Burtici fericite de septembrie-octombrie (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Intrebare:
dragele mele, am si eu 3 body cu maneca scurta si 3 cu maneca lunga.
Vroiam sa va intreb daca are ceva daca le spal la mana din urmatoarele motive:
- unele sunt foarte colorate (alea prezentate gastii, cu marinarul) si astea lungi sunt deschise la culoare si mi-e sa nu le stric din prima, nepurtate inca de copil.
- masina de spalat la noi este comuna pentru 3 garsoniere si parca nu le-as baga acolo unde au fost sosetele chinezoiului (cu toate ca i-a spus lui Adi ca poporul chinez e prieten cu poprul roman; cred ca nu stie ca nu-l mai avem pe Ceausescu )

Ce ziceti ? Ma gandesc ca nu are nimic, le clatesc bine bine, le usuc si sa le pun intr-o punguta.
Macar sa se duca mirosul ala de punga de plastic din ele....

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecsxa0208 spune:

Neatza burtici!Multumesc mult pt urari,chiar nu ma asteptam sa ma mai bage cineva in seama,avand in vedere ca nu am mai postat de fff mult timp.De citit,va citesc zilnic,sunteti super haioase si imi inseninati ziua,da mai greu cu postatul.Am cochetat o vreme si cu zmeuricile,ca imi intrase mie in cap ca o sa nasc in august,desi DPNul e pe 5 sept.
Eu sunt pe ultima suta de metri,in continuare cu stresul ca nasc prematur,pt ca am un fibrom care cica nu ar influenta sarcina dar na,nu pot sa nu ma stresez.Si la mine bb e cu caputul ff jos si apasa pe col si pe vezica,si am tot timpul junghiuri si intepaturi,si senzatia ca scapa pe acolo
In rest ma lupt cu insomniile,dorm cate 2-3 ore,mai pap ceva,ma mai chinui sa adorm.
Am colindat si eu cam toate magazinele de bebei,inclusiv ikea si kika,si pana la urma am comandat carutul si patutul tot de pe net.http://www.bebe-strumf.ro/produse/pat-lemn-classic-green-yellow-60-x-120/
http://www.bebeworld.ro/
Acum sa vedem daca le au pe stoc si mi le pot livra.
Daca sunt fete care nasc la Elias prin cezariana,cam ce ati pus in bagajul pt spital(pt mami si bb)?
si sper sa fiu mai harnicutza cu postatul,macar acum pe ultima suta de metri.

31 sapt + cu Mara-Ioana sau Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luhtien spune:

Citat:
citat din mesajul lui daciana.ilie

un mic blanos s-a cuibarit langa mine si acu doarme de zici ca a vanat toata ziua

ma bag si eu la somn ... desi sunt cam nelinistita; Darius al meu iar sughite si o face cam de multe ori pe zi in ultimele zile; vi se intampla si voua asta? oare nu-i prieste ceva?

vb maine, poate va prin la cafea

daci

32+ Darius Alexandru


Si BB al meu sughita chiar de cateva ori pe zi, cam cate 15 minute. Iar eu ca tuta am uitat sa il intreb pe doctor. Dar sper sa fie bine.



====================
Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

+30/31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata

Citat:
citat din mesajul lui techila

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Ohoooo, techila, ti-ai lasat barbatul in poza cu gagicile gravidute?

28+


manca-l-as eu pe el de mascul feroc ocrotitor de gravide
vazut poze si sunteti toate niste frumoase , felicitari de intalneala

... fug sa caut si eu pozele de la mimikosi si mai ales datele de la nastere sa ii trecem si pe ei acolo ...



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

nu inteleg de ce nu pot intra pe e-mailul comun ce s-a schimbat? cine ma ajuta ? vreau sa vad si eu poze de mimikosi



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

Luto- evita o vreme, dupa ce apare bb, sa-i speli rufele la comun cu ale chinezului. Asa ca mai bine le speli de mana. Eu la fii/mea eram asa de paranoica incat ii cumparasem in primele luni detergent special pentru copii, sa nu faca cine stie ce iritatii. Intre timp mi-a trecut nebunia si am spalat lucrusoarele pe care i le-am luat cu detergent normal, la masina.
Mi-am amintit cu Florul. Sarcina trecuita eu am luat in ultimele luni Zimaflor, niste pastilute recomandate de stomatolog...cica pt dintii lu bb.
Sarcina asta nu am mai luat. Am si uitat si nu mi-a mai zis nimeni nimik...iar stomatologu s-a carat in Canada intre timp.

Clodute- cu cine nasti la Filantropia? Ai mai fost pe acolo???Inteleg ca arata civilizat.





Doro 33+ cu Sara si Eva Maria (28.04.2005)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Doroteea&year=2009&month=9&day=16&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Aida ai PM.


www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 36+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna dimineata!

Am vazut pozele de la gratar, se vede ca v-ati simtit foarte bine. Foarte frumoasa initiatita, nu pot decat sa va felicit! Ce bine arata toata manacarea . Sotul Techilei merita aplauze pentru ca a facut el gratarul cu toate bunatatile acelea pentru burticile fericite. Si flacaii au ajutat la gradinarit, unul cu furtunul, altul cu sapatul, ce sa mai, munca de echipa. Foarte frumos!

Din pacate nu am putut vedea pozele cu dovleceii pentru ca nu stiu noua parola la mailul comun.

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Alecsxa La multi ani!!!

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

MIMIKAAAAAA! M-am trezit si eu mai tarziu si ce-mi aflara ochii?...au aparut bebeii Mimikai!!! Sa le dea Dumnezeu sanatate si fericire toata viata, lor si parintilor lor! facem chef, draga Mimika in cinstea ta!

CAMY, te pup si stai linistita ca nu se va intampla nimic grav! are grija bebe de tine!

THEA2232+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"

Mergi la inceput