FIV in Ungaria - 62

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ElenaTudor spune:

Hello to you!
Sunt noua pe acest forum, dar cu vechime in a va citi postarile cu consecventa. Am fost directionata spre voi de catre fetele de pe un alt topic, cautam informatii despre FIV si mi s-a recomandat Ungaria. Am scris deja domnului doctor Zadori, astept programarea si probabil o sa va bombardez cu intrebarile de incepatoare :).
Din pacate, stiu ca la mine sansele sunt extrem de reduse, am endometrioza severa, mai multe interventii chirurgicale si disponibil doar 3/4 dintr-un ovar si trompa aferenta. Asta este, speranta nu va muri, eu cred in minuni si citindu-va stiu sigur ca am ajuns pe mainile cui trebuie! Va rog sa aveti rabdare si cu mine :)
O seara linistita si plina de vise cu BB tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Kira, hai ca esti dragutza ! Nimeni nu cred ca e fan Fiv p-aici . Io una nu sunt . Treaba e sa nu eviti prea mult, ca se duce rezerva ovariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Bine ai venit, Elena! Sedere cat mai scurta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui difrax

Buna fetelor!
Pot sa ma inrolez si eu in echipa? :)
Sunt din Tg. Mures aspiranta si pacienta lui dr. Kovacs P. din Budapesta.
Problemele noastre sunt cauzate de cryptospermie :(( In 30 iulie am fost la prima consultatie, acum urmeaza sa facem analize hormonale si cariotipizare pt. sot. Ieri am aflat cu stupoare, ca in tara nu prea sunt de incredere laboratorele de genetica... Dna. doctor la care am fost pt. hormonale cand a auzit de consultatii genetice, s-a prins de cap, sa nu cumva sa le facem in tara... Cica la Bucuresti s-ar putea, dar este f. mare mafia intre medici . Si n-ea povestit cum se fac analizele in laboratorul din Spitalul Clinic Mures, cu studenti si fara aparate sau materiale necesare, care dau rezultate eronate si nenorocesc eventual vata omului
Noi am decis sa mearga sotul inapoi la Budapesta pt. genetice... avem rude acolo, limba si cazarea nu sunt o problema (pina in Bucuresti drumul este aproape acelasi si pretul analizelor este mai mult decit dublu fata de Budapesta...)
A, si nu am spus, ca va fi primul FIV, si sunt foarte nervoasa!!!!
Sper ca toate aspirantele de aici sa reusim cit mai curind!

Ps. vorbesc limba maghiara, eventual va pot ajuta cu traduceri (laice, bineinteles)

Difrax


Bine ai venit printre noi si sa fie cu noroc alegerea facuta!
Trebuie sa te mobilizezi si sa "lucrezi" putin la psihic chiar dinainte de a incepe tratamentul pentru fiv, pentru ca un rol esential il are starea de spirit in toate aceste demersuri pe care le veti face. Ai nevoie de un tonus foarte bun, o stare de liniste interioara si optimism, pentru ca stresul si nervii nu fac decat sa scada considerabil sansele de reusita. Fiecare din noi avem o metoda proprie de a ne deconecta, de a ne destresa... nu ar fi rau sa apelezi la acupunctura, la terapii neconventionale pentru a atinge aceasta stare.
Eu iti doresc multa bafta!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

Greta cum ti-au spusfetele, scrie-i un email dr cu toata povestea tadupa care o sate programeze.Referitor la analize, da se iau in calul cele facute in Romania prescrise tot de dumnealui, engleza o vorbeste foarte bine, daca mai ai si alte intrebari cu draga inima, apropo si la mine e primul FIV sper si ultimul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Am uitat sa mentionez ca intr-adevar am auzit de multe cazuri de diagnostic eronat pentru analizele genetice, ultimul la laboratorul Bios Diagnostic din Bucuresti- care practica niste preturi destul de piperate pt cariotip (pt 2 persoane 20 milioane lei vechi)... Daca le poti face la Budapesta (analizele genetice), atunci e de preferat. Daca insa vrei la Bucuresti, iti recomand laboratorul Cytogenomic: http://www.cytogenomic.ro/www/

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

ELENATUDOR bine ai venit te intampinam cu aceeasi urare "sedere cat mai scurta", referitor la intrebari iti raspundem cu mare drag .
Poop toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui ElenaTudor

Hello to you!
Sunt noua pe acest forum, dar cu vechime in a va citi postarile cu consecventa. Am fost directionata spre voi de catre fetele de pe un alt topic, cautam informatii despre FIV si mi s-a recomandat Ungaria. Am scris deja domnului doctor Zadori, astept programarea si probabil o sa va bombardez cu intrebarile de incepatoare :).
Din pacate, stiu ca la mine sansele sunt extrem de reduse, am endometrioza severa, mai multe interventii chirurgicale si disponibil doar 3/4 dintr-un ovar si trompa aferenta. Asta este, speranta nu va muri, eu cred in minuni si citindu-va stiu sigur ca am ajuns pe mainile cui trebuie! Va rog sa aveti rabdare si cu mine :)
O seara linistita si plina de vise cu BB tuturor!


Bine ai venit printre noi si sper sa fie de bun augur incercarea ta!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, daca mi-ati scris cumva in legatura cu informatii ce va privesc si trebuie updatate pe prima pagina si eu am uitat s-o fac, va rog sa scuzati omisiunea mea si sa ma trageti de maneca inca o data.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Difrax si Elena, bun venit! Sa va dea Domnul reusita din prima! Sunt de acord cu Avalon, starea de spirit joaca un rol foarte important.

Laura 27+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/ControllerServlet?searchBy=registrant&defLName=garner&defFName=laura&defCity=&defState=MI&maidenName=&maidFName=&maidCity=&maidState=®istryNumber=&target=search&userType=giftGiver&searchForPerson=primReg&whereTo=viewRegistry&firstName=laura&lastName=garner&city=&state=MI&submit.x=57&submit.y=15" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)
Poze

Mergi la inceput