Burtici fericite de septembrie-octombrie (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui septoct2009

luto baga repede 11 mesaje sa vezi ce surpriza ai



ce ? ce ? poate-mi cresc coarne

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna fetelor!Sunt si eu pe aici dar pur si simplu nu pot tine pasul cu voi!Si asta pentru ca am o problema...dorm intr-una Sper sa fie o chestie normala pt ca dorm toata noaptea iar ziua mai bag vreo 4 ore de somn...
In rest...am schimbat si noi ieri semnatura deci suntem fetite mari!
Ma mai laud ca mi-am facut comanda de
www.bebe-strumf.ro/produse/mobilier-lemn-bertoni-trend--l-c-/" target="_blank">patut si www.bebe-strumf.ro/produse/carucior-landou-bertoni-winner/" target="_blank">carucior iar marti se duce tati la Tg Mures sa le aduca acasica.
De cateva zile sunt in pregatiri si cumparaturi, am bagajul pregatit pentru spital dar sper ca floricica mea sa mai stea cumintica 3 saptamani.

35+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Sal!

Si eu sunt prin zona, insa somnolenta si nu imi arde de nimic...Ca si katteryna...Miscotacii sunt agitati si imi papa toata energia. Am niste maini parca sunt carpe...

34+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Neata!
Am fost ieri la eco...in principiu e ok, bebele are 1,4 kg, ne-a aratat putza in 3d, dar fatza nu a vrut pur si simplu, ne-a trimis sa ne mai plimbam, dar nu a vrut si pace. ..tot cu mainile la fata..
In schimb,exista si o pb......lichid amniotic in cantitate redusa..indicele amniotic este 7, normalul finnd intre 5-25...dr de la eco a zis ca e la limita inferioara si nu se poate face nimic sa creasca.. normal, cum am ajuns acasa, am tot citit si m-am ingrozit...intarzieri in dezvoltare, nastere prematura etc
Nu stiu ce sa mai fac...mi-e frica ca mi s-au fisurat membranele, pt ca v-am zis ca eu am o secretie destul de abundenta...nu pot sa imi dau seama, am impresia ca transpir f mult la fofoloanca...uneori sunt pur si simplu uda in chiloti pana la pantaloni, asta la caldura f mare sau efort...am citit de un asa zis test sa vezi dc curge lichid amniotic...logic ca a ramas uscat chilotul...dr a zis ca s-ar fi vazut la eco dc erau fisurate...
Va rog, ajutati-me, ce sa fac sa creasca cantitatea de lichid...bebele e prea mic sa supravietuiasca de pe acum afara...

Imi iubesc copilul ... abia astept sa te tin in brate, BEBE!!!!!
29+ cu - Rares Stefan
http://family.webshots.com/album/573707422MNKhRk


x_ggg, imi pare rau de stresul prin care treci. Eu stiu ca sigur in timpul travaliului se poate introduce lichid (ser fiziologic) in uter printr-un cateter, pt a ajuta bb sa treaca prin travaliu, mai ales daca arata semne de stres si e meconiu in lichid.

Am auzit si de situatii mai dramatice cand au facut "amnioinfuzie" tot cu ser fiziologic, dar nu stiu cat de tarziu in sarcina si nu stiu procedura.

Stiu sigur ca poti creste cantitatea de lichid amniotic cum au zis si fetele, band muuulta apa, cat mai multa pe zi, mai ales ca acum e cald la voi si te dezhidratezi ff usor. Rinichii lui bb cum erau la eco? Poate ar fi bine sa iti faca un medic un test sa vada daca nu cumva pierzi lichid totusi.

Tin pumnii sa fie bine

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Da, despre amnioinfuzie am citit si eu la o fata, care dupa amniocenteza a ramas cu lichid prea putin si i-a fost injectat ser fiziologic. Si cum amniocenteza se face undeva pe la 16-20 de saptamani, atunci a fost si amnioinfuzia...

34+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Stiu ca promisesem de muuult timp ca pun poze de la cununia civila dar abia ieri am reusit sa le "recuperam" o parte de la fotograf... si anume numai cele de la primarie, pt alea de la restaurant mai avem de asteptat...
Asa ca iaca poze cununie civila 29mai2009

35+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Vazut poze katteryna. Sa fiti fericiti si sa va priviti toata viata ca in pozele astea...

34+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Mimika multumesc! Noi suntem atat de nerabdatori sa ne vedem fetita pentru care simtim deja o dragoste fara margini! La toate va doresc fetelor sanatate si liniste sufleteasca!

35+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Salutare si de la mine. Ca bine zici Mimika , nici eu nu am chef de nimic si mai am si niste prieteni care au venit in vizita la noi pentru cateva zile (adica pana luni). noroc ca nu sunt prea pretentiosi si dupa ce am baut un suc au plecat la plaja. Faza e ca au si fetita de 2 ani cu ei , dar sper sa fie cumintica! Cred ca pe seara o sa iesim sa mancam in oras, ca doar nu ma apuc acum de gatit!

Selen multumim de informatiile de la cursuri si Ramona pentru cele cu anestezii. Eu la cezariana cred ca o sa fac rahi, pentru ca am o prietena care a nascut tot cu dr. meu si ei asa i-a facut. Dar vreau sa va zic ca a fost ok, adica nu s-a resimtit in vreun fel dupa (nu a avut dureri de cap, sau altceva)!

X_ggg sper sa se rezolve problema ta, si asa cum ziceau si fetele incearca sa bei cat mai multe lichide, ca nu are ce sa strice!

Danuta ma bucur ca ai venit cu vesti bune de la eco si ai o fetita sanatoasa si falcoasa!

Si apropo de clubul chilotilor uzi, inscrieti-ma si pe mine. Dar eu chiar nu vreau sa ma stresez pentru ca am citit ca e normal! Banuiesc ca atunci cand pierzi lichid scurgerea e mai mare si iti dai seama!

34+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Si intre timp a pus si kateryna pozele de la cununie! Super draguta ai fost. Casa de piatra si o fetita santoasa si frumoasa, ca mamica ei!

34+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput