Strumfi de 2 ani! La multi ani! iul-aug 2007 (151)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ola mamici!
mamica de alex bine ai revenit,ma bucur tare ca esti din nou cu noi.
dana si eu as fi procedat la fel daca vedeam ce ai vazut tu la cresa...noi de la anul,am bona extraordinara la care nu as renunta cred ca o voi tine si cand merge eli la gradia asa sa o ea ia de la gradi,sa-i dea sa pape,etc...
nikole felicitari!
gabi daca ma mai plang ca mi-e greu cu eli te rog sa-mi dai doua palme chiar si virtual,le merit.imi inchipui cum incerci sa te imparti in trei,dar si ce frumos e sa auzi pe trei voci "te iubesc mami" asa-i?la faza cu pastilele am inghetat,mie mi-e frica de mor de asta eu am luat spalaturi la 3-4 ani m-au gasit cum stateam jos si bagam in gura pastile pe culori"ata e iosie,ata e gabena....".uitase mama neinchisa noptiera cu pastile
jadi am vazut si io ca esti grabita raaau
cafera nu te da disparuta cu pozele
noi cochetam cu tara lui mos craciun,dar cu siguranta incercam si disney,poate la anul...si amintirile cred ca raman de la varste fff mici,elisa povesteste mereu de ziua eu,de tortul cu leul si girafa,de muzica de tot...

elisa nu are treaba cu greutatea ci cu marimea..."mami te iog sa faci un baion maie si unu mic-mic"(m-a tampit cu baloanele de sapun)
si acum are un fel de a ne admonesta de ne topeste:tine degetul mare si aratatorul cam la 90 de grade si zice "nu mai fa asa tati,da?"
ii zic "elisa sa sti ca sunt tare suparata,nu ai mancat nimic..."
"mami nu te supaia,nu-i fumooos"si arata cu degetul.trebuie sa reusesc cumva sa-i fac poze facand asa,e totala!


alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007)
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca din viata mea&page=1" target="_blank">elisa cu ratusca....(ali1)




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Oanamada, azi am fost eu plecata toata ziua. Si maica-mea la fel zice cand ma tund, ca nici nu se vede, chiar daca tai 30-40 cm .
Dana, urata experienta cu gradinita, imi pare rau.
Nikole, felicitari!
Lia si Una sunt bine, una mai dulce ca alta .

Eu am prima amintire de la cutremurul din '77, aveam aproape 1 an si jumatate. Saby inca ne povesteste despre revelion si artificii, avea cam tot atat si ea.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna, fete frumoase!


Gabiarama, brrrrrrrrrr, sa nu mai aveti astfel de experiente. Ma refer la pastile, ca despre celelalte nazbatii... ele fac sarea si piperul. Iti tin pumnii cand incepi scoala pentru ca presupuni ca te paste o nostalgie si evident ai emotii De ce zici ca nu prea vei avea suportul familiei? Familionul ar fi dorit sa ramai in continuare cu baietii acasa? V-a fericit Dumnezeu cu asa familie

Alina, nu vrei sa-ti trimit poze pe mess? Stabilim o intalnire virtuala si iti trimit multeeeeeeeeeeeeeee. O sa pun si pe forum, dar inca nu le-am incarcat si parca nici rabdare nu am sa selectez.

Nu stiu daca Ilinca a fost prea mica pentru asa o experienta, dar va spun ca a fost incantata si fericita cum nu am vazut-o niciodata si acum nu trece zi sa nu povesteasca despre ce a vazut si unde a fost. Cand vede un anumit personaj, il recunoasre si iti spune: " Ezi, uni (winnie pooh) eia acoio, a dinei, a pais", Aaaaaa, cand vede un avion intreaba: "Sisi, ezi aionu? Megem a dinei?"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Cafera uite eu vreau sa-mi trimiti pe messoanavpopa@yahoo.com

Vivela,imi pare rau ca treceti si voi prin atatea,ma cam inspaimanta temperatura pe care o face David,la mine a facut Aaron o data 39 cu 6 parca...si deja eram la spital...A-i mers la un orl-ist pediatru ,poate are polipi,respira pe nas si face des viroze.Sa stii ca la Aaron nici nu am stiut ca are polipi,el respira usor,fara zgomot,diferit de Iosua.

