Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (164)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

hehe, anamona, ma bucur ca ii place noul patut!!

si Razvan are tot patut/tarc si am fost f multumita de el, in toate etapele...mai ales ca noi am tot plecat cu copilul dupa noi si ne-a fost de un real folos!

sa vezi acum campionate de aruncari!! pe mine ma ametea Razvan in etapa asta! si acum se mai arunca, dar nu asha, minute in sir!


cine ma poate ajuta si pe mine cu informatii, ca vreau si eu scaun de maisna!
stiu ca s-a mai discutat, dar atunci nu-mi pusesem inca problema...

ash lua si eu chicco proxima, insa este doar pana la 18 kg....Razvana re deja 12...stiu ca ritmul de crestere scade de acum, insa pe la 3 ani, posibil sa ajunga la kg astea, daca nu mai devreme, ca e si inalt
deci: are cineva scaun din grupa 1//3??
9-36 kg??
de care??? cum se comporta?
pe Razvan il mai pot tine inca in scoica aia de la primii pasi, dar vreau ceva mai sigur, mai comod...

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

claudinna iti spun si tie ce i-am spus si lui babyboy(cred) ieri. Eu recomand Maxi Cosi, fac parte din clasa cele mai sigure scaune de masina si sunt chiar fff comode. Noi avem grupa 0-18 kg, deci in particular nu pot spune nimic despre cele pana la 36 kg. Siguranta este aceeasi, nu stiu insa cat de mult se lasa pe spate si cat de comode sunt..... Banuiesc ca la fel, dra nu bag mana in foc...





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

slabesc cu superdieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Claudinna, sa nu iei ceva pana la 18 kg daca aveti deja 12. Asa era Alice si i-am luat ca toata lumea imi spunea ca un copil are 18 kg la 4 ani...Si la 2 ani ea avea 17 si deja era mult prea lata in spate pt scaunelul ala si statea inghesuita. Eu i l-am dat Annei ca oricum trebuia sa-i cumpar si i-am luat ei altul.Incearca ceva 9-36 kg. Daca ar fi sa mnai aleg o data l-as lua pe www.mothercare.com/Chicco-Neptune-Car-Seat-Silver/dp/B001OBPM9S/sr=1-2/qid=1249124316/ref=sr_1_2/279-1745597-4766132?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44452031&mcb=core" target="_blank">ASTA

Nu se lasa pe spate ca cele 0-18 insa macar nu cumperi altul la anul.
Sau poti sa incerci categoria 9-25 kg. Ca www.mothercare.com/Chicco-Key-Plus-Car-Seat/dp/B001PH46JS/sr=1-1/qid=1249125139/ref=sr_1_1/279-1745597-4766132?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44452031&mcb=core" target="_blank">ACESTA
Asta se lasa si pe spate si pare o solutie mai buna.


In sfarsit a reusit Anna sa mearga. Nu este mers de-a busilea , e un fel de tarare insa nu conteaza; se deplaseaza omul unde are treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

lala e o dulce pitica ta, si ce bine papa acolo

nerantula imi pare rau pt probleme. Eu am laba piciorului stang amortita de vreo 2 sapt si se ridica amorteala spre glezna/ghenuchi. Trebuia joi sa ajung la neurologie la Medicover dar n am mai ajuns si am reprogramat pt luni.
Cred ca problema este de la coloana, cel putin la mine. Multa sanatate

andy ma bucur ca este baiatul bine

Noi am fost pina la Ikea si de abia acum i dau masa de pranz, mama denaturata



SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui laureta

nerantula imi pare rau pt probleme. Eu am laba piciorului stang amortita de vreo 2 sapt si se ridica amorteala spre glezna/ghenuchi. Trebuia joi sa ajung la neurologie la Medicover dar n am mai ajuns si am reprogramat pt luni.
Cred ca problema este de la coloana, cel putin la mine. Multa sanatate



