contul meu photobucket (pe care nu-l am ), ca sa vad pozele

35+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 5 SAPTAMANI!

nunta

Acum?




Baby

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Raluca, merge! sunteti asa frumsoi amandoi ca sa nu mai zic ca iar ai poze niste artistice rau, sa ne faci in ciuda

35+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 5 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

fetelor, am inteles ca pe mail-ul acela comun sunt informatii de mare ajutor pentru sarcina.

Pot sa primesc si eu parola? Pe PM pentru ca stiu ca nu se da la vedere. Cred ca imi merge PM-ul.

Multumesc

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Selen multumesc! Mai am multe de cumparat!!!
Distractie placuta in oras!

34+ cu

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

bai frate...eu spun stop joc...mai iesiti si voi la o plimbare...ca raman in urma rau. acum am un capitol intreg de recuperat ...azi dim am reusit sa citesc ramasita de la 133 si vad ca acum suntem la 135.

buna dimineata...pe la pranz...eu innebunita, as usual...aseara nu am mai intrat ca ne-am dus la tesco si dupa aia lost si somn... sunt rupta...ma alearga astia ca pe hoti...si de azi dimineata am parte de clienti nemultumiti de sefii lor mai mari din state...de parca eu am vreo vina ca sunt toti niste dobitoci...in loc sa-mi fac treaba, trebuie sa rezolv probleme create de altii, inclusiv de sefii mei mai mari care isi iau angajemente, nu le rezolva si se trezesc dupa o luna ca vai...aveam asta de facut. hai sa o facem la repezeala.

anyway...ma duc sa va citesc...

maria super frumos carutul si scoica...bravo. sa le stapaniti sanatosi.
aida materialele bengoase rau...mi-a placut mult ala cu vaca si cu porcu...deh, am crescut la tara la tg. mures...ma cheama radacinile :)

ionika aici sunt...nu v-am uitat. abia astept sa intru in concediu si sa stau toata ziua sa fau refreshuri la forum. pana una alta, de prea mult stat pe scaun am gleznele ca butucii...urate mi-s cand se fac asa. pana maine o sa ajung dubla.

hai ca revin...

MangaGirl :-) 32+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput