Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (165)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ClaudiaH

anca81, nu am sugerat ca tu o fortezi pe Carla sa mearga, spuneam doar ca nu e bine sa facem asta caci stiu parinti care se stresseaza mult pe tema "cand merge copilul in picioare" si chiar fac tot posibilul sa-si determine odraslele sa mearga. De obicei copiii care merg in 4 labe merg mai tarziu in picioare pentru ca se desprind mai greu de comoditatea deplasarii de-a busilea. Medicul nostru pediatru e de parere ca e important ca un copil sa se deplaseze, indiferent cum, asta il ajuta sa descopere lumea si sa se dezvolte intelectual caci oricum mai dureaza mult pana cand sa se deplaseze eficient si ca de obicei pana pe la 2 ani si copilul care a mers in picioare la 10 luni si cel care a mers la 15 luni vor avea cam aceleasi performante fizice.

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008






Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

lumi, ce ma bucur ca scrii! pup you back si pe huni, bineinteles!
babymom, asta da, surpriza. ma bucur ca sinteti bine si ca ai intrat putin. (si eu sint de parere ca soata e ffff importanta si tb tratata ca atare.)
claudia, merci pt sfaturi ref antemergator. Din pacate, noi stam intr-un apt deocamdata, asa ca nu putem sa luam un antemergator asa mare. Deci, ne orientam catre cel pe care l-am ochit deja, sper sa fie bun!
Am vazut si eu pozele, doamne ce mare e Lucia, parca ieri intra sotul timid pe forum sa ne anunte marea veste. cu intirziere, La multi ani pt printesa.
Voi i-ati taiat motul Luciei? Nu i-ati rupt si turta sau pe la voi nu se face asa ceva? (bag seama ca Luciei ii place berea... )

am si eu o intrebare, cam timpita cred, dar nu gasesc raspunsul pe google. Ce e grisul? E cumva faina grunjoasa de griu sau e o combinatie cu altceva? Eu am luat de aici o combinatie de 95% faina de griu si 5% topioca (se numeste floraline), ma gindesc ca se apropie de gris. In traducere, grisul e semoule, dar la cite semoule au francezii... nu ma descurc.

l.e. am uitat ca am un DEX. plus ca mai e si unul online...
GRI#536; n. Produs alimentar ob#539;inut din boabe de grâu (sau alte cereale), m#259;cinat în form#259; de granule mici. /<germ. Gries


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Piolica ceea ce stiu eu(sper sa nu gresesc),grisul este facut din grau(asa cum zici si u)dar nu stiu daca e combinat si cu alceva,chiar m-am uitat pe prospect acuma si nu scrie nimic alceva decat,,gris din grau,,daca cineva stie mai multe sa ne zica.Cred ca e bun si ce ai gasit tu acolo.

povestea noastra Poze.Luca la plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

kristin,am vazut si eu pozele,super!Vreau si eu!
Referitor la mers,Alex a reusit fara ajutor la 1 an si doua luni si tot cam in perioada aia a mers si 4x4.Ioana deocamdata ii calca pe urme,ramane de vazut daca va merge mai repede.
Ratonelu,chiar acum am vazut ca a spart gingia jos,am pipait si se simte un coltisor,asa ca de acum putem spune ca suntem si noi dintzosi.Ia vezi,poate i-a aparut si lui Sashsa.Cand am citit ca v-au furat noaptea...Mai poti?Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Lumi, citesc, citesc.Nu prea mai scriu decat daca am ceva de spus, dar de citit citesc.(Inca) mi se mai pare foarte util forumul.
Role...hm.Cochetam si eu acum vreo 4 ani cu ideea pe care am abandonat-o subit.Nu de alta dar nu puteam sa imi tin absolut deloc echilibrul si cum sunt si ditamai omul chiar ca parea sport extrem.
Ma bucur ca sunteti cat se poate de bine in conditiile date

Piolica, un antemergator are si David.Nu stiu daca asa sunt toate, dar mie mi se pare ca al lui aluneca prea mult in fata cand il impinge el si ca atare el ramane cu 3-4 pasi in urma si isi restabileste mai greu echilibrul.Dar mi se pare util.Adica macar deocamdata decat sa il tin pe el de manute tin jucaria sa nu o ia prea repede din loc si asa face si el pasi mai independent de noi.Oricum ii place.Al nostru arata asa.

Si David a scrasnit din dinti vreo 3-4 saptamani dupa ce au dat primii dinti.Apoi a incetat asa cum a inceput, deci nu a fost o chestie de durata.




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

valy, merci frumos pt raspuns. Deja sint cu laptele la fiert sa fac gris cu lapte.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lumi nausica se referea la blocatul rotilor din fata...sa nu se mai miste stanga-dreapta Nu cred ca poti merge daca le blokezi de tot pe cele din spate As vrea sa te fi vazut cum incerci s impingi la el blokat ( daca asta ai inteles, ca daca ai inteles bine de la inceput, imi retrag zambetele stupide de pe fata si imi cer scuze )

nocom felicitari de dintzoc !!!!!!!!!!!!!!!!

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

rox, asa ti-as face si eu, precum david.sa te vad pe sub pat.
si nu te mai da mare...ca sa anunt politia, stim cine a furat noaptea, nu crezi ca stim amandoua?!



esti mortala

Kllemi si David scrasneste ingrozitor din dinti...mi se face pielea de gaina cand il aud Pe el il amuza teribil

Claudia ce printesa cocheta ai e o scumpa cum se arunca in bratele voastre

Acum cu pastilutele pentru fetele care mi-au spus ca vor. Am gasit cea mai buna solutie. O sa ne cumpere Simona din America direct din farmacie si le aduce ea la sfarsitul lunii cand se intoarce. Deci pe 27 fac livrare de pastilute . In loc sa dam in jur de 12-13 euro pe cutie + transport de persoana, o sa dam in jur de 7 euro. Eu gasisem pe un site o oferta , de aceea erau asa ieftine. Acum sa vedem cu cat le va cumpara Simo. Sper sa fiti si voi multumite
Daca luam de pe site dura pana la 14 zile lucratoare, ceea ce tot 3 saptamani inseamna. Deci ca timp suntem la fel
De platit am platit eu toata suma ( atat cat am crezut ca poate sa fie in farmacie si ne reglam cand vine Simo cu bonuletul.

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri


Piolica, un antemergator are si David.Nu stiu daca asa sunt toate, dar mie mi se pare ca al lui aluneca prea mult in fata cand il impinge el si ca atare el ramane cu 3-4 pasi in urma si isi restabileste mai greu echilibrul.Dar mi se pare util.Adica macar deocamdata decat sa il tin pe el de manute tin jucaria sa nu o ia prea repede din loc si asa face si el pasi mai independent de noi.Oricum ii place.Al nostru arata asa.


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Ce surpriza placuta! Ma bucur mult ca esti aici si forumul inca iti este util. Sa stii ca nici nu m-am uitat prea tare la antemergator, privirea mi-a fost acaparata de David. E tare, tare dragut! Ce cap frumos, perfect rotund are! Poate mai pui niste poze cu el! E asa de simpatic!
Merci pt raspuns!

L.E. acum am vazut ca sint multe pozeeeeeeeeeeeeeee acolo! Ma bag la vizionat!

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

babytzule, sa mor ca nu asa pricepusem :):) merci! oricum nu cred ca merge, dar vom vedea.
si lasa si zambetele stupide sau nu, ca-mi plac!

oana, ce ma bucur ca ai scris si mai ales ca ne-ai aratat antemergatorul! imi place! dar cel mai mult ma bucur ca l-am revazut pe David, poze si filmulete, o delectare!!! a crescut frumos, mai ales de cand nu l-am vazut, e baiat mare. si bag seama ca vrea si el pe forum, l-am vazut eu la laptop! multi pentru voi!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Oana, m-am delectat cu pozele voastre. E foarte vioi David. Si e atit de dulceeeee! Bag seama ca si lui ii plac tare mult papucii si laptopul, se baga la o forumeala, cumva? Pot sa te intreb ceva? De unde ai luat tu mingiutele alea din tarc? Cum se numesc, ca sa le caut si eu pe amazon daca tot sint pusa pe comenzi.


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput