Burtici fericite de septembrie-octombrie (128)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionika

Mai fetele, am o nelamurire. Dr mi-a spus sa iau 3 no spa de 40 mg pe zi. Sotul meu a gasit la farmacie numai no spa forte de 80 mg, asa ca tai pastila in jumatate si o iau. E acelasi lucru ori ba? Ca ma contrazic aici cu sotul...

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 31+


Eu asa cred, ca e acelasi lucru

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

???????
nu stiu ionika
si eu am luat tot 3/zi dar peste tot am gasit de 40gr. maibine mergea la alta farmacie unde sigur trebuia sa gaseasca.




anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ionika eu zic ca e foarte logic sa iei jumatate de pastila...dar mai stii


Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Yupii! Am vazut scumpicel Luca si scumpicel Matei. Sa va traiasca si sa va aduca multe bucurii!

Nici nu mai stiu ce sa spun ca iar m-am emotionat.

Raluk

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Raluk, Anco, Luto
Ideea e ca eu cred ca difera doar gramajul intre cele 2, sotul meu spune ca s-ar putea sa fie ceva modificat si la compozitie.
Incerc sa ma uit pe prospecte...daca inteleg ceva

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineatza...

cata agitatie, cate lucruri noi si poze...

in primul rand la multi ani alecsxa0208. sa fii sanatoasa, fericita si sa ai parte de tot ce-ti doresti.

am vazut poze de la gratar si mi-au placut toate, toate. observatii: cristina are niste ochi superbi si un baiat pe masura, cretulinul de matei un dragutz, catelul techilei nu mai zic. cat despre gazde, simpatice si ati observat ce bine se potrivesc ei doi. invidiez terasa si acuma va trebui sa-mi fac porumb copt ca mor aici de pofta.

ieri am fost la ikea si am cumparat prostioare...multe...o cuvertura (paturica mitoasa) pentru canapea cu patru perne ca ma durea spatele rau. caciula la lampa cu picior, un bonsai si o alta plata pe care o vom creste sa ajunga copac. babetica de plastic pt bb, survete de baie si triunghiuri de bumbac tot pt bb, investitia anului MASA DE CALCAT...ca mi-o doream de mult si poate asa o sa fac si eu cunostinta cu fierul...ca e aproape nou si l-am cumparat de ani de zile.

cam asta ar fi in mare...ah banu, i-am luat si paturica. oare mi-ar mai trebui una?

am vrut sa nel uam si un copr de biblioteca pentru carti, ca nu mai am unde sa le pun...dar ne-am dat seama ca in fiesta noastra nu va intra niciodata asa ca ne-am promis solemn ca ne vom lua unul cand ne vom muta in iarna.

raluk dca tu esti hipo si eu sunt la hiper si am anticorpi...atunci de care am? si oare pot scapa vreodata de ei? cate stii tu despre chestiile astea naturiste. marfa...marfa...cum tii pasul cu gatitul la astea. ca eu am cele mai bune intentii...dar cred ca si ia mult timp gatitul, etc. cand ajung seara la 7 jumate 8 as mancar orice e rapid si nu necesita eforturi maxime. plus ca bucataria mea e un colt, nici n uai loc sa te misti si sunt plina de nervi ca nu am loc sa-mi lucrurile si toate sunt claie peste gramada.

ma duc sa muncesc ceva. ah, am uitat, cami_pus am vazut poze. sa le poarte santatos :)

MangaGirl :-) 31+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

manga sa stapaniti sanatosi lucrusoarele si sa va creasca copacelul cat casa

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ionika draga , ia doar jumatate din 80mg , iti soun sigur cs e ok
si eu am vazut azinoapte poze cu lucrusoare de camypus frumoase si sa le poarte bebe sanatos

Eu am descoperit in sfarsitce lactat pot sa mananc fara arsuri , iaurt de baut Nutriday , si vad ca am mancat si pepene de la frigider si e ok doa ca ma doboara caldura si ma ustura pielea mai ales pe fata de la transpiratie , degeaba ma dushulesc si ma spal pe fata cu nu's ce chestie de la YR ca transpir in continuare.
Ieri ne-am hotarat ce patut luam , asa ca am optat pt unul normal care are si o balansare mica si e la doar 400 roni , am renuntat la ala transformabil care era mai mult ca dublu la pret si nu mai vedeam rostul ... DAR o mare problema cu salteaua ca nu vreau de cocos si parca nici de burete si nu mai stiu cum se numea salteaua aia cu arcuri si care era linkul



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

manga sa stapaniti sanatosi lucrusoarele si sa va creasca copacelul cat casa

Cea mai fericita 34 + cu


multu. e asa mic si dragutz...un mini copac...ca un puiutz de om :)

MangaGirl :-) 31+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Da, Maria la tine sunt alti anticorpi, dar e posibil in unele cazuri sa apara si din astia de-ai mei.

M-am uitat rapid pe wiki la boala ta Graves si am vazut la paragraful Pathophysiology fraza: "Graves' disease is an autoimmune disorder, in which the body produces antibodies to the receptor for thyroid-stimulating hormone (TSH). (Antibodies to thyroglobulin and to the thyroid hormones T3 and T4 may also be produced.)"

Eu am anticorpi la thyroglobulin acuma (anti-tg). Inainte aveam la thyroid peroxidase (anti-TPO). La mine astia provoaca hipotiroidism. La tine anticorpii la receptorul pentru TSH provoaca hiper.

Eu sunt de parere ca orice se poate vindeca .

Si in legatura cu gatitul, uite, inca n-am papat de amiaza, dar stau la calculator, cand ma apuca foamea imi fac rapid o salata cu rosii, ceapa verde, frunze de salata verde (care de fapt e rosie ), castraveti, ardei si urda . In afara de urda, toate sunt din gradina alor mei.

Pe zapuseala asta nu as putea nicicum sa lucrez cu foc in bucatarie. Si supe vara imi fac stil gazpacho. Doar cand mi-e pofta de supica de pastai (fasole verde) imi aleg o zi mai racoroasa sa bucataresc (apa, fasole verde, alte legume de gust si verdeata ). Eu in general imi termin ciorbitele gatite in cel mult 15-20 de minute, cat fierb legumele. Mami sta la alea pe baza de carne o gramada de vreme... Concluzia e ca e mai simplu de gatit asa, nu e mai complicat. Felul unu si felul doi, daca trebuie sa le fac amandoua in acea zi, imi iau o jumatate de ora .

28+

Mergi la inceput