Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (71)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Simina, e vb de cartulia aia unde ai loc sa iti treci cei 7 copii??, daca e vb de aia, da ne-a dat-o impreuna cu certificatul de casatorie!
Ce trusou???zi-ne si noua..ca eu nu am auzit de asta...Ce tre sa faci sa il ai? ca imi dau seama ca trebuie depusa o cerere pe undeva, pe care sigur cei care se ocupa cu astea uita intentionat sa mentioneze ce si cum noilor parinti, ca sa fie siguri ca nu cer!
Noi asa am patit cu cei 200euro pt tinerii casatoriti, nu ne-a zis nimeni ca trebuie depusa o cerere la primarie in 30 de zile de la cununie, si era cat pe ce sa pierdem banutii...Norok ca am intrebat o cunostinta intamplator, si ne-am depus cererea fix in penultima zi!

Proaspata Doamna!

Laura, 26+ Mara Teodora
poze


EU AM MAI SPUS ...DA MAI REPET....AM TRIMIS PE MAILUL COMUN 3 LISTUTE , PRINTRE CARE SUNT SI DOCUMENTELE NECESARE INNAINTE SI DUPA NASTERE SI DRUMURILE CARE TREBUIESC FACUTE..PAS CU PAS

pENTRU TRUSOU SI NUNUMAI VEZI "PASI DUPA NASTERE"

25+ cu Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Si , daaa, la acel carnetel verde cu spatiu pt 7 copii ma refer, da noi nu al avem. O sa ma interesez la starea civila sau primarie

25+ cu Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

fetele, problema, astazi este prima zi cand stand la birou mi s-au umflat picioarele, ma uit la ele si parca nu-s ale mele

23 Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Si , daaa, la acel carnetel verde cu spatiu pt 7 copii ma refer, da noi nu al avem. O sa ma interesez la starea civila sau primarie



nic eu nu am livret o sa o trimit pe mama la primarie

23 Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Raluci nu te necaji, probabil e si de la caldura si ca le tii atarnate. Scade sarea si pune-le sus cat mai des, dar de-aia controleaza-ti tensiunea din cand in cand. A, si daca suporti e foarte bine pt circulatie sa-ti faci dus alternativ la picioare cu apa calda si rece si sa termini cu rece. Eu tot zic ca fac sa previn varicele , dar pana cand ajung la sfarsitul dusului nu-mi mai vine decat sa lesin in pat si zic ca mai fac data viitoare.

21 + , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Noi asa am patit cu cei 200euro pt tinerii casatoriti, nu ne-a zis nimeni ca trebuie depusa o cerere la primarie in 30 de zile de la cununie, si era cat pe ce sa pierdem banutii...Norok ca am intrebat o cunostinta intamplator, si ne-am depus cererea fix in penultima zi!

Proaspata Doamna!

Laura, 26+ Mara Teodora
poze

Si eu tot in penultima zi am dus dosarul...da asta din cauza mea ca am tot amanat...ca de stiut stiam pt ca era scris pe usa la starea civila

25+ cu Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

fetele, problema, astazi este prima zi cand stand la birou mi s-au umflat picioarele, ma uit la ele si parca nu-s ale mele

23 Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro


Eu zic ca este si de la caldura. Cat am fost in tara mi se umflau zilnic picioarele. Foarte tare. De cand m-am intors nu mai am probleme (aici nu este asa cald).

------------------------
27+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

mda, si mie tocmai din asta imi trebuie
am facut ultima pe 27 iulie...urmatoarea ar fi pe 22 august...dar cred ca voi mai face una pe 14, ca atunci am gasit liber la iosup....
pana nu termina cu pb astea...nu cred ca ma voi linisti

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

ecografiile obisnuite nu dauneaza, eu am facut una pe saptamana pana acum... in schimb nu trebuie abuzat de eco doppler, cica aia ar resimti-o copilu' ca pe un zgomot puternic, asa cum auzim noi un tren care trece prin gara.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 23+



krelia 25+ si printesu' mic, Rares Mihai


stai linistita ca nu sunt atat de multe ecografii... ecografiile morfologice sunt foarte importante, eu nu as renunta la ele sub nicio forma...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Cristinam,baga pe google HCG si citeste de la Sfatul Medicului.ro

Raluci b, si eu am probleme cu picioarele umflate si, de vreo saptamana, mi se umfla mainile,degetele, si ma dor atat de tare incheieturile degetelor ca nici nu pot strange pumnul... Voi incerca sa vb. si despre asta maine, din cate am vazut pe net pot fi foarte normale in sarcina, dar pot fi si semne de complicatii.

Lumi 25+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

hello..ma mai tine minte cineva??c'est moi, alexa...anyway in ultimul timp v-am citit din umbra...de multe ori nu mi-a placut si am inchis...dar azi...am citit ceva care m-a facut sa scriu din nou..ce gandeste un bb la botezul lui by krelia...am ras singura ( al meu e plecat in china de vreo saptamana)...krelia sau cine mai are mai duceti choses din astea ca-mi plac mult si ma fac sa ma simt bine..

19+ cu

Mergi la inceput