FIV in Ungaria - 62

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didiloo spune:

Buna fetelor!
Va doresc mult succes in lupta pentru bebe.
Si eu imi doresc enorm sa am un bebe.
Ne-am facut si noi programare la clinica Kaali din Debrecen. in 15 septembrie. abia astept.am facut aici analize si nu au iesit tocmai ok analizele sotului. oligospermie severa. ni s-a spus ca singura sansa este FIV. acum tre sa incepem sa facem analizele care ni le-a spus sa le ducem.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Noi tot in aceeasi formula...buburuza mea se pare ca s-a razgandit...unde-i mai bine decat la mami in burtica...
Am fost aseara la spital si totul este in parametrii normali...inca nici un semn de evadare...
Va tin la curent...

Multumesc tuturor pentru sustinere !!!


Klu 38s4z Theodora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariada spune:

Avalon, multumim pt noul capitol, sa fie cu noroc pt cele care sunt in focuri acum! Sarcina usoara in continuare, cu bebei cumintei la mami in burtica pana la marea intalnire!

samira33, acum am vazut mesajul de la tine. Iti multumesc mult, mult. Daca vom face fiv-ul in aceeasi perioada, sigur ne vom intalni la Budapesta! Iti urez BAFTA MAXIMA si sa auzim numai vesti bune! In privinta vorbariei , draga mea, pe mine una nu ma deranjeaza.(Imi poti scrie pe PM daca ai chef de taclale... utile, evident!

Va imbratisez pe toate si DD sa aiba grija de fiecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariada spune:

KLU, ce fetita cumintica ai! Vorba ta, unde e mai bine decat la mami in burtica? Oare de ce vrea toata lumea sa apar la lumina zilei cand mi-e atat de bine aici?!?
DOAMNE AJUTA sa ai o nastere cat mai usoara si te asteptam cu pozutele bubulinei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Referitor la cls II la Pap, eu stiu ca acest rezultat este unul bun... Marea majoritate a femeilor active sexual au clasa II... Singura problema cu acest rezultat este ca este posibil sa existe o infectie (Trichomonas, Candida, Gardnerella, etc)care trebuie tratata...

Asta am gasit pe net:
clasa II - celule cu modificari atipice benigne. Rezultatul sugereaza prezenta unor celule epiteliale cu modificari de natura inflamatorie, limfocite, histiocite si celule polimorfonucleare. In acest caz, exista doar inflamatie sau infectie, fara suspiciune. Se recomanda tratarea infectiei sau inflamatiei si urmarirea evolutiei de catre medic.


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

Ofer programare la Kaali, Budapesta, Dr. Peter Kovacs, 03 septembrie 2009, ora 13.30.

Eu o fixasem pentru consultatia de dinainte de FIV. Din pacate planurile mele au esuat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui sufletel_80

Ofer programare la Kaali, Budapesta, Dr. Peter Kovacs, 03 septembrie 2009, ora 13.30.

Eu o fixasem pentru consultatia de dinainte de FIV. Din pacate planurile mele au esuat ...


sufletel sper ca esti bine si ca nu s-a intamplat nimic... de ce au esuat planurile tale?

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Am vazut ca vorbeati de naturiste inainte de fiv... eu vreau sa incep sa iau coenzima Q10, Royal Jelly, Maca si L-arginina... Am gasit un site cu efectele benefice ale acestor naturiste: http://natural-fertility-info.com/increase-ivf-success

Postez aici si cateva selectii din text:
COQ10
CoQ10 helps to maintain the eggs integrity by protecting it from free radicals. COQ10 is best taken for two to three months before having an IVF.
L-arginine
L-arginine is an amino acid that has been shown to increase ovarian response, endometrial receptivity, and pregnancy rates in IVF patients who supplemented in large doses (16 grams) of L-arginine. (Published in Human Reproduction 1999).
Maca
Maca is an incredible fertility super food. It helps to balance the hormones, but does not contain any hormones itself. Maca is able to do this by nourishing and balancing the endocrine system. This is essential in preparing for IVF success because healthy hormonal balance contributes to healthier eggs.
Royal jelly/propolis
Royal jelly and bee propolis are both super foods which help to increase the egg quality and quantities.
Royal jelly is the food that only the queen bee eats. What makes a queen bee the queen is eating royal jelly exclusively. She was an ordinary bee and then she was chosen and fed royal jelly and became the queen bee who lays up to 2000 eggs a day. It should be taken for at least two months before IVF procedures begin.

Si inca ceva... Tot aici am citit ca administrarea acestor naturiste trebuie inceputa cu 2-3 luni inainte... Uitati si motivul:

The life cycle of an egg is 90 days. This is the period of time during the eggs journey when what you eat, drink, ingest, breathe, your stress levels, and the health of your blood flow will all have an effect on the health of that egg. So what you eat today is impacting the egg you will ovulate or have “harvested” three months from now. So for best results prepare 90 days out.






Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

Mami_vreau, Slava Domnului nu din motive de sanatate sau altceva mai grav ...pur si simplu eu si sotul meu nu reusim sa ne aliniem pe aceeasi lungime de unda. Vom mai incerca inca un FIV in Ro, si daca nu va fi cu rezultat pozitiv, abia apoi vom merge in Ungaria.

Am spus din pacate pentru ca intuiam ca asa va fi. Recunosc ca in momentul in care mi-am facut programarea la Budapesta, am luat decizia de una singura. Eram atat de suparata din cauza noului esec, incat nu m-am gandit nici o clipa sa analizam impreuna ipoteza unui FIV in Ungaria. Am sperat in tot acest timp sa il conving ca acolo e mai bine pentru noi, dar nu am reusit. El este extrem de increzator in sansa care i se ofera aici, deci nu vreau sa il dezamagesc. Voi mai avea putintica rabdare .... trebuie insa sa recuperez din optimismul pe care l-am pierdut pe drumurile inspre si dinpre Bucuresti ....Cred ca l-am uitat undevla la intrarea in Buc dinspre Ploiesti, unde pierd cate 30 minute de fiecare data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Sufletel, nu trebuie sa te justifici fata de nimeni. Sunt convinsa ca lista de asteptare la dr.Kovacs este lunga si multe fete vor dori sa foloseasca programarea ta. Iti multumesc in numele lor si iti doresc mult succes acolo unde doresti tu sa incerci!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 23+

Mergi la inceput