Burtici fericite de septembrie-octombrie (130)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

yeee, fetelor mi-am facut si eu pedichiura si nici nu mi-a luat atat de mult timp ...am devenit din ce in ce mai experta in contorsionari

in rest ... parca am arsuri orice as manca si apropo de kilograme ... sa zic ca am mai crescut cu 500 g, deci 11 kg cu aproximatie de la inceput - total 84 kg.

pe bebe nu-l vad decat miercurea viitoare , sper ca el sa fi luat in greutate normal si sa fi slabit eu , de vre-o 3 saptamani sunt la greutatea asta

Kawaichan - io zic sa pui lista cu intrebarile si raspunsurile aicisilea direct; chiar daca e ditamai cearsaful;

... ma duc prin bucatarie, am pus o supa la foc

ce-o fi cu linistea asta, unde sunteti?




daci




33+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Neata!
N-am reusit sa citesc nimic, de la nasterea dovleceilor Matei si Luca. Please vreau si eu eu parolele (care si cum sunt, ca nu mai stiu) sa vad copii, etc...
Azi am fost la dr, la morfologie, avem intre 1740g si 1970g (la 31 saptamani si 6 zile); daca o sa creasca in acelasi ritm, nu va depasi 3300g, la nastere (mai micut nitel decat frate-su). Col lung, totul ok. E cu capul jos, insa atata vreme cat inca nu stiu cum voi naste, nu ma incalzeste foarte tare. In rest, ok. Ca tot veni vorba de kg, eu am luat 11 pana acum (la sarcina trecuta am luat 10 de toate). Mi-a fost nitel rau la eco, m-a luat cu ameteala... mi-am revenit repejor... si caldura si bb care apasa pe tpate cele...

Saptamana asta vreau sa ma apuc sa spal hainutele lu' bebe mic si sa le pun in dulap; vreau sa-mi modific camasile de noapte, ca-s de babaciune si sa le fac cumva mai de domnisoara ; vreau sa ma apuc si de bagaj, sa fie facut; as mai vrea sa-i fac lu' bebe mic o lenjerie, doua... Le iau incet, incet...

Pupici la burtici.

Loredana 31+ Eric-Mihai Roni-Cristian08.02.2007

atelierul meu
www.flickr.com/photos/9549359@N04/sets/72157600613153381/" target="_blank">lenjerii copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Lore ce mult imi plac lenjeriile facute de tine..iar le-am admirat! (cea pe portocaliu este preferata mea); ce material este pus pentru aparatorile patutului? burete?

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionika

Am pus si eu poze, enjoy!

da un link nu ai pus?



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna seara,

am ajuns si eu in sfarsit acasa. abia mai merg pe strada si ma doare sub burta rau. nu mai spun de spate. chestia cu durerile de burta chiar incep sa ma agaseze pentru ca prea sunt in fiecare zi. mai experimenteaza careva asa?

raluk fii atenta la ce mi s-a spus la medic. ei mi-au testat pana acum anticorpii pt boala Grave, adik anti-TPO. cu aia nu-i bai pentru copil, dar dupa sp 30 ei trebuie sa-mi testeze ceilalati anticorpi adik anti-receptor TSH, pentru ca aia daca sunt tot pozitivi, atunci copilul va trebui monitorizat.

in 3 sp ma duc iar la control. si sa-mi faca un scan sa vada dk s-a mai marit nodulul la tiroida. m-am cam pleostit pentru ca perspectivele dupa nastere sunt cam urate, desi toate analizele sunt bune acum. acum trebuie a incerc sa ma documentez cum si ce sa fac sa nu fiu ok si dupa. nici nu poate sa-mi spuna ce se va intampla. fiecare organism reactioneaza in felul sau, pot intra la hipo sau la hiper.

intr-o alta ordine de idei... techilasa stapaniti sanatosi carutul. cainele tau e mortal.
anco acum ma duc sa ma uit si la pozele tale. dupa ce termin de muncit, ca scorpia aia nu ne lasa sa respiram. vorba unei colege...e o vrajitoare. am ajuns sa muncesc mai mult decat inainte de a ramane gravida.

ralu la multi ani frumosi si sanatosi. sa ai parte numai de bucurii.

iulika sa-ti fie de bine controlul. vma bucur ca bb e ok.

sunt sigura ca am uitat o gramada de chestii, dar revin. azi mi-am luat breast peds din alea de unica folosinta. si tampoane super plus. dupa cum vedeti am inceput sa-mi fac bagajul. timid...dar we're getting there :)

inca tot rau ma simt cu stomacul/indigestia. oare ce fel de ceai sa beau sa-mi treaca?

hai, vb mai pe seara. v-am pupat.

MangaGirl :-) 31+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Lore ce mult imi plac lenjeriile facute de tine..iar le-am admirat! (cea pe portocaliu este preferata mea); ce material este pus pentru aparatorile patutului? burete?


Da, Dana, burete. Se aseaza mult mai bine, stau frumos pe patut; nu-si modifica forma la spalat (oricum se spala separat, buretele si fetele de la aparatori); in plus, chiar daca da cu capul, bebe nu se loveste, pt ca buretele nu-i asa de permeabil ca vatelina (umplutura) din care sunt facute aparatorile, de obicei...


Loredana 32+ Eric-Mihai Roni-Cristian08.02.2007

atelierul meu
www.flickr.com/photos/9549359@N04/sets/72157600613153381/" target="_blank">lenjerii copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

raluk inca ceva pt tine: Dozarea anticorpilor anti-receptor TSH este indicata numai la pacientii cu oftalmopatie Grave eutiroidiana si la femeile insarcinate cu antecedente de boala Grave, care au ablatia tiroidei. In timpul sarcinii, anticorpii anti-receptor TSH pot sa traverseze placenta si sa determine tireotoxicoza fetala.

scuze fetelor, stiu ca nu e un subiect f interesant...

MangaGirl :-) 31+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Bunaseara, doamnelor, vroiam sa o intreb pe loremunteanudaca si vine lenjerie de pat?multu 22 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå fetelor!Am ajuns si io acaså..Dupå o zi de plimbarealå..Am niste butuce de nu vreti så le vedeti..Dar a fost super fain..Voi pune si poze acusi..

Vå multumesc din suflet fetelor ca va bucurati cu mine..Ce au facut celelalte fete la eco??

Si deci asa Aida eu eram suspectata ai??..Så stii ca si eu am dureri din alea cand ma ridic mai ales daca in ziua respectiva am mers mult mai bine nu ma asez, pt ca daca m-am asezat e jale apoi la ridicat..Si cum spune si Techila seara sunt durerile si mai mari...

Techila am vazut-o pe Techilutza mucoasa..e fenomenalå..

merg så vad si eu pozele noi..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 36+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

hai ca am ajuns si eu acasa, si am gonit si soata de la calc....
MAMA ce caldura la mine aici in berceni la ora 7 seara erau 38 de grade, am creierii chiselita.
Fetelor legat de dureri de burta... si eu am in fiecare dimineata cand ma ridic din pat sau daca stau mai mult jos, cand ma ridic am senzatia ca imi cade burta, si eu nu am decat 28 de sapt, la ce sa ma stept cand ajung ca la 33 34? sa cada de-a binelea?

Ioana 28+
bebe

Mergi la inceput