Avem si noi abonamente la Medicover, insa mi se par foarte neprofesionisti medicii acolo si destul de slabi. De ce crezi ca e de la coloana? La sotul meu au fost, pe rand, mai multe suspiciuni, ultima varianta e ca e inflamat nervul sciatic si ia tratament pentru asta, plus repaus. Poate fi si de la curent, AC, efort, stat pe vine, etc. Cica cedeaza foarte greu acest tip de inflamatie
Multa sanatate si tie!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Nerantula deacord cu tine in leg cu neprofesionalismul lor. Nu imi pun baza in ei daca e ceva. Macar sa imi fac investigatiile. Eu vreau sa ajung la RMN pt coloana. La cap am un RMN facut de prin 2005 , toate rotitzele erau intregi ( tot asa si atunci amorteli mana picior si fatza partea stanga)



SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Laureta, in 2005 care a fost diagnosticul? Vad ca recidivezi .. Sotul meu era foarte speriat de amorteala persistenta, e genul care nu se prea imbolnaveste, a intrat in panica .. nu s-a mai uitat la bani si a facut toate investigatiile cat mai repede .. din pacate tot nu stie ce are, dar macar s-a linistit cu ce nu are ..

Lala, felicitari Annei care a inceput miscarea de translatie! Mai, dar stiu ca ai fete papacioase, 17 kg la 2 ani? Wow!
Claudinna, bravo si lui Razvan pentru primii pasi! gata, nu mai avem bebelusi, sunt copii de acum .. uof, ca maine serbam majorate .. dar noi tot tineri vom fi .. inside
Anamona, o sa incercam si noi tarcul la buni, desi pot paria ca nu va sta in el. Gruia e musai sa misune, sa caute peste tot, ca un pisoi in casa noua
C.valy, spor la iesit dintisor! Acum am ajuns si eu la cafea, mi-a facut Lidia pofta azi in parc

A spart si la noi dintzocul no. 3, iar no. 4 e pe vine! Sper sa revina sau sa vina pofta de mancare, deja sunt ceva semne, azi am reusit sa ii dau dimineata un borcanel mic de piure de avocado+piersica si la pranz 100gr de dovlecel umplut

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Io tot citesc la sobiectul "sotul are o amanta" . Deja e la zona zoster .
Da femeia(!) care a pus sobiectul unde oare o fi ca s au umplut fetele cu avertismente pe acolo, se cam paruiesc





SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Laureta, ca tot esti in zona, trebuie sa-mi prezint niste scuze 'in direct': la mine in cap s-au facut niste conexiuni gresite si singurul neuron, saracu', nu mai face fata: am incurcat numele fetelor tale si o tot fac in gand, nu stiu de ce, cand ma gandesc la blonduta cu par de zana zic Bianca, iar puiutei mici ce seamana cu Lizuca din poveste ii zic Inisa .. incerc sa reinstalez
Mii de scuze

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

nerantula nu vreau sa te speri, eu atunci am avut suspiciunea de scleroza in placi. Am luato razna, Inisa avea numai 1 an juma, o si vedeam fara mama :(. Dar RMN ul la cap a hotarat ca nu e vorba de scleroza. Nu s a descoperit ce a fost. Am luat, antiiflamatori, vitamine si calmante usoare seara. A durat cam 5 luni amorteala atunci, a palit cu timpul. La coloana am facut doar radiografii. Am lasato balta, dupa atata luni eram satula de spitale doctori etc.
M am mai interesat si o cauza probabila este tasarea vertebrelor, hernia de disc, oricum probleme din astea la coloana. De aia si vrea RMN la coloana sa ma lamuresc o data si o data. Nu prea ai ce sa faci, doar repaus , fara efort , fara ridicat greutati si ...VACANTA

lala Inisu meu are acuma la 5 ani 17 kile amarate Dar e sanatoasa tun macar, analize perfecte.



SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput