Burtici fericite de septembrie-octombrie (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Buna seara

Intru si eu sa va salut ca mi-era tare dor de voi

Azi am fost plecati in Tokyo,la spitalul la care urmeaza sa nasc,am avut prima consultatie.Pana acum m-a vazut o alta doctorita,la o clinica particulara,in ultima luna urmand sa merg saptamanal la spitalul de azi(Aiiku).
So...totul ok,bebe cu capul in jos si in grafic,greutatea estimata la 2464g
Pt cele care spuneau ca au dureri cand se ridica de pe scaun sau schimba pozitia in timpul somnului etc etc si eu am la fel,simt efectiv ca-l scap cateodata...ei mi-a masurat lungimea colului azi si suprize suprize,e de 5.3cm !!

Am facut si un cearceaf cu intrebari legate de politica spitalului/travaliu/post partum,vitK ,picaturile/alifia pt ochi care i se administreaza bebelusului la nastere etc...si multe altele,daca va intereseaza vi le pot lasa sa le cititi(cu tot cu raspunsurile primite),fie aici sau pe mailul comun In functie de raspunsurile moasei o sa trebuiasca sa-mi fac un birth plan pe care-l las la spital sapt aviatoare.Cam asta despre noi.

Felicitari inca o data Mimikai pt cele doua comori,sunt absolut superbi,m-au trecut toate emotiile cand i-am vazut...

Vazut poze de la petrecere si m-au impresionat foarte tare...super fete,super copilasi si super sotz de Techila !

Iulika felicitari pentru vestile bune de la echo ! Si pe mine ma cam ia cu ameteala cand ma uit la semnatura ta...

Felicitari tuturor fetelor care au venit cu vesti bune de la echo si tin si eu pumnii celor ce urmeaza zilele acestea

Scuzati dar m-a lasat deja neuronul,sunt foarte obosita.
Pup gasca,sper sa reusesc sa intru maine ca am ceva musafiri.



Mihaela 35+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Am pus si eu poze, enjoy!
Maine am intalnire cu bb!

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Azi m-am cantarit, am ajuns la venerabila greutate de 71 kg

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Mihaela, da, suntem interesate



35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

aaaaaaaaaa va spuneam ca ma cantaresc si eu azi, si am exact 65kg adica +20 fata de inceput.



anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ionika ce baiat mare ai ....eu nici macar nu ma vad cu un copil asa mare...si parca vad ca va zbura timpul imediat
sa-ti traiasca si sper sa iasa si Alexia cu asa ochisori

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Offf, ca azi am tras si eu tare si am ajuns la zi cu cetitul, si azi v-ati linistit si voi si nu mai scrieti


monis 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Ralu0308 La multi ani!

Monikus bine ai revenit! Am vazut pozele de la mare. Burtica frumoasa, mi-a placut cum iti statea cu rochita aceea alba. Hotelul arata super.

Iulika felicitari pentru vestile bune de la eco!

Danuta mi-a placut patutul.

Multa sanatate Evei!

29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan
Am facut si un cearceaf cu intrebari legate de politica spitalului/travaliu/post partum,vitK ,picaturile/alifia pt ochi care i se administreaza bebelusului la nastere etc...si multe altele,daca va intereseaza vi le pot lasa sa le cititi(cu tot cu raspunsurile primite),fie aici sau pe mailul comun In functie de raspunsurile moasei o sa trebuiasca sa-mi fac un birth plan pe care-l las la spital sapt aviatoare.


Mihaela multumim frumos de propunere! suntem interesate!
Chestia aceea, cu birth plan, mi se pare o idee f buna..am de gand sa-mi fac si eu unul, desi nu sunt convinsa ca va tine cineva cont de el..dar il fac! si eventual il citesc la moase si la asistente in pauza dintre contractii; eu sunt curioasa si de birth planul tau, asta daca nu ma intind prea mult...

Ionika ce flacau mare ai tu acolo! cu niste ochisori minunati!

Eu sunt pe aici... va mai verific pe voi, mai citesc o chestie interesanta din linkurile date de Raluk in capit 127..vai, cate chestii nu stiu!

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut


Vai luto, ai avut lautari la nunta??? Sau ti-ai dorit pe ascuns si ti-a fost jena sa spui
Eu zic s-o iei pe urmele aluia de a revendicat Moldova ca cica el e urmasu lu Stefan cel MAre

luto cred ca a fugit din tara de lautarii de la nunta



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput