Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (71)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

simina, iar m-am prapadit de ras.........foaaaaaaaarte tare....

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

22+ David

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Dupa vestile primite dimineata, cele doua posturi ale Kreliei si Siminei m-au binedispus. Va multumesc pentru asta.

Viitoare mamica in culmea fericirii 23+ (21+) Petra Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

ecografiile obisnuite nu dauneaza, eu am facut una pe saptamana pana acum... in schimb nu trebuie abuzat de eco doppler, cica aia ar resimti-o copilu' ca pe un zgomot puternic, asa cum auzim noi un tren care trece prin gara.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Pirelia, ce vesti??? Credeam ca totul a fost bine la morfofetala!!!

Krelia, Simina, foarte frumos sa mai destindeti atmosfera...cam asa ar trebui sa fie tot timpul: discutii despre sarcina,probleme,bebelusi etc si glumite.

Lumi 25+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mda, si mie tocmai din asta imi trebuie
am facut ultima pe 27 iulie...urmatoarea ar fi pe 22 august...dar cred ca voi mai face una pe 14, ca atunci am gasit liber la iosup....
pana nu termina cu pb astea...nu cred ca ma voi linisti

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

ecografiile obisnuite nu dauneaza, eu am facut una pe saptamana pana acum... in schimb nu trebuie abuzat de eco doppler, cica aia ar resimti-o copilu' ca pe un zgomot puternic, asa cum auzim noi un tren care trece prin gara.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 23+



krelia 25+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Laurairina voua v-au dat de la starea civila livret de familie???????? Noi am facut nunta in nov anul trecut da nu avem asa ceva si am inteles ca fara livret nu imi da trusoul copilului...si poate nu numai aici imi trebuie

25+ cu Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Ramonika felicitari!

Simina e super, uite asa fac . N-am avut inca timp s-o citesc pe aia lunga a Kreliei ca stau intre timp langa aragaz, dar urmeaza.

Deci asa ziceti, fetelor ca ati alaptat la cerere si a mers totusi bine. Acuma nici eu nu ma gandeam sa trezesc copilul din somn, asa ceva nu se face nici la biberon. Ma gandeam in timpul zilei mai mult. A, si altceva decat lapte, de ex ceai ati dat? Ca la lapte praf trebuie ca e foarte concentrat si eu ma gandesc ca nu ar fi rau asa un pic chiar daca e la san pt cand ii este doar sete nu foame. Voi ati dat?

21 + , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Simina, e vb de cartulia aia unde ai loc sa iti treci cei 7 copii??, daca e vb de aia, da ne-a dat-o impreuna cu certificatul de casatorie!
Ce trusou???zi-ne si noua..ca eu nu am auzit de asta...Ce tre sa faci sa il ai? ca imi dau seama ca trebuie depusa o cerere pe undeva, pe care sigur cei care se ocupa cu astea uita intentionat sa mentioneze ce si cum noilor parinti, ca sa fie siguri ca nu cer!
Noi asa am patit cu cei 200euro pt tinerii casatoriti, nu ne-a zis nimeni ca trebuie depusa o cerere la primarie in 30 de zile de la cununie, si era cat pe ce sa pierdem banutii...Norok ca am intrebat o cunostinta intamplator, si ne-am depus cererea fix in penultima zi!

Proaspata Doamna!

Laura, 26+ Mara Teodora
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ioi, fetele, ca bine am ras. Merci Krelia si Simina. Hai ca asa poate poate mai are o sansa si odiseea noastra. Eu am bagat viteza si am cumparat 4 salopete de pe ebay. Macar sa nu fie fiica-mea in aia goala. Mai fac o lista cu ce am primit si vedem ce iese. Nu ma puneti sa pun poze ca si daca imi explicati ca la tampiti n-o sa inteleg. Cat despre ecografii, aici chiar ma pricep ca am verisoara care lucreaza in cercetare si mi-a zis asa: singurul lucru demonstrat stiintific este ca bebe la doppler se intoarce in burtica, "in semn ca nu-i place". La ecografii nu e demonstrat ca ar face ceva rau, desi au tot incercat sa demonstreze asta. Maine merg si eu peste medicul meu. M-a programat la sfarsit de august, da' nu pot sta pana atunci, asa ca m-am inteles cu asistenta sa ma bage maine si sarcina mea e sa "inventez" un motiv. Asa ca maina ganditi-va si la mine va rog. Ori ma scoate cu picioare undeva, ori imi face ecograf. 22 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Lumi nu stiu de ce dar nu reusesc sa deschid linkurile alea, zice problem loading page sau bad request.

21 + , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput