Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (71)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Cristinam uite ce am gasit eu pentru valorile Hcg

Sapt 17-24: 4,060 - 165,400
Sapt 25-40: 3,640 - 117,000




20+ moi si Cezarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

fetelor, daca aflati de unde se ridica livretul de familie si ce trebuie, va rog sa scrieti... eu sunt baba casatorita in 1992 si pe vremea aia nu am auzit de livret de familie... mai am o problema, daca se solicita certificatul de casatorie original, mama mi-a facut "un pustiu de bine" si a laminat documentul in plastic... dupa aceea am aflat ca documentul isi pierde astfel calitatea de document original si ar trebui sa solicit un duplicat

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Krelia tare dulce povestea cu botezul ! Ma pun s-o trimit pe mail unei prietene care tocmai se pregateste de botez!

21 + , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

uitasem de semnatura..

23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

fetelor, daca aflati de unde se ridica livretul de familie si ce trebuie, va rog sa scrieti... eu sunt baba casatorita in 1992 si pe vremea aia nu am auzit de livret de familie... mai am o problema, daca se solicita certificatul de casatorie original, mama mi-a facut "un pustiu de bine" si a laminat documentul in plastic... dupa aceea am aflat ca documentul isi pierde astfel calitatea de document original si ar trebui sa solicit un duplicat

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 23+


LIVRET DE FAMILIE

(acordat la cererea solicitantului)

Cerere
Actele de identitate ale sotilor si ale copiilor pāna la varsta de 14 ani, daca se afla in intretinerea parintilor
Certificatul de casatorie
Certificatul de deces daca unul dintre soti este decedat
Hotararea judecatoreasca de divort, definitiva si irevocabila
Dovada domiciliului comun al sotilor

Din cate stiu eu, se elibereaza la Starea civila.

------------------------
27+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

fetelor, daca aflati de unde se ridica livretul de familie si ce trebuie, va rog sa scrieti... eu sunt baba casatorita in 1992 si pe vremea aia nu am auzit de livret de familie... mai am o problema, daca se solicita certificatul de casatorie original, mama mi-a facut "un pustiu de bine" si a laminat documentul in plastic... dupa aceea am aflat ca documentul isi pierde astfel calitatea de document original si ar trebui sa solicit un duplicat

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 23+


Ai nevoie de certif de casatorie original si copie serox peste tot...

25+ cu Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

fetelor, daca aflati de unde se ridica livretul de familie si ce trebuie, va rog sa scrieti... eu sunt baba casatorita in 1992 si pe vremea aia nu am auzit de livret de familie... mai am o problema, daca se solicita certificatul de casatorie original, mama mi-a facut "un pustiu de bine" si a laminat documentul in plastic... dupa aceea am aflat ca documentul isi pierde astfel calitatea de document original si ar trebui sa solicit un duplicat

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 23+


In legatura cu Certificatul de casatorie...eu l-am pierdut pe al nostru. Mi-au eliberat altul la cerere cam intr-o ora (a fost nevoie sa platesc niste taxe).

------------------------
27+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Dana multumesc
Deci tot la starea civila trebuie sa ajung

25+ cu Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Dankutza mercic, undeva am citit si eu valorile astea tocmai de aici nutresc sperantele ca doara doara va fi mai bine dupa 25 sapt.



21 + , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rony spune:

Eu am alaptat-o pe fetita mea cand mi-a cerut si nu am avut probleme majore cu ea : nici sa ma trezesca din ora in ora , nici sa fie bolnava. Depinde ce decizi tu : daca vrei sa incepi serviciul mai devreme e bine sa-i faci program desi riscul este sa-i fie foame si sa planga ( si as vrea sa vad eu cand plange in prima luna de numai poate, ce mama care alapteaza nu o pune la san din cauza ca respecta programul ). Oboseala oricum o sa fie! Insa este adevarat ca mai tarziu va cere san din alint! aici depinde de fiecare mama ! pe mine nu m-a deranjat; dupa ce am terminat cu alaptatul , a inceput cu jucatul in parul meu iar acum cea mai mare placere eate sa-mi mangaie parul; si culmea , chiar daca uneori ma trage de par si ma enervez, mai ales daca o culc cu mine, mie imi place sa ma mangaie pe par , sa-mi faca guguloaie sau sa-mi pupe fiecare juvita ( mai greu e ca ttebuie sa-l spal in fiecare zi :) Ca sa nu deviez de la subiect : alapteaza-l cum simiti tu : daca vrei sa-l disciplinezi de mic , poti sa o faci, sau macar sa incerci.

Citat:
citat din mesajul lui christinam

Apropo de alaptat, vreau sa va cer parerea , ca eu cu David data nu am avut lapte dar de data asta sunt hotarata sa alaptez.
Aici moasele te invata intr-un fel cu care eu nu sunt de acord deloc, adica sa nu tii cont de nici un fel de orar de mese daca alaptezi ci pune copilul toata ziulica la san , din jumate in jumate de ora daca asa cere. Eu cred ca nu e bun asta ca nu se deprinde un program cat de cat regulat de viata si de somn in felul acesta, nici nu se invata copilul sa suga bine la o masa, se obisnuieste sa ceara tzatza pt orice alta problema, nu numai pt ca-i foame, mami devine epuizata si nu poate face un pas de langa copil. O prietena de a mea care a ascultat de moase a patit asa, dar ele zic ca program merge la biberon dar nu si la san. Voi ce ziceti?

21 + , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput