Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (164)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Laureta, dar pe tine te-a muscat vreodata vreo capusa? (paranoia reloaded). Sotul meu a fost muscat si eu il tot bat la cap sa-si faca si testul ala de sange, just in case ..

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

nerantula sa sti ca si eu m am gandit la asta. Nu stiu sa fi fost muscata de capusa. Dar tot rasfoind netul cu siguranta m am gandit la asta.
Probabil voi face si eu analiza impreuna cu sotul.
Apropo i ai facut lui Gruia analiza? Sotul inca nu s a dus(greeeu il conving)



SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Azi vreau sa ofer flori in special urmatoarelor persoane:

BABYTZA; LUMI; BABYMOM

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nikoliciule multumesc frumos Iti trimit si eu inapoi floricele

Laureta uite asa nu lasi tu omul sa isi vada de treaba.....eu curioasa din fire, o sa mor pana intru acolo sa ma distrez citind de amante

Am rezolvat cu surpriza, a cazut in freza de uimire acum ne pregatim de un gratar diseara cu nasii si niste prieteni
Nu prea v-am citit azi, o sa fac recapitularea maine la cafeluta
Daca nu incepe ploaia ies si cu piciul in parc putin. Azi a fost mai linistit, nu a fost nevoie de nicio pastiluta sau nurofen Si nici nu a spart dintisorul ....

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Laureta esti blue

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nikolici am revazut printesa in ie pe plaja Mai mai, este pletoasa odiseei

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui laureta

nerantula sa sti ca si eu m am gandit la asta. Nu stiu sa fi fost muscata de capusa. Dar tot rasfoind netul cu siguranta m am gandit la asta.
Probabil voi face si eu analiza impreuna cu sotul.
Apropo i ai facut lui Gruia analiza? Sotul inca nu s a dus(greeeu il conving)



Analiza se face la minim 6 saptamani de la terminarea tratamentului cu antibiotice, deci mai asteptam.
Tocmai ne-am intors de la acupuncturist, era un batranel de vreo 90 de ani, plin de acusoare, bilute si pliculete in jur, practica acupunctura si homeopatia de 60 ani! I-a spus ca este o afectiune foarte frecventa, cauzata de stres (fizic sau psihic), ca putea sa-i spuna din start ca toate investigatiile clasice nu-i vor releva cauza. Sotul trebuie sa faca vreo 10 sedinte de intepaturi, plus remediile homeopate indicate, te tin la curent. Daca la el tratamentul va avea efect, cu siguranta voi merge si cu Gruia acolo (pe parte de homeopatie), pentru imunizare. Si eu, pentru diverse. Si mama, poate mai intinereste


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Babytza multa bafta la organizare si enjoy :). Nu te-am mai gasit pe messenger in ultima vreme, te rog sa-mi dai si mie datele firmei si un rudiment de meniu, am sa-ti fac o reclamaaa.... La noi lucreaza sute de persoane, ma gandesc ca unii vor si chinese si ar incerca si altceva decat cele doua situri cunoscute de profil! Ma tin sa te intreb de cand ai scris de afacere dar am scris numai pe fuga.

Ankussa o sa ma gandesc la tine luni. Sa tii cont ca, daca tu iti mentii o stare de spirit egala, sa fii sigura ca Vlad va fi linistit la randul sau. Si sa nu disperi daca nu bea lapte in lipsa ta. Eua m neplacuta surpriza sa constat ca nu merge, imi vine sa iau o cutie de LP numai sa stiu ca ii intra ceva pe gat, numai ca mai lucrez fix 5 zile si nu mai are rost. Solutia noastra a fost: cereale in laptele meu, baut cu paharul, primeste 30-60 ml dar e foarte circumspecta. Cum mananca din ce in ce mai bine cu buni, nu mi se pare mare pierdere totusi. Insa a avut doua-rei zile in care manca 2-3 lingurite de ceva si abia spre seara mai consuma. Nota bene: eu o parasec pe la 12-1 deci nu face foamea intreaga zi!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Baby_boy azi am dezghetat file de salau si nu mi se pare ca are asa miros pregnant de peste. Sa vedem ce zice zuza ca azi a fost intr-o pasa tare proasta si n-am mai incercat cu peste, ci doar cu supa si crema de legume, iar acum buni e pe-afara cu ea cu un adevarat arsenal de iaurt cu cereale, iaurt humana, zeama de supa, compot, doar doar.

Eu am un fel de viroza, a inaintat pe sustache si am o tuse seaca, de fapt mai mult o senzatie de nod in gat, ma tratez cu bromhexim si tinctura de propolis. Nu m-a durut in gat, doar o data acum cateva zile am simtit ca m-ar sageta ceva vag de tot si rar m-am blegit un pic, ca si cum ar urma sa fac febra. In rest uneori ma doare partea superioara a pieptului, ceea ce ma face sa cred ca e un virusache sau un bacil ceva mama lui.

Tot timpul am impresia ca o aud pe anda tusind sec, dar e ft greu sa imi dau seama, pentru ca ea m-a si imitat si mai tuseste sa ne atraga atentia dar uneori pare prea spontana tusea asta, uscata si scurta. Insa azi m-a lovit cu lipsa asta de pofta de mancare, in gatul ei nu ma pot uita... si i-am dat 2,.5 ml de eurespal cu mare greu. Nu sunt adepta a tone de medicamente profilactice dar, daca se simte ca mine cu ceva in gat tot timpul, as vrea s-o crut. Am stat foarte mult in cumpana daca sa ii dau sau nu medicament, avand in vedere ca eu am optat pentru 2 tablete de bromhexim de 3 ori pe zi. Clorura de bromhexin se da si bebelusilor, e un mucolitic, si daca trece in lapte nu cred ca e asa mare problema.

In rest suntem bine, ieri am stat cu buni pana la 2 noaptea de vorba si am oparit si niste pastai sa le varam in congelator, o adevarata sezatoare. Mi-e de un ajutor enorm, practic eu nu mai am de ce sa gatesc, in plus are grija si de ordinea din casa, nu stiu de unde gaseste atata energie ca eu m-as fi topit. A recunoscut ca in primele zile nu prea a reusit sa manance cu fi-mea pe cap, decat seara tarziu, dar a invatat ot felul de trucuri si acum se descurca mult mai bine. O cam apasa responsabilitatea, in sensul ca spunea: la mine nu trebuie sa se loveasca, sa se inece, sa se sperie.... la tine o poate face; esti parinte, mai gresesti, dar cu mine e altceva (in sensul ca poate ar fi mai greu de iertat daca se intampla faze de-astea la ea). Insa eu una nu as condamna-o daca i-ar cadea fata din pat, sunt chestii care se intampla intr-o fractiune de secunda si nu pot spune ca nu a fost atenta sau ceva, pur si simplu se intampla.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Ma scuzati ca am scris asa lung si dezlanat. Ma duc sa mai spal niste vase, poate ma trezesc.



de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput