Burtici fericite de septembrie-octombrie (132)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Diamar La multi ani cu intarziere!! Iti doresc multå sånåtate tie si intregii familii..

Techila multumim pt vestile de la Mimika

Monikus ai grija la cårat..Nu e bine deloc..Eu nu am mai cårat de la 6 luni pt ca aveam dureri mai mereu cand cåram..

Camy_pus bebitza va fi bine..Si nu te mai gandi la prematuri si altele..Gandeste-te ce copil frumos si sånåtos va fi..


Raluk un så iti treaca supårarea..Nu ma pricem ce si cum e treaba in Romania ..Sper så se rezolve si så primesti banutii..

Devylla cata bucurie se simte din mesajul tau....Må bucur mult ca Lisa papa bien acum..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 36+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

dragelor va si sa aveti o noapte usoara cu vise frumoase ... merg si eu la ca vad ca tot tropaie husbandu pe langa mine ca nu ma culc



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac
ralucapaun sa stii ca eu nu am mancat niciodata gulas , dar fac un paprikas buuuun de cate nu am mai facut de mult timp ca e prea gretos. Faza e ca ungorii astia au niste mancaruri fereasca sfantu ce bune sunt ... asa ca mai bine lasa ca nu sunt chiar indicate acum



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


Nu pot sa cred ca n-ai mancat! Mie imi place de mor! De fapt tot ce am mancat pe acolo mi-a placut. Cand ai chef scrie-mi reteta aia!

Acum chiar ma culc!

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Fetelor eu sunt aici lipita de calculator ca scaietele de parul catelului lui Alex25 DAR sunt si cu Adi pe mess si ma impart si eu cum pot....
Trebuie sa-i spun ce am mancat, ce am facut ...daca am mai plans....cate proteine am mancat.....avem subiecte grele ...cum s-au dus dracului toti banii....si dinastea de zi cu zi

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

gata, am recuperat

sper sa nu uit cevroiam sa zic:

Tequila - eu galma nu am si ma strang si pe mine chiloteii cateodata (ii mai port inca si in casa ); cat despre mersul la spital sa stii ca am ajuns si eu la euroclinic la urgenta dupa operatia pe col si dr de garda m-a consulat si pe urma a decis sa o sune pe Emel si a venit Emel saraca si m-a pus pe picioare.
apropo de fundulet iesit prin burta si senzatia similara de contractie o am si eu dar m-am linistit, ca si tine, cand am vazut ca ma doare burtica atunci cand iese un fundulet ca o nava spatiala prin burta
eu burta pietroi nu am avut decat pentru maxim 15 minute - o juma de ora dar nu una-ntruna, mi se intarea, ma lasa...si eram pe drumul bucuresti buzau asa ca am pus-o pe seama oboselii, drumului etc; in mod normal nu as lua nimic dar parca la tine dureaza de prea mult timp - nu ai vb cu Emel depre asta?

Adela2006 - acum am vazut ca tensiunea ta e 14 cu 10 - si, desi ti-am zis ce mi-a recomandat cardiologul sa stii ca dr ginecolog m-a gasit cu tensiunea 15.5 cu 10 ultima oara cand am fost la bucuresti (caldura si stresul drumului) si mi-a zis ca si daca e 14 cu 9 ma interneaza si n-a vrut sa-mi dea drumul cu toate insistentele mele (incercam sa-i explic ca o sa scada daca stau un pic linistita si la racoare) pana nu a testat ce-i spuneam (m-a lasat 10 minute intr-un cabinet si a venit iar si mi-a luat tensiunea si scazuse usor ..la 14 cu 9 - in concluzie, pt ca m-am lungit, nu neglija problema si vezi ce faci maine;

Monica - apropo de aparatele de luat tensiunea tip bratara si eu am auzit atatea rele despre ele si saptamana trecuta m-am hotarat si l-am luat la mine la dr de familie si l-am testat si s-a socat dr mea ... nici o diferenta intre tensiunea luata de ea clasic si tensiunea luata de mine cu aparatul; eu am marca braun si are deja vre-o 4 ani cred;

trimit si revin

daci

33+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iulika si Manga ce bine ca ati aparut

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:


MONICA EU sunt zilnic aici,va citesc dar nestiind atatea lucruri ca voi imi e asa sa ma bag in discutii
Mie tare drag sa va citesc si mor daca trece o zi fara sa intru la fetele mele pe forum
Sunt happy ca azi mi-a adus caruciorul,care e super dar trebuie spalat
BEBELOIU meu nu mai e bebelic ca ma bate asa de tare dar cum a zis si LUTO desi ma doare imi face placere
Le felicit pe toate fetele care au venit cu vesti bune de la eco si ma minunez ce ursulica are selen in burtica
Bebicu meu avea la 28s 1 zi doar 1,100g dar sper sa fie bine si daca am noroc ajung si eu maine la eco ca doctoru meu m-a chemat abia peste 2 sapt
Am arsuri de mor dar le mai tin in frau cu rennie desi evit sa iau in fiecare zi,mie din ce in ce mai greu sa ma misc si simt cum mi se incordeaza burta cand ma misc si mie frica sa nu il deranjez pe bebe.Am zile cand cred ca-mi apasa pe vreun nerv ceva la sold caci am dureri sau mancarimi la parti ale picioarelor care nu le mai am si e groaznic,sa nu ma credeti nebuna sunt simptomele acelea fantoma

Aaa si tocmai am intrat si noi in 32 de saptamani
Va dulcic

31+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Eu am papat o inghetata d'aia NEstea (suc inghetzat) si m-a ingretzosat CUm e posibil? Nu mi-a priit deloc.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 33+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

madalina ce figura esti.....tu vezi mai moni....cum stau ele in spatele perdelei si cum zici ceva cum hop si ele
ar trebui sa mai pomenim fetele...ca sa mai apara :)


Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monika adica cum ceai inghetat ? asa ca gheata ?

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput