Burtici fericite de septembrie-octombrie (126)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia79



Manga, ai mare grija cu munca asta de 10 ore pe zi . Eu exact de la stat pe scaun la birou am avut contractii si stari de ameteala. Invata sa te aperi singura, ca termenul de ''sef inimos'' e utopic. Cel putin pt mine.

A

31+
in curand mamy de Sofia scumpa



m-am prins si eu ca nu fac decat sa ceara...cand e de dat...iar eu sunt asa de vaca si de loiala...imi vine sa-mi dau pumni in cap. ma simt vinovata cand ma gandesc k as schimba jobul.

MangaGirl :-) 31+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Delia nu am intrebat moasa....ca vreau sa fiu sincera si sa va spun ca nu mi s-a parut prea interesant subiectul.....adica as vrea ca piciul sa aiba dintisorii sanatosi dar cred ca prietena asta a mea face exces de zel....habar nu am.


Cea mai fericita 34 + cu


am auzit si eu de medicamentul cu fluor care se ia spre finalul sarcinii...dar mira-m-as sa dea ei ceva de genul asta.

MangaGirl :-) 31+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Pai si eu daca m-as apuca sa scriu cate am in cap, sigur mi-ar inchide moderatorii contul .
Matei este bine. Ne-au iesit toti caninii, dar au inceput crizele de personalitate (suntem intr-o faza incipienta am inteles ). Ideea e ca aceste crize au coincis si cu scoterea suzetei (nu am scos-o brusc si am inceput sa tai din ea - venea catelul in fiecare zi si papa din ea ). Stau cu putina teama de vreo 3 zile pt ca 4 copilasi din gasca noastra din parc au ajuns la spital cu enterocolita si faringita acuta. Exact ce ar mai lipsi starii mele de spirit din prezent.

Am vrut sa-i raspund lui Ramsan, dar mi-am dat seama ca nu prea am ce sa-i spun ca eu nu am trecut prin asa ceva cu Matei. Insa pot spune ca de cand sta sotul acasa (adica de vreo luna), eu am trecut undeva in planul doi . Insa si rasfatul lui se accentueaza pe zi trece. Ma gandesc cu spaima la cum va fi dupa ce nasc, la cum va reactiona etc.

Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 33+

AMR 5-6 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Mai fetelor, si totusi, ce-o fi cu techila???



si eu o astept...poate a fost obosita si doarme .....

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:



Ramsan, ma bucur ca baietelul nu te-a mai respins. Eu am 2 prietene care vor veni cu cadouri din parte lui bb de la maternitate. Se pare ca e o metoda verificata . Aaa.... si vroiam sa-ti multumesc si eu pt informatiile pe care le impartasesti cu noi aici pe forum

Roxy, alunga depresia asta...... cred hormonii sunt de vina. Intra mai des ca fetele gasesc intotdeauna cuvinte frumoase de incurajare indiferent de problema. Te pup

Fetele, tot citind din urma vad ca apare din cand in cand cuvantul ''plictiseala''. Pai cu se poate? Eu citesc de rup carti despre bb de zici ca ma pregatesc de olimpiada . Plus cate 2-3 capitole de forum pe zi........ oho-ho.... timp sa fie


Noapte buna, cred ca e ora la care va retrageti in patut

31+
in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Fetelor hai sa va intreb daca stiti ceva despre urmatorul subiect:
am o prietena, dr.stomatolog care ma tot intreaba daca am inceput sa iau fluor. Ca ea stie ca se ia in ultimele luni de sarcina pentru a se dezvolta foarte bine radacinile de la dintisorii bebelusului.
Eu ii tot spun ca nu am luat nimic ca nu mi-a recomandat nimeni si ea mereu zice ca sa stau linistita ca imi vor da ca si in Romania, dupa ce nasc...niste picaturi pe care le ia bebelusul.
Voi stiti ceva despre asta ?
M-am uitat si pe pastilele pe care le iau si care au cinspemii de componente si nu am gasit fluorul.

De asemenea tot eu parca imi amintesc ca erau niste studii ca nu ar fi bun nici macar in pasta de dinti.....eu ce sa mai cred ?

Poate stie cineva ceva in plus

Cea mai fericita 34 + cu


Si eu stiu ca nu e bun. Poate cel de care zice e altfel.

Cel din pasta de dinti stiu ca nu e bun pe langa el singur, si pentru ca in combinatie cu clorul din apa se produc chestii chimice rele de tot.

Stii cum ii? Indoctrinarea poate incepe la facultate. Tot timpul am zis ca nu cred ca toti doctorii ar fi rai si profitori. Doar ca din scoala ii invata rau cei cu interese...

Uite de exemplu, in Baia Mare si Cluj mai exista medici care daca au invatat ca parizerul si cremwurstii sunt mancaruri usoare, de regim, ei aia stiu. Si recomada bolnavilor care ies din hepatite, sau care au ciroza... Am vazut pe foaie data de medic la o matusa de-a mea... Prima mancare solida: cremwursti. Dar ea avea in rest interzisa branza, ca e prea grasa . Pai aia din ce is facuti, din slanina si unghii si toate deseurile de la abatoare. Si in plus coloranti si stimulatori de gust...

Bine, nici nu vreau sa-mi amintesc ca prin anii 50-60 in sua doctorii recomandau tigarile, ca sunt foarte sanatoase

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia79


Noapte buna, cred ca e ora la care va retrageti in patut


...eu sunt curca ca mi-au crescut chestiile alea pe sani (scuze de ca-ca) ...dar chiar asa gaina ....ca e 9 fara 10 abia nu sunt.
Dar fetele din Ro parca vad ca dispar incet incet....

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui delia79


Noapte buna, cred ca e ora la care va retrageti in patut


...eu sunt curca ca mi-au crescut chestiile alea pe sani (scuze de ca-ca) ...dar chiar asa gaina ....ca e 9 fara 10 abia nu sunt.
Dar fetele din Ro parca vad ca dispar incet incet....

Cea mai fericita 34 + cu




Hai ca stau eu cu tine, o asteptam pe Techila cu vesti despre pesti . La mine e aproape 4 pm, deci no problem, ca de altfel eu sunt cam gaina..... pe la 10-11 dorm dusa

31+
in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Iti spun eu de ce dispar..E vineri mai o giugiuleala cu sotii, nu mai stau calare pe forum..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 35+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ralu pai de-asta am si eu niste semne de intrebare....cu privire la intrebarea prietenei ....
Insa sunt asa incetosata...ca nu-mi mai aduc aminte ce tot vorbeau colegele la munca in Ro ca se dau niste picaturi la bebelusi, 2 /zi....dar la vremea aceea eram cu capra.....nemaritata si neinsarcinata si nici nu bagam in seama ce discutau ele saracele cu caca, cu pisu, cu dintisorii....de-ale mamicilor.
Dar parca de dintisori era vorba cu picaturile alea

Cat despre parizer si altele.....no comment,nu sunt bune stie toata lumea dar eu odata la ceva vreme mananc cate un pateu ca asa de mult poate sa-mi placa gustul ala.....care stiu ca e total sintetic dar deh...recunosc ca nu sunt un exemplu de vointa

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput