Burtici fericite de septembrie-octombrie(131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Diamar Sanatate , fericire si o nastere cat mai usoara cu un bebel megasanatos

Devylla, tot m-am tinut sa iti spun ca am bucura foarte tare vestile bune despre Lisa sa va ajute DUmnezeu sa o luati cat mai repede acasa.

Techila, multumim de vestile faine despre mimikosii mici . Abia astept sa le fad falcile sa le rontzai putin . Mie mi-a fost putin jena sa o sun dar cred ca imi voi lua inima in dinti

Am mai vrut sa spun ceva...

DAna, camasile de la Vienetta eu am gasit in COra si Carrefour dar si la tarabe la mine in piata unde sunt muuuuult mai ieftine decat in sus-numitele magazine.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 33+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Selenico in primul rand te felicit pentru asa ursulica dolofana si in al doilea rand spune-mi si mie cum va spus ca trebuie sa respirati si cum este incorect ?
Ca nici asta nu stiu....cu cat se apropie mai mult momentul realizez ca de fapt nu stiu nimic....dar nu-i bai ..sa vina clipa ca m-oi descurca si eu cumva cumva sa nasc un copilas

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Lucia, sa sti ca pe moment atunci, in travaliu o sa respiri cum o sa-ti vina si cum o sa te simti tu bine, iar la nastere, cand impingi o sa si uiti sa mai respiri la un moment dat
Acum serios vorbind, sa sti ca o sa iti spuna moasele ce si cum atunci. Mie de ex imi pusesera masca de oxigen dar pe cuvant ca mai rau simteam ca ma sufoc cu ea si o dadeam mereu jos. Parca intra prea mult aer deodata, ca atunci cand intra prea multa apa si te ineci... si moasele mi-au spus cum sa tin capul si cum sa respir si cand sa imping pe contractie ca sa iasa bebe. Ca sincer degeaba sti de acum ca atunci tot o sa te buimacesti de n-o sa mai sti de tine



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 33+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Selenico in primul rand te felicit pentru asa ursulica dolofana si in al doilea rand spune-mi si mie cum va spus ca trebuie sa respirati si cum este incorect ?
Ca nici asta nu stiu....cu cat se apropie mai mult momentul realizez ca de fapt nu stiu nimic....dar nu-i bai ..sa vina clipa ca m-oi descurca si eu cumva cumva sa nasc un copilas

Cea mai fericita 34 + cu


Luto esti mortala! Nu iti mai face atatea griji, atunci cand vine momentul trebuie sa-ti asculti instinctul si totul o sa vina de la sine si o sa fie bine, o sa vezi!


_
31+ cu dragostea noastra Victor

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Mihaela,multumim pt capitol
In dimineata asta a fost cam pustiu pe aici....

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 35+, cu -Razvan


_

AMR - 3 saptamani!!!




am revenit de afara
intr-adevar e o caldura de mori, dar eu trec doar strada si sunt pe terasa . am baut o apa rece si am venit acasa unde mi-am dat drumul la AC.
mi-am luat si analizele de urina de la spital, pe care le-am repetat ca parea ca am o infectie si au iesit sterile.



anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Felicitari Anco pentru vestile bune, sa o tii tot asa de acum incolo!
Imi amintesc cu foarte mare drag de Alba, salut parcul din Cetate, tare frumosi ani de studentie am petrecut la voi acolo!

_
31+ cu dragostea noastra Victor

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Ca sincer degeaba sti de acum ca atunci tot o sa te buimacesti de n-o sa mai sti de tine


multumesc si tie Monica si celorlalte fete ..eu oricum sunt buimacita ..dar ma tratez

Vroiam sa va mai spun ca de cateva zile parca ma simt mai apropiata de Bebitza, eu nu am putut vorbi cu el, a ascultat si el ce muzica imi place mie si l-am mangaiat seara cand ma intindeam in pat.....insa de cateva zile parca nu mi-as mai lua mana de pe burtica si-l simt si pe el asa puternic si vanjos ....parca putem comunica cumva....
Il simt ca pe un prieten, ca pe cineva care e in permanenta cu mine si nu ma lasa singurica ...nici zi nici noapte.
E un sentiment minunat pe care uite cat de tarziu il simt.....

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Manga e totul sub control sau ti-a luat nebuna cablul de la internet ?

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

kawaichan, sa nici nu va ganditi ca nu va vom trimite mesaje. Eu m-am atasat atat de tare de voi ca nu va imaginati, chiar daca nu scriu. Va citesc minut cu minut, numai ca sunteti atat de bine inghegate ca nu maregasesc, dar m-am atasat de voi si va voi anunta si intreba ori de cate ori va fi nevoie 22 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Helllo fetele ce mult scrieti trebuie sa citesc in urma, am vazut ca nu e voie in apa, de ce?
Si cum e cu impinsul ca eu faceam ca la abdomene nu stiu daca era OK, poate fetele care merg la cursuri stiti.

Adrianasi Andreas(28.07.2006)
baby Iannis

Mergi la inceput