Burtici fericite de septembrie-octombrie (128)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineeeeeeeeeaaaaaaaaaaataaaaaaaaaa!!!!!

Nu pot intra pe mail si mor aici, ajutati un om amarat cu o parola, ceva...pliiiiiiiz!!!

----------------------------------------------
Alexandra 31+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Nu scrie nicio prietena nimic, nicio fosta colega de munca, nici nasa...nimeni.....bai dar macar sa zica "salut sunteti bine ?"
Atat vreau nimic mai mult.
Mama lor de nesmtiti...si dupa aia baga replica aia care ma scoate pe mine din tatani "n-ai mai dat si tu un semn de viata".
Sunt sigura ca stiti modelul


Cunoastem. Ce "familiar" imi suna fazele astea si cat de tare ma enerveaza. Daca stau bine sa ma gandesc sunt chiar amuzante. Eu nu prea inteleg cum vine treaba asta, daca zici ca te-ai gandit la mine si te intrebai ce fac, de ce nu m-ai intrebat direct pe mine? Ok, n-ai facut-o, dar sa-mi ceri mie socoteala ca de ce nu m-am gandit ca te-ai gandit la mine e deja prea mult.

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Aida ai PM.

merci

fetelor , dar sunt gemeni identici sau nu

ioi ce miculutzi sunt si botosi , multa sanatate si sa ajunga cat mai repede acasa



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doro76

Luto- evita o vreme, dupa ce apare bb, sa-i speli rufele la comun cu ale chinezului. Asa ca mai bine le speli de mana. Eu la fii/mea eram asa de paranoica incat ii cumparasem in primele luni detergent special pentru copii, sa nu faca cine stie ce iritatii. Intre timp mi-a trecut nebunia si am spalat lucrusoarele pe care i le-am luat cu detergent normal, la masina.
Mi-am amintit cu Florul. Sarcina trecuita eu am luat in ultimele luni Zimaflor, niste pastilute recomandate de stomatolog...cica pt dintii lu bb.
Sarcina asta nu am mai luat. Am si uitat si nu mi-a mai zis nimeni nimik...iar stomatologu s-a carat in Canada intre timp.

Clodute- cu cine nasti la Filantropia? Ai mai fost pe acolo???Inteleg ca arata civilizat.





Doro 33+ cu Sara si Eva Maria (28.04.2005)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Doroteea&year=2009&month=9&day=16&babycount=1"


Doro eu am nascut anul trecut baietelul tot la Filantropia si nu pot sa spun ca m-a dat pe spate sau a fost senzationatl...dar curat cit de cit... toaleta era comuna la 2 saloane de 5 fete fiecare ...dar erau si rezerve cu plata... Am inteles ca era in renovare o alta aripa si ca urma sa se faca mult mai frumos...si ca partea de supraveghere a prematurilor urma sa se puna la punct...
Nu am mai fost pe acolo de anul trecut dar tot acolo vreau sa merg. CInd am nascut moasele si asistentele destul de amabile... Una din moase chiar i-a facut poze lui bebe dupa ce a iesit ... singur ce nu mi-a placut pentru ca eu vroiam sa alaptez...asistentele sau infirmierele de la neonato nu se dadeau in vint sa ma ajute si am plins mult pe tema asta....in spital.... doar o singura tura erau foarte amabile si nici nu primeau bani ... m-au ajutat ENORM - nu stiu cum se numeau dar au fost oameni adevarati.

Doctorul cu care nasc se numeste Hamid Ayatolahi Reza - eu merg la el la Medicover dar este angajat si la Filantropia si cu el am nascut. M-a ajutat enorm... m-a incurajat si nu as fi putut sa merg la altcineva pentru ca s-a format o legatura dupa 1 an de supraveghere a primei sarcini si o nastere...si acum iar 9 luni de supraveghere...

Tu cu cine nasti ?

EU am termen 3 septembrie doar ca la ultima eco mi s-a spus ca ar fi 28 august... Eu sincer as vrea sa nasc pe 26 august ...dar sa vedem ce vrea bebelina...

Pup si astept vesti



Clodute mami de Patrick si
cu Karolina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doro76

Luto- evita o vreme, dupa ce apare bb, sa-i speli rufele la comun cu ale chinezului. Asa ca mai bine le speli de mana. Eu la fii/mea eram asa de paranoica incat ii cumparasem in primele luni detergent special pentru copii, sa nu faca cine stie ce iritatii. Intre timp mi-a trecut nebunia si am spalat lucrusoarele pe care i le-am luat cu detergent normal, la masina.
Mi-am amintit cu Florul. Sarcina trecuita eu am luat in ultimele luni Zimaflor, niste pastilute recomandate de stomatolog...cica pt dintii lu bb.
Sarcina asta nu am mai luat. Am si uitat si nu mi-a mai zis nimeni nimik...iar stomatologu s-a carat in Canada intre timp.





multam de raspuns dar noi oricum ne mutam de aici, dupa 15 august si vom avea masina noastra de spalat dar pe mine ma mananca sa le spal acum, azi ...maine. Adica maine ca azi e duminica.
Am sa le spal cu mana, sunt sigura
Si cum are fetita ta dintisorii ?

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

buna dimineata eu abia acum am reusit sa fac ochi, nu-s de unde atata somn, cred ca de la linistea de la Tequila.
Mai a fost asa de frumos ca n-aveti idee, n-am mai fost asa de relaxata de mult, nu tu betoane, nu tu vecini, numa fete dragute si de sotul Tequilei n-am cuvinte, super fain.
Multumesc Tequila ca ne-ai primit
si ii multumesc Cristinei ca a fost super si m-a carat si pe mine pana acolo si inapoi cu masinuta ei smechera sper ca ati ajuns cu bine acasuca si a papat tati mancarica
Sper ca nu s-au suparat Mihaela si Cristina pe mine ca le-am acaparat copii la un moment dat, da' mi-era asa de dor de al meu de i-as fi luat pe amandoi acasa la mine
Mi-a placut de Matei (care are o super mama) ca nu vroia sa mai plece si de Andrei ca isi strangea tot timpul jucariile cand se muta dintr-un loc in altul.
Tequila (varianta canina) este o super si are niste ochi foarte expresivi (mai ales cand pofteste ceva)
Pana si Dexter a evadat ca sa stea cu noi, da' nu i-a mers la dus Valentin repede la loc.
Am la casuta care e super si o sa se faca si mai super.
Noi (cel putin eu) am mai fi stat da' ne-au fugarit tantarii si am cam lasat nestrans in urma noastra dar ne-am bazat pe Valentin ca pune el toate la punct

Ma bag sa vad poze

a, Lutoniana daca-s numai 6 poti sa te incumeti sa le speli de mana

Maria
Alex (6 mai 2004) si BB nou 27+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

mare 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

Clodute- eu ar trebui sa nasc cu dr Peltecu, directorul maternitatii, insa inteleg ca sunt slabe sanse sa vina la nastere, daca nu sunt ceva complicatii.El mi-a supravegheat sarcina si a fost foarte ok pana acu.
Cu asistentele de la neonato am avut si eu probleme, dar la Caritas, unde am nascut prima data. Aceleasi probleme cu alaptatul, singura deosebire era ca toate turele erau naspa si nu vroia nimeni sa te invete sa alaptezi...

Luto-fii+mea are dinti frumosi la patru ani si patru luni. N+are carii, dar io stiu daca e de la Zimaflor...Oricum am invatat+o sa se spele pe dinti singurica, dimineata si seara..Stii, e uimitor ce repede cresc..Acum imi spune ca o s+o invete si pe sora+sa sa se spele din prima zi. Degeaba ii zic eu ca n+are dinti...rade si spune ca nu se poate


Doro 33+ cu Sara si Eva Maria (28.04.2005)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Doroteea&year=2009&month=9&day=16&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Neatza!

Am intrat prima data la poze sa le savurez si cele ale Cristinei . SUPERBE sunteti! Ce fain stau acolo burticile, si din cand in cand apare techila (ma refer la puiucul Danei ) intre picioarele voastre. Recunosc ca la pozele cu techila cu 4 picioare m-am uitat cel mai mult cum sta ea asa, numai pe o jumatate de fund, cred ca o asaltam de eram acolo, numai jos langa ea stateam . V-ati simtit foarte bine, se vede. Porumbul arata demential, acuma l-am vazut in prim plan, aseara ma straduiam doar sa-l vad la voi in maini . Cristina n-a mai dus vinete si ciuperci pe frigarui ca sa nu-mi faca pofta , dar uite ca ati reusit cu porumbul ... Mi s-a parut ca Maria ar fi cam trista, e doar o parere? (sau dorul de puiul ei?) Sotului nota 10 cu steluta, si pentru bucatareala, si pentru faptul ca a rezistat numai cu femei gravidute in jurul lui . Si baieteii ce frumusei sunt . Simpatici de tot . (mi-au placut si hainutele lor, dar sper sa nu ma considerati ciudata ca m-am uitat la asa ceva, eu sunt cazuta din cer si ma tot mir ce frumoase lucrusoare sunt pentru copii )

Aida ai fost super simpatica, ai vrut sa scrii dincolo ca ti-e rau, sa nu scrii asa ceva in noul capitol . Sper ca esti mai bine.

Daciana

Adi m-ai mai linistit cu pozitia . Ce tare Lisa, s-a lasat asteptata . O, si multumim de site. Repede am intrat sa vad cu ce se incepe de obicei la bebelusi hrana solida. Ca in jurul meu am o gramada de foste colege de servici care au inceput cu pufuleti ca prima mancare dupa laptele praf . Nu inteleg, o fi ceva, de incep toate cu asta . Si dupa aceea urmeaza placinte din alea super prajite (langos) si suc frutti fresh (ca le place ca e sticla foarte mica).

Doro

Lucia esti o adevarata doamna . O duminica placuta si tie . E super tare chinezoiul vostru . E super spalat de mana, cum nu? Pai ce la face in plus masina? Numai sa ai grija, ca eu sunt tentata la spalatul cu mana sa pun apa foarte fierbinte, pe cand la masina 40 de grade e aproape temperatura corpului nostru. Eu mi-am stricat asa niste tricouri, spalate de mana, din cauza de apa fierbinte.

alecsxa La multi ani cu fericire si sanatate!!! Ce bine ca e ziua ta, ca uite mai intri si tu pe aici! Desi sunt constienta ca scriai de pe la inceputuri, cand eu nu eram pe aici . Ce frumos patut va comandati! Sa il foloseasca sanatos si sa vina la termen




28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

neatza
am vazut si restul de pozici de la cristina. mor mai de ciuda pe voi. ce fain a putut sa fie. si in loc sa ma bucur si eu de o duminica faina la un gratarel (ca al meu a plecat cu treaba intr-un satuc unde se sarbatoreste nu-s ce la gratarele), stau in casa, la tastarnita, ca deh...sunt gravi si n-am voie la soare, caldura etc, sa nu m-apuce si pe mine ceva pana nu-mi iau papuci de casa si fase sterile.
techila, abia asteptam sa ne spui ce ai cumparat pentru pestii tai.
luto, cand te aud cu prietenele care asteapta mereu sa fie cautate, parca ma simt in pielea mea. adica si eu patesc la fel, daca sun eu bine, daca nu...la fel de bine. apropo de hainute, daca te mananca tare sa le speli, spala-le cu mana, macar nu le bagi unde si-a bagat chinezoiul...




anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Mai fetele, am o nelamurire. Dr mi-a spus sa iau 3 no spa de 40 mg pe zi. Sotul meu a gasit la farmacie numai no spa forte de 80 mg, asa ca tai pastila in jumatate si o iau. E acelasi lucru ori ba? Ca ma contrazic aici cu sotul...

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 31+

Mergi la inceput