Sunma bucur ca Denis e mai bine.Speram sa ne intalnim sambata ,am fi venit spre Bicaz,dar vremea nu tine cu noi.Si tare as mai fi vrut sa plecam de acasa.

De dimineata am fost sa facem copiilor analize premergatoare operatiilor,si au fost amandoi viteji.

Haideti la scris,va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna fetel
am citit doar ultimele pagini si astea pe sarite
sunt la o prietena si scriu'
mi/a murit hardul si n/am calculato de duminica,spe sa/l am lunea care vine
mi/e dor sa va citesc daredcuperez
sunt zdruncinata..mi/a plecat sotuyl,am facut indigestie si eu si fii/miu..ca mai,bucuri
pup oanamada,cafera
ne vedem sapamana viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

la multi ani
Daria & Tiberiu - thea_m
Mara Ioana - before -after
Ilinca - ily7
Amelia - elizas
Emily - madabout2003
Iris Maria - i_ulia


maaaadaaa ce mai faceti?sa-ti traiasca minunea,hai mai intra sa mai stim ceva de voi,si vreau poze cu emily!!!!si nu numai
oaaana tinem pumnii sa se termine cu bine
cafera nu prea am timp de mess.acum am primit cele doua volume din "biblia" noastra a radiologilor si mai am un pic si dorm cu ele sub cap.elisa azi v-a studia esofagul....
cristina26 raspunde la telefooooonnnn!saru-mana pentru tot,le-am primit si sunt intr-o stare excelenta,am facut fff buna alegerea...
si eli are febra asa din senin de ieri...asa ca am amanat "fuflatul" in tortul meu pe saptamana viitoare....

alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007)
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca din viata mea&page=1" target="_blank">elisa cu ratusca....(ali1)




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

hellou......sunt in drum spre bucuresti si am zis sa trec sa va salut....Andrei a ramas la dorna.....cu ambele bunici.
ce s-a mai intamplat de cand am "plecat"??????? ma updateaza cineva? am citit ca nikole e gravi.....altceva? sper sa sunteti toate in forma maxima.

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Emily!

Fii-mea a fost tare dulcica azi, mi-a zis "Te rog frumos mami da lu' Saby inghetata ca te iubeste Saby mult mult si Saby e cuminte si frumoasa si iubita" .

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Helou pipal!

Noi am venit din vancata de cateva zile si eu nu ma mai opresc din spalat, calcat si altele. N-as fi intrat nici azi ca sincer n-am timp nici sa respir insa nu m-am putut abtine.

N-am citit nimic din urma am vazut doar ca e ziua lui Emily, la multi ani rpinteso, sa fii fericita si iubita mereu la fel ca acum.

In vacanta a fost superb, am fost si cu niste prieteni (ei au venit mai tarziu) englezi care au fetia mai mare cu trei sapt decat Adelise si a fost superb. Ne-am distrat si a fost mult mai lejer fiind si ei acolo pentru ca Adelise si Seren se jucau cu orele si noi puteam sa ne bem cafeaua linistiti. O sa pun si poze zilele astea. Pe Cosmin l-am sarbatorit acolo si a fost super.

Eu posibil sa incep serviciul full time si alerg dupa gradinite, de facut fac ele multe si sunt la standarde mari insa la bani te usuca, luni merg sa vizitez una peste strada de mine (efectiv un minut de mers) la 46 lire pe zi. Super nu?

Am fugit acum La multi ani strumfilor care s-au sarbatorit si sper ca sunteti toti bine, n-am citit nimic din urma.

Puuuup

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

La multi ani, emily de madabout! Si tuturor strumfilor dulci ale caror zile de nastere au fost si nu am intrat eu!

Pup toata lumea!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput