Burtici fericite de septembrie-octombrie (126)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

hellooooo
mai e cineva pe aici?
dar stiu suratelor ca ati scris nu gluma
ceva noutati despre mimikoshi?



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Roxxy ma bucur ca ai mai intrat. Si eu azi cand am facut capitol nou m-am gandit "hai sa fac si listuta, ca uite e Roxxy maine si sa stim de azi, sa fim pe faza ".

Si am crezut ca ai vazut deja ca aici poti sa si injuri, sa fii nervoasa, sa fii trista, orice se rezolva prin simplul fapt ca iti scrii supararile, si daca nu ti-ar mai spune nimeni nimic.

Si eu sunt ingrijorata de techila si ma enerveaza ca e cam tarziu, dar maine fetele cu picnicul sigur ii vor trimite sms

Delia si mie mi se pare ca zboara zilele cu cautatul pe net a tot felul de lucruri, cititul cartilor, inca nu am apucat sa citesc documentele de pe mailul comun... Nici nu apuc sa fac ceva prin casa, trebuie sa imi mut lucrurile la ai mei la casa... inca n-am chef... Dar nu am cum sa ma plictisesc, aia-i clar.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana



Cat despre parizer si altele.....no comment,nu sunt bune stie toata lumea dar eu odata la ceva vreme mananc cate un pateu ca asa de mult poate sa-mi placa gustul ala.....care stiu ca e total sintetic dar deh...recunosc ca nu sunt un exemplu de vointa

Cea mai fericita 34 + cu


Cate o data la ceva vreme nu se pune..Si mie imi place pateul cu rosii..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 35+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Delia sa inteleg ca tu te pregatesti intens ca pentru examen ...cu cititul si informarea
Eu ma regasesc cumva mult mai preocupata de starea spirituala decat de cea practica....nu stiu cum sa explic ce simt dar mi-e mai putin important daca e body cu maneca lunga sau scurta ...sau daca voi avea aparatori la sfarcuri sau nu ....ci imi place mai mult sa-mi umplu' gandurile si zilele cu: cum va fi, ce voi face, ce voi simti, cum ma voi transforma....lucruri de acest gen.

Sunt sigura ca daca va face caca verde ..si ar trebui maro probabil ca o sa ma panichez groaznic ...sau daca nu voi putea sa-i scot un muc din nas.....dar astea mi se par rezolvabile (cel putin acum).

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Iti spun eu de ce dispar..E vineri mai o giugiuleala cu sotii, nu mai stau calare pe forum..



da, da cred ca ai dreptate stau cu noi asa numai de plictiseala...cand sunt singure acasa

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Ralu pai de-asta am si eu niste semne de intrebare....cu privire la intrebarea prietenei ....
Insa sunt asa incetosata...ca nu-mi mai aduc aminte ce tot vorbeau colegele la munca in Ro ca se dau niste picaturi la bebelusi, 2 /zi....dar la vremea aceea eram cu capra.....nemaritata si neinsarcinata si nici nu bagam in seama ce discutau ele saracele cu caca, cu pisu, cu dintisorii....de-ale mamicilor.
Dar parca de dintisori era vorba cu picaturile alea

Cat despre parizer si altele.....no comment,nu sunt bune stie toata lumea dar eu odata la ceva vreme mananc cate un pateu ca asa de mult poate sa-mi placa gustul ala.....care stiu ca e total sintetic dar deh...recunosc ca nu sunt un exemplu de vointa

Cea mai fericita 34 + cu


poate o fi totusi vorba de vitamina d. Aia se da pe banda rulanta, in doza mare, picaturi zilnice. Si nu se elimina excesul, dar asta e alta problema

In legatura cu pateul, mie mi se parea anormal la bolnavii de ciroza care nu au voie grasimi deloc, la cei care ies din hepatite... Am vazut cu ochii mei foaia de schema de regim...

Asa cum mananci tu, sunt sigura ca are corpul resurse sa elimine ce e rau

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Iti spun eu de ce dispar..E vineri mai o giugiuleala cu sotii, nu mai stau calare pe forum..



da, da cred ca ai dreptate stau cu noi asa numai de plictiseala...cand sunt singure acasa

Cea mai fericita 34 + cu

io nu sunt singura si incerc sa va recuperez



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

CIn' se giugiuleste dom'le cu sotzu ???? Lasati mey fetelor giugiuleala ca iata ce se poate intampla, dati mesaje de bagati omu' in sperieti
De azi decretez stare de repaos total la giugiuleaza. Care-i prinsa cu matza-n sac, face 10 flotari

Roxx, zi mama, baga din top. SI io tot in depresie, minim una bucata plans pe zi, mai trece, mai revine, mai un nerv, o maslina, o atentie... trece ziua si iete asa nastem si o sa facem despresie postpartum si o luam de la capat . Glumesc, sti ca suntem aici si ascultam



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 33+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

A, si oare pot indrazni sa incep un subiect, daca tot mi-ai amintit, Lucia?

Cica la nastere li se pun in ochi niste picaturi de nitrat de argint sau un amestec de antibiotice ca sa nu faca un anumit fel de conjunctivita provocat de mamele care au blenoragie...

M-am enervat de nu am mai putut. A, asta e o practica de prin 1800 si ceva. Cand femeile aveau boli venerice si multi bebei din conjunctivita asta netratata (ca deh, nu mai mergeau mamele cu ei la doctor), orbeau.

Normal ca picaturile astea sunt foarte rele pentru bebe. De obicei fac alt fel de conjunctivita tocmai de la ele... Unele tari se bat cu pumnii in piept ca nitratul de argint e mai nociv, si ei dau antibiotic, altele sustin ca antibioticul in primele secunde de viata (chiar dupa nastere) ar fi mai nociv.

Dar nimeni nu se intreaba de ce dau ei aceste picaturi? Pentru cazul in care mama are blenoragie... Come on, in ultimii ani am mai auzit eu de sifilis si chlamydia, dar de blenoragie cred ca doar in manuale am mai vazut... Pai faceti-i o analiza la mama. Are blenoragie? Nu, lasati copilu in pace. Da? Trateaz-o dinainte sau fa-i picaturile alea.

Oricum, am inteles ca in SUA in spitalele mai noi in care nu fac aceste picaturi, ei se apara si cu argumentul ca daca vezi ca face copilul conjunctivita, si vii la spital in urmatoarele zile, si urmeaza bebe un tratament simplu cu antibiotic (deci numai cand e cazul, nu la orice bebe), se vindeca complet si nu exista nici un risc.

Na, ce fac doctorii astia din noi... din comoditatea de a schimba ceva...

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Aida, nu mai stiu nimic de grasii mimikosi. Mi-a fost nu stiu cum sa sun ca nah, fata abia se trezise cred din ceza. POate fac maine o incercare sa aflam detalii ca nu mai pot de nerabdare. Oricum, cred ca va sta cateva zilisoare in spital ca sunt totusi prematurei. DA abia astept sa ies cu ei la plimbare



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 33+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput