Burtici fericite de septembrie-octombrie (126)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Moni deja imi imaginam cum facem noi flotari cu sprijin pe burta.

Dar cum de esti p-aci si nu pe tvr1 la csi?

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

[
io nu sunt singura si incerc sa va recuperez



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


Aida mami nu stiai ca tu esti specialå?..Stiam ca daca vine sotu, il vei culca cateva ore fie ca ii vei da ceva de adormit sau ii vei canta un cantecel de nani , numai så vii pe la noi ...

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 35+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

De azi decretez stare de repaos total la giugiuleaza. Care-i prinsa cu matza-n sac, face 10 flotari

eeeeei si tu , atunci eu nu ma mai joc pai tocmai asta era curiozitatea husbandului meu :"cate fete 30+ mai presteaza " si pe mine m-a bufnit rasul , la care a fost foarte uimit si dezamagit cred ...



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Monica da la ce giugiuleala te gandeai tu mami??

iote cum apar fetele cand e vb de facut prezenta..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 35+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Iti spun eu de ce dispar..E vineri mai o giugiuleala cu sotii, nu mai stau calare pe forum..



da, da cred ca ai dreptate stau cu noi asa numai de plictiseala...cand sunt singure acasa

Cea mai fericita 34 + cu


nu le mai ajunge la fetele astea de atata giugiuleala....macar acu' pe ultim suta de metri ziceam ca o s-o lase mai moale...ce vorbeste invidia din mine

MangaGirl :-) 31+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut


De azi decretez stare de repaos total la giugiuleaza. Care-i prinsa cu matza-n sac, face 10 flotari




ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 33+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



Ha?? Flotari??Cine?? Pisica??

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 35+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Aida pai de ce dezamagit? Ar trebui sa fie mandru

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Dar noi putem afla ce anume "primeste" bebelusul la nastere ?
Eu am sa o intreb pe moasa ca si asa ma intreaba mereu: altceva, alte nelamuriri....
Insa aici am observat ca iti spune tot ce urmeaza sa iti faca, te intreaba daca esti de acord si alte faze.
Nici nu stiu ce sa mai zic Ralu, de fapt toate sunt cu dus si intors, fiecare studiu are si contraargumente si depinde atat de mult de modul nostru de gandire ca sa stim in ce tabara ne plasam.
Eu nici macar nu stiu care e schema de vaccinare aici in UK, poate ar trebui sa ma interesez....

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

A, si oare pot indrazni sa incep un subiect, daca tot mi-ai amintit, Lucia?

Cica la nastere li se pun in ochi niste picaturi de nitrat de argint sau un amestec de antibiotice ca sa nu faca un anumit fel de conjunctivita provocat de mamele care au blenoragie...

M-am enervat de nu am mai putut. A, asta e o practica de prin 1800 si ceva. Cand femeile aveau boli venerice si multi bebei din conjunctivita asta netratata (ca deh, nu mai mergeau mamele cu ei la doctor), orbeau.

Normal ca picaturile astea sunt foarte rele pentru bebe. De obicei fac alt fel de conjunctivita tocmai de la ele... Unele tari se bat cu pumnii in piept ca nitratul de argint e mai nociv, si ei dau antibiotic, altele sustin ca antibioticul in primele secunde de viata (chiar dupa nastere) ar fi mai nociv.

Dar nimeni nu se intreaba de ce dau ei aceste picaturi? Pentru cazul in care mama are blenoragie... Come on, in ultimii ani am mai auzit eu de sifilis si chlamydia, dar de blenoragie cred ca doar in manuale am mai vazut... Pai faceti-i o analiza la mama. Are blenoragie? Nu, lasati copilu in pace. Da? Trateaz-o dinainte sau fa-i picaturile alea.

Oricum, am inteles ca in SUA in spitalele mai noi in care nu fac aceste picaturi, ei se apara si cu argumentul ca daca vezi ca face copilul conjunctivita, si vii la spital in urmatoarele zile, si urmeaza bebe un tratament simplu cu antibiotic (deci numai cand e cazul, nu la orice bebe), se vindeca complet si nu exista nici un risc.

Na, ce fac doctorii astia din noi... din comoditatea de a schimba ceva...

28+




Raluka..... ce nitrat de argint ??? Nici de asta nu am auzit vreodata, dar imi notez ca intrebare pt 13 aug cand vizitez spitalul. Ma simt total la furat


Giugiuleala ? Cred ca glumiti.... nici nu mai stiu cum se fac alea-alea . Noroc ca mai visez uneori scenarii

31+
in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Aida, nu mai stiu nimic de grasii mimikosi. Mi-a fost nu stiu cum sa sun ca nah, fata abia se trezise cred din ceza. POate fac maine o incercare sa aflam detalii ca nu mai pot de nerabdare. Oricum, cred ca va sta cateva zilisoare in spital ca sunt totusi prematurei. DA abia astept sa ies cu ei la plimbare


Te rugam sa iti iei maine inima in dinti sa o suni pe Mimika ca murim de curiozitate.
Daca e ceva poti sa dai vina pe mine si-i spui ca eu te-am pus sa suni

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput