Burtici fericite de septembrie-octombrie (135)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Salut fetele!

Ne-am intors de la echografie si suntem tare fericiti ce totul este bine cu Tudorel Daca la inceputul sarcinii parea mai mare cu o saptamana, acum e mai mare cu doua sapt si ceva.
Sarcina are 31 s si 3 zile astazi dar bb e mare de 34 sapt. cu greutatea aprox. de 2300 g. Pai daca continuam in felul asta, cred ca il fabric peste 4 kile pana la finish Sa vedem pe unde o sa il scot ca sa nu ma rup toata
Urmatorul control il am peste 3 sapt. cand voi face si examinare locala.

Cam asta esre rezumatul rezumatelor.. sunt foarte fericita ca suntem bine si creste precum Fat Frumos

Puteti iesi cu bice sib furci pentru ca nu am fost deloc pe val langa voi, asa ca am de recuperat.

PS - Ralucapaun esti o super gravidutza, iti sta tare bine asa si ai nieste poze foarte speciale.


Ramona

Tudor Gruia 31+

AMR 9 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

am revenit de afara. a fost mai bine ca m-am intalnit cu o prietena la o terasa si m-am racorit si la propriu si la figurat.

ai vazut aida de ce ma plang?ma intelegi acum cu tata?

ionika, eu pap in fiecare dimineata cacao cu lapte asa ca...nu exista inlocuitor.

sa vad despre ce ati mai vorbit voi in lipsa mea.


anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns litlelight spune:

dupa o luuunga perioada de timp, sper ca sunteti toate bine, pt ca e absolut imposibil sa recuperez cateva capitole bune...dar o sa incerc
vreau sa le urez La multi ani tuturor sarbatoritelor de pana acum, sa aveti parte de bebici sanatosi si la termen
apropo de asta am vazut deza ca avem bebibi
Bun venit pe lume Lisa Maria , Matei si Luca
Noi suntem bine, maine este ultima zi de munci , oficial sunt in prenatal de pe 3 aug dar la birou nu ma mai duc de luni si o sa am timp (sper) de recuperat ,si de activat mai mult pe forum ,nu de alta dar cu siguranta soata din dotare o sa-mi ia cheile de la masina ( pt ca-mi masoara distanta dintre burta si volan saptamanal si ne apropiem de 2 degete iar cu scaulul sunt la refuz, ca sa ajung cu picioarele la pedale )...
Bebelina e maricica 2.1kg pozitionata deja pt marele eveniment , azi dupa masa mergem la spital sa vedem maternitatea si pt controlul lunar.

Am reusit si noi sa montam mobila in camera bebelinei si s-o aranjam cat de cat, o sa fac poze zilele astea si o sa le pun pe webshot.
Merg sa mai citesc macar vreo 2 capitole
la toate

Luminita 32+ cu Ilinca Anamaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Ramsan felicitari pentru vestile bune despre Fat Frumos!
Litlelight bine ai revenit! Asteptam poze!
Si vazut si eu poze cu burti frumoase la Laura si la Ralucapaun!

34+ cu

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Roxxy si Ellenuta multa putere si tarie pentru puiutii vostri sa se faca bine, voiosi si veseli.
Emy votez si eu la camera super faina de bebelache
Aida nu mai fac vizionari, ampus frana pana vine Adi....ca se dau alea care-mi plac mie..asa ca ne vom orienta atunci. Am iesit sa ma plimb si sa pe la banca ...ca prea stau ca putoarea .....si ma simt bine cand ma plimb asta numai daca reusesc sa ma rup de acasa si de pat.
Si mai e un mare inconvenient de cate ori ies de atatea ori cheltuiesc bani....nu stiu cum naiba toate promotiile imi ies mie in cale
zi de exemplu am achizitionat prosopele dinacelea mici mici ca sa ii pun lui Bebitza pe post de babetica, sau mie daca imi curge sanul sau pe umar ...sau pe cap....vad eu ce fac cu ele ...dar prea toata lumea mi-a spus ca sunt bune, si Mary parca zicea.
Si am luat un set de 6 bucati ..6 culori diferite ....un vis
Techila sa-ti zic una tare....ieri am uitat sa-mi cumpar cola si azi am baut una dinaceea rece de-ti cad dintii, stand pe bancuta pe strada principala.....ce rasfat.....
Nici noi nu am fost nicaieri vara asta, inainte mergeam in Delta sau in concediu sau in luna de miere sau faceam noi ceva....dar anul asta pas, anul asta "e anul in care il asteptam pe Bebitza" ce ocupatie mai faina ca asta am fi putut avea

