Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (165)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Multumim frumos de complimente.

Piolica,David are capul putin mai lunguiet inspre spate tocmai datorita pozitiei lui in burtica - el s-a nascut in pozitie pelviana.
Legat de bile- sunt combinate.Unele sunt de la Mothercare si altele din Auchan.Cand am luat primele 100 de bile nu m-am gandit ca o sa fie asa rarite (tarcul are 1*1m) si am profitat de promotiile Auchan sa completez si sa ii fac stoc de 300 de bile.
Acum nu stiu ce ai tu pe acolo....poate Mothercare?

LE:www.elc.co.uk/toy/multicoloured-silver-playballs/" target="_blank">Astea sunt bilele de la Mothercare facute de ELC.Celelalte nu mai stiu firma...cred ca era ceva mai no name, ca pe bile efectiv nu scrie nimic...




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Salutare,

tzitziri, luminitza, andy.p, ratonelu

babytzule Acum cand m-am hotarat si eu ca vreau pastilutele acelea am vazut mesajul tau ca deja ai platit, deci nici o sansa sa mai iau si eu, ha?



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

slabesc cu superdieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Mie mi se pare capsorul lui David foarte rotund si frumos! Pe bune! Elsa are capul putin tesit la spate, dar stiu ca seamana cu mine...

Merci pt raspuns, pai o sa ma duc la Auchan sa vad ce au pe acolo. Si ma uit si pe amazon. Cum se numesc astea in engleza pe mothercare? Banuiesc ca e ceva cu balls, dar mai cum? Cit sa am idee ce sa caut pe amazon. pup




Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Piolica, vezi ca am editat mesajul de mai sus.Sunt produse de ELC si sunt astea de www.elc.co.uk/toy/multicoloured-silver-playballs/" target="_blank"> aici .
Cele din Auchan la noi sunt 40 de RON 100 de bile.Sunt promotii acum , aviz amatoarelor




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nocom daca ar intra Khristin sa ne spuna cu cat a vazut ea pastilutele acolo, as putea sa iti spun daca ii ajung banii Simonei. Daca nu intra, o sa o rog pe Simo sa mai ia ea o cutie

Piolica si noi iubim mingiuutele alea Toata ziua le fugareste prin casa si prin parc

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Cele din Auchan la noi sunt 40 de RON 100 de bile.Sunt promotii acum , aviz amatoarelor



Le-am vazut sambata si la Cora cu 35 ron



Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Babytza,si cand ma gandesc ca m-am dus din dna Ghica pana la Auchan Titan DOAR pentru bilele alea.Imi pare rau ca nu am probat si Cora, dar daca nu aveam informatia...
Oricum fata de Mothercare unde am dat la reduceri 89 de RON pe ele....




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

aha, playballs... gata, am inregistrat. ma uit si eu aici sa vad cit costa in Euroi!

multam mult! va pupacesc.

(Elsa a adorat grisul! mare satisfactie, la cit mi-a trebuit sa aflu ce e ala gris)


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Anca, Piolica, Ratonelu, Laura, Babytza, Julax, Bitza, multumim de aprecieri . Parcul desi mare e safe, fiind patrulat permanent de angajatii lor in caz ca ar fi incidente sa poata interveni. Dar cum animalele sint hranite, leii si gheparzii zaceau pur si simplu la soare nefiind interesati de vizitatori, iar celelalte animale erau destul de pasnice.

Anamona, La Multi Ani pt. Sabina .


Piolica, grisul e semolina la noi si semoule la voi. Walker avem si noi, dar cine-l foloseste ??? Noroc ca se si preseaza si se face jucarie, ca sa-l folosim macar asa. Sint multe de facut pe aici in special ‘family attractions’, dar mie imi place Franta pt. lucrurile mai ‘culturale’ pe care le poti vedea.


Anca, a propos de aruncat suzeta, asa am dezvatat-o pe fiimea de ea. O tot arunca din pat si intr-o buna zi nu am mai gasit-o….deloc


Babytza, uite un site cu ele: http://www.hylands.com/products/teething.php Desi nu stiu exact cred ca sint pana in 10 $CAD.


Ca tot veni vorba de mers domnisoara mea a mers la un an si 2 luni, si doctorita imi spunea ca bebeii merg in picioare intre 12-15 luni in mod normal, ceilalti fiind clar exceptii. Asadar eu nu m-am stresat nici prima oara, acum clar nu mai am sanse ca nu am copii early walkers . Dar in schimb Chris e vorbaret tare spune good si haida mai nou , deci as putea spune ca e bilingv, nu?

Cristina


Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Khristin multumesc mult pentru info In cazul asta , Nocom, ii ajung banii Simonei

Lasa Oana, ca si eu tot la reducere le-am luat cu 75 Dar ma bucuram ca la chicco erau 150 ,deci am facut o afacere
Pup si eu puiul frumos

piolica sa ii fie de bine

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput