Puiuti de Randunici 2008!! (294)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Pai normal ca renunta la Tour, ca nu mai cumpara nimeni Octavia 2, daca pe aceeasi motorizare da cu mii de euro mai putin. In plus,de cand au scos motorul de 90 de cai 1.9 TDI ( 1.9 era in doua variante, de 90 si de 110 cai ), Tour-ul a mers din ce in ce mai prost oricum.

Renault- ffff scumpe piesele si intretinerea ( revizii etc. ).

Lucrez in asigurari, am mare tangenta cu dealerii auto si cu service-urile, stiu despre ce vorbesc.....

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mimo, sanatate multa! Sa fie o banala viroza!

Cami, ne uitam si la Symbol, multumesc de idee!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Da? Sunt scumpi cei de la Renault? Si Citroenul cum e? Olgutza, raspunde-mi cand poti, nu imi iau masina maine...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Hello...sper ca Mufyy e mai bine,puii de Bubu la fel de bine,Mimo a scapat de atata wc,Teo e mai bine..si ceilalti sunteti bine...
intrebam si eu de cheloid dar vad ca nu a observat nimeni sau nu m-a bagat in seama sau poate nu stiti...
Vecinutza,un pup si revino repede pe aici...
Bey,si eu tare ma enervez cand incepeti sa criticati pe aici si spuneti la modul personal...si atunci bag capul ca ma enervez..
Insa,mie imi este f util forumul,am invatat si invat in continuare f multe...pentru Ariel..ca este atat de citita,dar uneori,cum am mai spus,se sare putin calul si fara sa se vrea se supara cu asprimea cuvantului..dar sa continuam cu experiente,sfaturi ca prind bine...in final,fiecare invata ce crede de cuviinta.
Azi am fost la control la pediatra ca nu o mai vazusem de luni de zile...ciudatzik asa cum o stiam,dar slava Domnului ca nu am avut probleme pana acum si n-a fost nevoie sa caut un pediatru "mai bun",desi are si ea partile ei bune..Si abia abia am reusit sa intram fiindca erau atatia copii....
So,Tea are 10,1 kg si 79 cm...la bubitele de pe gat cica sa dau cu mixtura mentolata..dar,i-am dat si nik...de la dalin cu oxid zinc au cam trecut...e nasol cu fontanela care e inca prea deschisa,asa ca ne-a trimis la un dr stiut de ea,la gomoiu...nici nu vreau sa ma gandesc cat va trebui sa asteptam pe acolo...treb sa ma inarmez cu rabdare sa mergem pe acolo..Am intrebat-o de sinupret (fiindca i-am dat cand i-a curs nasul)si mi-a spus ca se da in tuse.Ma lua de gat daca ii spuneam ca i-am dat,desi el e sirop secretolitic....In continuare 2 pic de vigantol pana in aprilie...Am intrebat-o ce sa cumpar sa am la mine in concediu in caz de tuse si mi-a zis:stodal sau eurespal...Dar care o fi mai eficient?Intreb cunoscatoarele...
Olgu,LA MULTI ANI Alexandrei cea cu buletin.
Blanka,Doamne ajuta sa fie bine Eric.
Gudinde,Doamne ajuta mamei!
Lunyyyyyy,cum e Muffy?


mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Fetelor, ca vorbirati de afine, eu am coacaze, cred ca au acelasi efect, ii plac tare mult Andreei, desi mie mi se par ingrozitor de acre, se duce si-si culege singurica din tufe. Insa siropul e muult mai buun.
Olgu, sa-ti traiasca nepotica si sa stapaneasca fericita buletinul!
Gudinde, tinem pumni, Doamne ajuta sa se termine cu bine! Mai ales ca-i sarbatoare mare azi!
Eu am de calcat niste rufisoare, dar nu prea-mi vine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata!
N-am apucat sa citesc din capitolul nou, am vazut doar complimentele la adresa falcutelor , multumesc mult!
Stefu e un miorlau, plange din orice , cred ca ii e somn...a papat dimineata o piersica si niste cheerios...ma duc sa vad daca vrea ciorbita si sa-l culc...
L-am adus si pe Vlad acasa si se chiraie astia doi de cand a venit, zici ca sunt soarecele cu pisica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Mateiul meu e la fel...eu sunt la fel...plang cu el in brate, nu baga nimic in gura, nu doarme,maraie, e apatic, nu prea se joaca, sta in brate, face febra, il doare gurita de numa...ma duc inapoi in butoiul meu
gudinde ptr mami tau, sanatate multa,tin pumnii!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Nico, eu am un Renault Clio de care sunt super multumita. Nu o recomand ca varianta de familie in schimb am prieteni f multumiti de Symbol sau de Megane care in prezent se pot lua undeva in jur de 15000. Piesele intradevar sunt destul de scumpe in mod normal, la dealerii Renault. Eu tocmai am facut revizia de 10000 km si la service-ul Dedeman de unde am luat masina imi cereau 10 mil pe revizie. Am ales sa o fac la un alt service autorizat, unde face sotul toate masinile de la firma, si m-a costat 3 mil , deci exista variante. Oricum eu una as lua in calcul o masina cu garantie cat mai mare, gen Toyota, Hyunday care am inteles ca au si super pret si sunt destul de fiabile, si au cica perioade de garantie de pana la 7 ani. Daca mai iei in calcul si faptul ca nu vei face reviziile in Romanica, unde preturile sunt mult, mult umflate, ci le vei face in Austria unde se practica preturi normale, s-ar putea sa vorbim de alte costuri de intretinere indiferent de cei vei alege. De Skoda nu stiu ce sa zic. Taica-miu si varul meu au Fabia si au avut numai probleme din prima luna.


Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Da Nico,e minunat! Mai,cu masina nu-s ce sa zic.Renault..Hmm..N-as sfatui pe nimeni sa-si cumpere.Eu am avut un Renault Megane si mi s-a parut incomod,in scurt timp au inceput sa se auda greierasii,nu mi-a placut deloc.Imi place Subaru Legacy,desi alta e febletea mea

Olgu nici eu nu ma jenez sa-i dau sa suga in public..Mai cu perdea nitel,ca am sanii mari,daca se poate,daca nu-nu,ii dau si gata.Mi se pare ceva natural si ma doare-n 14 de aia cu ochii beliti. Skubidooul tzatzos-abia astept sa-si serveasca laptele-impreuna

Tonic tu ce zici?!..gecko..e tot de-asta-tzatzatoare de scoala primara..
Ce independentza frate-ca noi suntem masochiste

Sanatate lui Teo si Mufului !

Stela si eu am o cicatrice uratica si proeminenta.Asa a fost si cea de la apendictomie,dar in timp-ani buni,s-a infrumusetatAsta ne e organismul,ce sa facem..Eu m-am dat si cu(,) Contractubex si cu alte minuni-degeaba!

Crisu si Oana,Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Am vazut si pozele cu Blankar si blondutul Eric din Italia, ce v-ati mai distrat! Si ce burtica faina ai! Sa-ti traiasca!
Nicoleta, subscriu la ce-a zis Olgu: Skoda Octavia 2, am carat cu ea bradul de Craciun, plasma, o bicicleta, mic mobilier, incape in ea ca intr-un tren, bine, nu toate o data. Super portbagaj, cand plecam in concediu nu-mi fac probleme de bagaje.
Naty, pentru fiecare cate ceva sau pentru toti acelasi lucru mai consistent!
Mimo, iesi afara din butoi si trage niste cartofi cu branza, salata de ceva, omleta etc.
Stela, , nu stiu ce sa-ti zic, pe pielea mea Stodalul a dat rezultate.
Stefu miorlaicios.

Acum mai am o dilema: Andreutza se culca seara pe la 10,30 si se trezeste in intervalul 8,45-9,15. Insa o ia somnicl iar pe la 11,30-12,00 cand doarme vreo ora jumate. Dupa care pana seara pe la 6-7 nu mai vrea sa doarma desi e miorlaita si somnoroasa si nu ma mai inteleg cu ea. Incerc sa n-o culc, uneori imi iese, alteori nu, dar tot la 10-10,30 adoarme. Nu stiu cum sa fac sa-i mut somnicul de 11,30-12,00 mai tarziu pe la 1-2 ca sa doarma si ea cat de cat dupa-amiaza.

Gata, sunt la zi, va doresc o zi frumoasa si fug la calcat rufe cat mai apuc pana se trezeste Andreutza.


Mergi la inceput