Puiuti de Randunici 2008!! (294)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Olgutza, nu mai spune de Skoda Octavia 2, ca asta avem acum si ma apuca plansul ca nu o vom mai avea (e masina de serviciu), numai ca varianta asta este destul de scumpa, peste 20.000. Bine, este si dotata... Zici tu ca gasim in 15.000 de euro? (Noi la mare am carat casa dupa noi, in portbagajul IMENS de 510 litri.)

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

A, uite ca mi-a raspuns Ariel, .
Olgu, eu te admir ca inca iti alaptezi puiul. Eu am intarcat-o la un anisor, pe de o parte fiindca am crezut ca-i de ajuns, pe de alta fiindca productia scazuse considerabil si nu se mai satura, incepuse oricum de la 10 luni sa bea suplimentar LP si apoi m-am gandit ca, daca o intarc mai tarziu imi va fi mai greu. Ce sa mai asa mi s-a parut cel mai comod pt. amandoua.
Nu e o justificare, e o relatare.

In alta ordine de idei, va mai sacai cu o intrebare:
In concediu vom trece si pe la niste cunostinte din Cluj, cu care nu suntem f apropiate, insa nu ne putem duce cu mana goala. Au si un baiat de 17 ani, rocker. Chiar nu stiu ce atentii as putea sa le duc. Ma ajutati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Cris-atentii celor mari sau baiatului rocker? Ca in cazul al doilea nu ma pricep
Nico, ia si uita-te aici http://www.opelgtt.ro/n/opel_astra.html, de pret nu ma intreba ca noi am luat-o acum doi ani (si atunci la o super-promotie, dar pe de alta parte acum preturile oricum au scazut); variaza, stii si tu, mult in functie de dotarile dorite, acolo pe site gasesti tot ce vrei. Eu doar ti-am spus ca e chiar o masina f buna de familie, din categoria sub 15000.
Asa...chit ca o sa dati cu pietre sigur...sincer si Logan-ul pe care l-a avut randunoiul anterior era o masina fff buna, de incapatoare nu mai e cazul sa zic. Insa consumul (benzina!) era criminal, de-aia a si schimbat-o. La asta uita cand trebuie sa alimenteze, in conditiile in care e genul de sofer sportivo-zmucit (accelerare-frana, accelerare-frana, etc)

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Nico, intra pe site la ei si fa-ti o calculatie. Eu nu am 2, am Tour 1.9 TDI , am ESP pe ea si tot felul de alte minuni ( nu am clima, am AC ), si am luat-o acum trei ani cu 15,000. Presupun ca poti scoate un 2 pe benzina, cu un motoras ok la 15,000. Intra la ei si verifica!!!!

Ma tineti de vorba !

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Si eu sunt sigura ca gasesti o Octavia sub 15000.
A, iar la Opel, un alt argument important care a contat pt al meu cand a ales-o e ca, cica, in Romania piesele de schimb la Opel ar fi ff ieftine comparativ cu alte maric, ori vine un moment cand asta poate conta...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Olgutza, am aflat din surse destul de autorizate ca Octaviile astea Tour de acuma (care se vand acuma) nu sunt chiar ok... se lichideaza stocul... Credeam ca zici de Skoda 2 de care eu sunt pur si simplu fascinata... e superba!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Multumesc de idei. Sambata imi zice sotul ca vom merge la un test drive la Renault, apoi mergem o fuga si pe la Skoda... noi ne uitam la un Picasso, dar cica e intretinerea scuuumpa! Trecem sper si pe la Opel, desi sotul meu nu e fan. Sper sa luam cea mai buna varianta posibila la banii astia!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:



Ce barbatel s-a facut Stefu de cand nu l-am mai vazut! L-ati si tunsulit!
Gecko, parca te si copleseste atata atentie in maternitate! Se straduiesc acum si la noi in clinicile private sa faca ceva de genul asta... Dar e cale lunga...
Adriutza, imi pare tare rau ca treceti prin asa clipe grele! Nu stiu ce sa zic, ceva chestii reci pe gingiutze si geluri speciale aplicate, nu stiu ce sa-ti spun! sa scapati repede si cu bine din asta!
Ariel, poate deja ai aflat cum i-a iesit analiza tatalui tau, Tin pumnii sa fie bine!
Ramo, super faine pozicile de la mare, v-a priit, abia astept sa plecam si noi!
Blankar, sa-ti traiasca nepotica! Iar aveti de tras cu infectii?
Olgu, ca bine ai zis ca nu-ti mai apartii odata ce a i devenit mamica. Si eu am momente cand imi doresc sa lenevesc cu o revista-n brate sau sa dau o raita prin magazine si sa bananai singura pe-acolo. Dar, deh, tot ce faci pentru tine faci pe fuga, insa si cand puiul mic te strange in brate, te pupa apasat pe obraz, umar, mana, ce prinde si zice "ubecu" te topesti toata! Asa face Andreutza mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Teo a racit si are febra. La fel ca ea inca vreo 10 copii
Zac aici pe fundul butoiului, mai ales ca Mimu a plecat si nu mi-a lasat niciun ban si n-avem nimic de mancare


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Nico, prietena mea si-a luat recent Renault Symbol, la vreo 10000euro si e fff misto. Are portbagaj maaare (in jur de 500) si consum ff mic.
Zoze si eu

_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim (A. Einstein)

Mergi la inceput