Manga fa cumva sa mai pui frana si acum iti zic cat pot si eu de serios....prea tragi de tine.... si nu iti faci rau decat tie.
Ramsan pupam Tudorelul grasun si sanatos ...yuhuuuuu
Ralucapaun bine ca e totul bine, dr. relaxat cum imi place mie, si poze BETON
Iuliapapusa acum stai linistita daca e totul bine si vei afla si tu cat are bebelache la eco
Selenico pofta buna in oras....doamna ..tot doamna....nu mananca tocanita sau ghiveci facut acasa
Iulika sa-ti fie si tie de bine chinezescul acum completeaza cu fructe sanatoase pana deseara

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Anco, asa mai rar barbat sa fie el asa de tipicar cu curatenia. La mine mama e asa, cand vine la noi numai de vina imi baga daca mai sunt lucruri imprastiate prin casa sau vase nespalate.
Roxxy, elenuta, sanatate multa puiutilor. Si al meu a avut afte in gura acum o luna. A debutat cu febra mare, initial dr a spus ca e amigdalita, l-a trecut pe antibiotic dar nu i-am dat decat 2 zile pt ca nu-l lua asa ca am renuntat mai ales ca am mai fost odata la el si atunci mi-a spus ca e stomatita aftoasa. Lui i-a fost mai bine dupa vreo 3-4 zile desi medicul mi-a spus ca poate dura si 14 zile. I-am dat spray hexoralette de 2/zi si l-am invatat sa se clateasca cu apa cu bicarbonat. Cica si ceaiul de salvie e bun, tot asa pt clatit gurita. Si el se trezea noaptea plangea si spunea mami doare gura, vreau medicamente. Mi se rupea sufletul cand spunea asa si nu puteam sa fac nimic sa-l ajut.

31+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!








vaaaaaaai, cu vasele nespalate
hai sa va zic o faza draguta. dupa nunta martea dimineata noi aveam avion sa pleca in antalya si el trebuia sa ne duca la aeroport la cluj. asa ca s-a infiintat la usa la 6.30. noaptea am avut musafiri pana tarziu, la mancare evident, si au stat aia pana catre 2 cand s-au carat toti si ne-am apucat si noi de fcaut bagaje. chiuveta ochi de vase, tacamuri, pahare si pe langa ea la fel...eu, hotarata, zic asta e,n-are decat sa se usuce pe ele, le spal cand venim ca nu mai apucam sa facem bagajul si sa mai atipim si noi putin, dupa atatea zile de chefuri.ce credeti, cand a intrat in casa si a vazut ce w in bucatarie s-a apucat cu gura pe noi si cu mainile in apa. toate le-a spalat pana noi ne-am dezmeticit si ne-am baut cafeaua, a strans si gunoiul, l-a dus jos, ca doar n-o sa miroase in casa si apoi s-a laudat la toata lumea cu ce a fcaut el, ca noi, puturosii am fi lasat asa in casa, daca nu era el.

acum sa nu credeti ca la mine e cocina de porci dar acum pur si simplu nu mai pot sa frec asa cum faceam ca asa ma obosesc...




anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Litlelight asteptam poze si pe tine la povesti
laura am vizionat pinguinii, ce loc si-au gasit si ei...tocmai pe burtica cu bebelus.....si rochita aceea cu rosu e foarte frumoasa

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Selenico, Anco pe mine stiti unde ma gasiti, da ? pe coltul acela de ieri, cu pernica in brate

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

felicitari pentru fetele care au venit de la control cu vesti minunate!

raluca, ai niste pozeeeeee, intra-adevar artistice. sunt absolut superbe. abia astept sa vina al meu acasa sa i le arat.

cine e doamna e doamna, papa in oras, vorba lui luto.eu nici acum nu mi-am luat materia prima pentru papa.



anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Selenico, Anco pe mine stiti unde ma gasiti, da ? pe coltul acela de ieri, cu pernica in brate

Cea mai fericita 34 + cu



eu nu pot, ca astept mosafirii dar dormiti voi linistite ca cedez locul meu altcuiva astazi. dar numai astazi, sa nu credeti cumva ca de tot.



anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput